Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Spirituális energiák? Lélek?...

Spirituális energiák? Lélek? Aura?

Figyelt kérdés
Tudományos magyarázat a létezésükre? Vallásos magyarázat? Tapasztalatok? Mi a szerepük, és milyen egésznek a részét képeszhetik?

2014. szept. 23. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerű, az energiának vannak olyan formái, amit ma még nem tudunk tudományos szemlélet szerint megbízható módszerrel mérni, vizsgálni. Annak, hogy ez ne így legyen, egyszerűen olyan kicsi a valószínűsége, hogy nyugodtan tekinthetjük akár ténynek is. Hogy aztán ezeknek az energiáknak van-e közük az olyan emberi fogalmakhoz, mint lélek, aura, szellem, isten, stb., már személyes hit, szemlélet és meggyőződés kérdése, ahogy minden más is.
2014. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom távol áll az ember ezeknek a dolgoknak a megismerésétől.

"Tudunk" annyit, hogy az ami színes, és energiának hívjuk. Van aki azt mondja látja, és hasonlóan ködös megfejtések. Fogalmunk sincs, hogy mik lehetnek ezek valójában.


Olyan mintha megkérdeznék tőlem mi az az autó, és én azt felelném, hogy egy színes nagy sűrűségű valami.


Pedig az egy jármű arra szolgál, hogy megkönnyítse a közlekedésünket innen oda, és szennyezi a levegőt.

Az ember alkotta gép, benzin és olaj szükséges a működéséhez stb.

2014. szept. 30. 16:49
 13/21 anonim válasza:
48%

Egy valamit le kell szögeznünk: vannak dolgok, amelyeket nem lehet fizikai magyarázattal illetni. Te is, mint minden ember energiából él, tehát energiára szüksége van minden embernek és az energiából lineálisan következik belőle, hogy van auránk is. Az auránk az a testünkben lévő energia nagyságát mutatja meg, tehát változik állandóan a területe, magassága, hossza, de a színe nem minden esetben változik. Az aura a lelkünkhöz is valamilyen módon kapcsolódik, mert a lelki tisztaságunkat is tükrözi, tartja egy tibeti közmondás. A lélekről egy kicsit írok. a lélek egy olyan megmagyarázhatatlan dolog, ami mindenkinek van-gondolom ezt tudod- a léleknek van egy olyan sajátossága, hogy tud tiszta és piszkos lenni. A piszkos az a bűnnel teli lélek és a tiszta.

Tehát ezekre a dolgokra nem nagyon van magyarázat így fogadjuk el ezeket!!!!!!!!!!!!!!

2014. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valamire még nem ismerjük a magyarázatot, még egyáltalán nem biztos, hogy nem is létezik. Énszerintem minden rejtély megoldható, csak épp túl sok van belőlük, hogy valaha is a végére érjünk. Viszont sosem tudhatjuk, hogy éppen mire derül fény holnap.
2014. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Magyarázat nélkül nem igazán tudom bevenni a dolgokat. Higgy benne mert csak! Szerintem az, hogy nem találtunk ezekre a spirituális dolgokra megoldást inkább arra mutat, hogy ne higgyünk bennük.


Mondjuk lehet, hogy én meg a tudományban bízok túlzottan. Amikor egy válasz mellé, két kérdést talál. :)

2014. szept. 30. 23:15
 16/21 Napfonat ***** válasza:
Kérdező! Te lepontozod azokat, akik válaszoltak a kérdéseidre?
2014. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam. Azt se tudom, hogy kell.
2014. okt. 1. 16:42
 18/21 Ling-ce ***** válasza:
0%
Spirituális energiáról nem hallottam. Lélek van, mert az ember test és lélek egysége. Ezt az a közmondásotok is alátámasztja, hogy ép testben ép lélek. Én a keresztyén lélekbe hiszek, énemet azonosítom vele. Hogy milyen a lelkem színe, kiterjedése, formája, azzal nem foglalkozom. Hiszek a Szentlélekben, mint harmadik isteni személyben, de a Világlélekben nem. A lélekvándorlásban sem hiszek. Aurában sem hiszek. Tudományos cáfolattal nem szolgálhatok. Vallásos magyarázatom: Isten a lelkéből adott az embernek, tehát szükségszerű hogy legyen lelkünk. Tapasztalatom: lelkiismeretem szava: mely megnyugtat ha jót teszek, és furdal, ha rosszat. A lélek szerepe, hogy éltesse a testet.
2014. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a lélek is egy kalap alá vehető a spirituális energiákkal? Csak a vallás és hit szolgál neki táptalajt.


Egyébként egy pszichopata nem érez megbánást egy rossz cselekedet után. Akkor a fejében van a gikszer vagy Isten kifelejtette belőle a lelket?

2014. okt. 7. 00:28
 20/21 anonim ***** válasza:
25%

A lélek a barionok közé tartozó hatalmas részecske, megközelítőleg egy mikron átmérőjű. Nyolc felszíni interfésszel kapcsolódik a talamuszhoz, az agyat csak információ feldolgózó, szűrő, tároló rendszernek használja. Önállóan nem tud emlékeket tárolni, csak az agyból tudja előhívni azokat. Az emberi lélek rezgéstartománya két oktávot fog át. Rendszerint már a megtermékenyítés előtt hozzákapcsolódik a petesejthez, de a test felépítésének koordinálását a DNS végzi, a lélek ugyan képes neutronokat "szülni" a test számára, de nem befolyásolja a sejtek osztódását.

Lélek természetben nem alakul ki, kizárólag egy nagyobb lélekről válhat le, ez történhet véletlenül is.

A lélek hét komplex auraréteget tart fenn maga körül, ezek az egész testet körülérik, funkciójuk a lélekben tárolt információ védelme az elektromágneses zajtól.

2014. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!