Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon hány Univerzum lehetett...

Vajon hány Univerzum lehetett a jelenlegi előtt?

Figyelt kérdés

Az Univerzum nyilvánvalóan olyan, mint az emberi szív. Kitágul, összehúzódik, kitágul, összehúzódik, kitágul..stb

A kérdés csak az, hogy vajon hány ilyen kitágulás-összehúzódás játszódhatott le már eddig?

Az Univerzum kívüli térben ugye nem létezik tér-idő, tehát időről sem beszélhetünk, nem mondhatunk egy időpontot, hogy ezóta zajlik ez a folyamat, mert öröktől fogva tart.

Öröktől fogva, végtelen... Ezeket az emberi elme nem is tudja felfogni.


2019. júl. 18. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszem, megválaszoltad a kérdésedet.
2019. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 ******?! ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy nem volt semmi. Valószínűbb, hogy igenis volt az ősrobbanás előtt valami, még az lehet, hogy mindig is volt, sőt! A ma ismert vagy kevésbé ismert Univerzum az előző maradványaiból születhetett. Lennie kellett egy katasztrófának, ami az előző Univerzum egészére kiterjedt, ugyanakkor lehetséges, hogy reprodukálódik, miután elér egy bizonyos ponthoz. Bár nem hiszem, hogy ennek közé van az ezóhoz.
2019. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Ez az a kérdés, amit nem tudunk megválaszolni. Innentől kezdve minden meseköltés...
2019. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ennek sem volt kezdete. Most végtelen számú univerzum létezik egy térben az eredeti különböző verzióiként. Itt a földön is látható ez.. a térben tett távolság nem idegen világba vezet de mégis másba
2019. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 ******?! ***** válasza:
Egyszer volt hol nem volt...
2019. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
Ez is olyan mint a lélek , hogy mindig is létezett. A jelenlegi univerzum előtt is voltak univerzumok és ez mindig is így volt , öröktől fogva.
2019. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#4

Ez igaz lehet. Én is úgy látom, hogy valójában soha nem volt semminek kezdete, mivel maga az idő is illúzió, amit az emberi elme generál a gondolatok egymás mögé sorakoztatása révén. Ha nem élne ember a földön, akkor hülyén hangzana bármilyen idővel kapcsolatos kérdés.


Az Univerzum valójában akkor született, amikor ÉN megszülettem, és a tudatára ébredtem. Ahogy a ti Univerzumotok is akkor született, amikor a tudatára ébredtetek az érzékszerveiteken keresztül.

2019. júl. 18. 16:56
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Mi mindig is léteztünk csak mindig más és más formában ahogy az univerzum is.
2019. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Max 2-3
2019. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 ******?! ***** válasza:

#7 Az idő egy mértékegység, se több, se kevesebb! Illúziónak ugyancsak lehet nevezni, de ettől függetlenül csak egy mértékegység. Azért szokták mondani, hogy az Univerzum előtt nem létezett idő, mert azt feltételezik, hogy előtte nem volt semmi, logikusan nem volt mozgás és semmi, amihez viszonyítani lehetett volna. Az ember csak megfogalmazta az "időt", mint 4.dimenziót, mármint egy két test közötti mérést és viszonyítást, azonban ez anélkül is létező volt, hogy megfogalmazódott volna a kérdés. Bár ez vitatott, nem igaz?


"Az Univerzum valójában akkor született, amikor ÉN megszülettem, és a tudatára ébredtem. Ahogy a ti Univerzumotok is akkor született, amikor a tudatára ébredtetek az érzékszerveiteken keresztül."

Höh... Ez valami filozófia akar lenni? Inkább nem mondok semmit. Nagyon ott van! 😁

2019. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!