Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Spirituális energiák? Lélek?...

Spirituális energiák? Lélek? Aura?

Figyelt kérdés
Tudományos magyarázat a létezésükre? Vallásos magyarázat? Tapasztalatok? Mi a szerepük, és milyen egésznek a részét képeszhetik?

2014. szept. 23. 20:46
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
39%
Egyik sem létezik, ez a tudományos magyarázat, a többit nem szabad komolyan venni.
2014. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Vallásos magyarázatot ezekre ne is keress.

Minden vallás alapja a HIT, a fenntartás nélküli elfogadása a téziseknek.

Amint tudományos magyarázatot keresel, megszünik a hit.

2014. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

A “spirituális energia” még csak nem is értelmezhető, üres, értelmetlen áltudományos kifejezés.


A lélek és aura létét pedig nincs okunk felétételezni, mert:


1. a nekik tulajdonított jelenségekre vannak kielégítő, logikus, plauzibilis magyarázat, nem szükséges hozzá semmilyen paranormális/természetfeletti;

2. nem cáfolhatóak;

3. nincs rájuk erős és hitelt étdemlő bizonyíték;

4. nincs értékelhető feltételezett hatásmechanizmusuk;

5. implauzibilisek, tehát az elfogadásukhoz nagyon súlyos feltételezésekkel kell élnünk.

2014. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Napfonat ***** válasza:
17%
A Kirlian-féle aurafotózással láthatóvá váló aura akkor micsoda?
2014. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
#4: egyszerű koronakisülések, amiket kívülről bevezetett áram okoz.
2014. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Az érdekes. Én is és 2 ismerősöm is látja az aurákat, de köszönjük, rájöttünk hogy nem igaz. Hisz a tudósok úgy is jobban tudják.
2014. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi az aura?
2014. szept. 27. 13:47
 8/21 Napfonat ***** válasza:
19%

Szerintem mindenki látja az emberi test körül lévő, kb.3-4 cm vastagságú, színtelen energiamezőt! Én látom. Felfoghatatlan számomra az, ha valaki nem látja.

De kiterjedt színes aurákat nem látok!

2014. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Tudományos magyarázatot ezekre nem nagyon tudsz kapni, mert ezek nem feltétlenül olyan dolgok, amik a materiális világhoz kapcsolódnak.

Én magam a hagyományos indiai filozófia magyarázatát fogadom el, miszerint az embert, mint olyat, nem csak a fizikai teste teszi ki, hanem (azzal együtt) öt "szférája" van. Ezek egyike az, amit kvázi auraként ismerünk, és körbeveszi a testet, illetve egy másik, amit lélekként.

2014. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

8adik válaszoló: Nekem az ismerőseim azt mondják, hogy nem látnak semmit a 2 ismerősömön kívül(meg még van egy, aki csak 1x vette észre) én színesen látom, ritkán színtelenül.


A 6odik válaszoló

2014. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!