Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Mit gondoltok a feng shui-ról?

Mit gondoltok a feng shui-ról?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az egy nagy marhaság.
2010. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%

Hihetetlen ostobaság és a leggonoszabb dolog a világon.

A feng shui-t a nők találták ki, ez egy módszer arra hogy megunt férjeiket az őrületbe, az alkoholizmusba vagy az öngyilkoságba kergessék. Inkább tartanának szeretőt ha ennyire unatkoznak.

A férfi semmi mást nem akar birtokolni csak a tv távirányítóját, de emiatt a hülye feng shui miatt esélye sincs megtalálni, ki a fene keresi a szekrény vagy a csillár tetején a távirányítót?

2010. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
régebben csináltam/uk. (családdal. anya, apa tesóm én) és nemtörtént semmi. minden ugyanolyan maradt, úgyhogy abba is hagytuk
2010. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%

A belemagyarázás, "varázslat" meg misztika, az hülyeség. Annyi az egész, hogy jó lakberendezési irányelveket ad, amit egy építész (annak tanulok) vagy egy lakberendező alapból megtanul. Vannak szarvas hibák, amiket sokan elkövetnek egy tér berendezésénél, pl. ablak elé ágyat tenni, stb. Ezek nem olyan ésszerű elvekkel meghatározható problémák, egyszerűen csak vannak olyan tudat alatt megjelenő hangulati hatások, amiket ezekkel ki lehet küszöbölni. A feng shui szerintem azért sikeres, mert ezeket a lehetőségeket kizárja, és egy RENDEZETT, ésszerűen berendezett otthont teremt, amivel foglalkozol, mert be kell tartani a szabályt. Az ember egy ilyen helyen jól érzi magát, jobban koncentrál, jobban alszik, jobban ébred. Szerintem feng shuizz nyugodtan, de ne várj tőle csodát! Rosszat nem tesz, az tuti, de emiatt ne vegyél mindenféle köveket, meg új bútorokat, stb.

Az előző válaszolónak amúgy igaza van. :D

2010. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam megvalósítani, de egy idő után nagyon idegesített, hogy pl.

"most itt nem ennek a színnek kellene lenni, meg egy Buddha kéne, de azokat nem szeretem..."

Szóval idegesítő.

De az nagyon fontos, hogy a rendet előtérbe helyezi, olvastam egy könyvet, lomtalanítás volt és bizony jó sok felesleges holmitól szabadultam meg.


[link]


Erre gondoltam.

2010. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
54%

Szerintem működik a feng shui. Hogy miért?


A báguá térképet illetően nézzétek meg az agyféltekéitek elhelyezkedését.

Jobb agyfélteke = érzelmek

Bal agyfélteke = racionalitás.


A feng shui báguá térképen ugyanígy van.

Jobb oldal = érzelmek

Bal oldal = racionalitás.


Ezeknek nem árt, ha a helyükön vannak a környezetünkben is.


És még valami: sokan túlbonyolítják. Egyéniségre szabva és egyszerűségre törekedve kell használni.

Nem kell Buddhát kirakni, ha nem tetszik. Nekem Szfinx van a megfelelő helyen, én azt szeretem. Kavicsok sem kellenek, meg kristályok sem kellenek. Személyes tárgyak kellenek, amelyek jó érzéseket keltenek bennünk.

2010. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
96%

A feng-shui fő tanítása a rendezett, letisztult környezet, amiben a lélek is nyugalmat talál. Aki hülyeségnek nevezi, az nagyon keveset tud róla. A "csináltamdenemtörténtsemmi" hozzáállás -bocs- butaság. A feng-shui nem tesz csodát. Segít abban, hogy a téged körülvevő környezet elősegítse a tiszta gondolkodásodat. Ha nem élsz összevisszaságban, nem tárolod a csorba, törött, idejemúlt dolgokat, számodra kedves tárgyakkal veszed körül magad, csak hasznodra válik. Amikor pedig egy terület kitakarításán, rendezgetésén dolgozol, örülve annak, hogy szemednek szép, szívednek kedves dolgot alkotsz, gondolataidat a célra összpontosítod és máris elindul a vonzás törvénye....de ez már másik téma.

Szóval arra biztatlak, olvass utána és leld kedved benne.

2010. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
nekünk működik elvileg.. csak eléggé idegesítő, hogy a tengerimalacomnak nem találok helyet, mert mindig vagy a bika szarván, vagy a sárkány heréjén, vagy valami más lehetetlen nevű helyen áll.. :/
2010. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
lollll! a szerkesztők szép kamu időpontokat gyártanak! gratulálok!:D
2010. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi most csináljuk a lakásunkat ahol minden eszerint lesz vagy már van csinálva... Semmiben nem kötelező hinni, de nálunk működik...
2010. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!