Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki hogy használja az elengedés...

Ki hogy használja az elengedés technikát?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 18:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Sajnos, nekem tényleg égető az, hogy elengedjek mindent, mert nem tudok aludni csak altatóval.

Túl jól sikerült az élet. :-(

2019. jún. 15. 16:43
 12/22 A kérdező kommentje:
A meditáció során, amikor az ember éber tudat állapotban van, térként van jelen, akkor felerősödhetnek a testi fájdalmak?
2019. jún. 15. 18:38
 13/22 anonim ***** válasza:

#12

Egy bizonyos ideig igen. Amikor a mentális és érzelmi folyamataidból elkezded kiszorítani azt a rengeteg negatív energiát, amit felhalmoztál, akkor az testi tünetként, fájdalomként jelenik meg.

2019. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2019. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Én régen, évekkel ezelőtt megtanultam vagyis beavatást kaptam a TM technikába, mantrába de valahogy nem igazán éreztem ezt a mantrás megoldást számomra célravezetőnek.

Hogy írtad kedves válaszoló én ma ezt rögtön ki is próbáltam úgy, hogy csak ültem és csukott szemmel figyeltem mindent ami felbukkan bennem. Akár érzelem, akár gondolat, akár fájdalom. Csak viseltem és figyeltem mindennek a létezését....és igen, felerősödtek a meglévő fájdalmak a testemben. Tehát akkor ez normális.


Jól csináltam?

Hogy segítsek magamon, mennyit meditáljak naponta időben?


Köszi szépen!

2019. jún. 15. 19:31
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor így figyelsz akkor bármi is történjen, maradj semleges megfigyelője a történéseknek, kellemes és kellemetlen érzések és gondolatok jönnek és mennek, testi fájdalom is felléphet, de ahogy jönnek úgy tűnnek el a semmiben, mert önmaguk is semmik, amikor ez kezd tudatosodni benned a saját tapasztalatod alapján, akkor egyre könnyebb lesz semlegesként megfigyelni mindent, idővel ez már rutinná válik, és a régen gyötrőnek számító gondolat is szánalmasan gyengén fog csak megjelenni előtted, vagy észre sem veszed és fel sem tűnik többet, de készülj fel nagyon erős érzések megtapasztalására is, a lényeg hogy mindig maradj semleges bármi is jöjjön fel benned.
2019. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Meditálhatsz naponta többször is, de majd a napközbeni megfigyelés miatt, amikor élethelyzetekben figyeled meg az érzéseket, az életed kezd meditációvá válni.
2019. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Vajon jó érzés a megvilágosodott állapot? Nem fognak hiányozni az emberi mivoltommal, személyiségemhez kapcsolt jól bejáratott biztonságos pályák? Nem ijesztő egy megvilágosodott,úgymond semleges állapot?

Van olyankor öröm, boldogság?

2019. jún. 15. 22:24
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Nem fogsz ilyen dolgokon gondolkodni. Ezeket a kérdéseket az elméd teszi fel, ami el fog tűnni. A figyelmed mindig tökéletes a jelen pillanatba fog koncentrálódni, és csak akkor fogod használni az elméd, ha szükséged van rá.

2019. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon jó érzés a megvilágosodott állapot? Nem fognak hiányozni az emberi mivoltommal, személyiségemhez kapcsolt jól bejáratott biztonságos pályák? Nem ijesztő egy megvilágosodott,úgymond semleges állapot?

Van olyankor öröm, boldogság?"


Emberként az életet éled, megvilágosodottként pedig ráébredsz hogy te magad vagy az élet ami minden létformából "kitekint". Ráébredsz hogy amit kint kerestél örömöt más formák megszerzésével, az valójában mindig is benned volt, csak kivetítetted a formákra.

Aki megvilágosodik az a határtalan öröklétre ébred rá, amit a lét sugárzó öröme hat át, és semmitől nem tud több lenni, hisz minden ami létezik az ö maga, csak egység létezik, erre ébredünk és ez az egység vagyunk mi magunk. Mondhatni az univerzum ébred önmagára, és mi AZ vagyunk, de ebből a korlátozott emberi létből ez nagyon távoli és felfoghatatlan számunkra.

2019. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!