Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Miert is kell nekunk Feng...

Miert is kell nekunk Feng shui, amikor van sajat magyar hagyomanyokon alapulo terrendezesunk?

Figyelt kérdés

egy pelda a sokbol

[link]



#feng shui #magyar térrendezés
2016. jan. 20. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk az ősi magyar épület a jurta volt :))))


A többit Nyugat-Európából vettük át.


Node nem vetted még észre hogy az Ezo-Biznisz egy piramis játék? Mindig kell valami új, mert a régiről mindig bebizonyosodik, hogy nem működik úgy ahogyan azt tanítják.


Így aztán behozzák mindig az újat, azt elkezdik oktatni Bp.-en jó sok lóvéért, aztán akik ott megtanulták azok elviszik vidékre, ott is tanítják jó pénzért és akik vidéken tanulták azok is tanítják és még talán azok is keresnek vele valamennyi pénzt. Ezután jön a piramis alja. Azok akik már csak saját meddő tudásukat gyarapították unaloműzőnek. Akik a piramis tetején elkezdték oktatni azok nagyot kaszálnak, aztán egyre kevesebbet, míg a piramis alján lévők fizetik az egész játékot.

2016. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Igen, mire gondolsz? Ha nem a jurtára, mert ugye azt nem veszik alapul a házak építésénél, vagy egy későbbi magyar kincs a "kádárkocka" utcára néz két ablak a kockaházban jobb esetben kis előkerttel rosszabban a járdára építve és a szobák a zajos utcára néznek amelyből többnyire kettőnél nincs több benne? Ez térrendezésnek elég gyatra. Vagy belső térrendezés (a feng shui inkább az) van hagyományos magyar? Az milyen? Érdekelne.
2016. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Feng shui, mint piramis játék? Haha! A nap vicce!
2016. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A magyar térrendezés is hatékony volt amíg tradicionálisan éltünk. De a kínai nép már akkor is házakban, letelepedve élt, amikor mi még nemezjurtát használtunk. A magyar nép nem erre fektette a hangsúlyt. A kínai nép első sorban a Qi filozófiáját követte, minden módszerük erre épült. Légzés, testszabályozás, földmérés és térrendezés, harci technikák, de még a vallás is. A magyar nép ezzel szemben kevésbé volt kötött, a vallás sem az életerő teóriájára építkezett. Minden kultúrának megvannak a maga vívmányai, a kínaiaké, és a kultúrájukból táplálkozó többi népé például a térrendezés, és mindaz, amit fent leírtam. Nem szégyen használni ezeket, ha tisztában vagy a saját kultúráddal, és hagyományaiddal. A múlt megőrzése nagyon fontos, de ennek együtt kell működnie a társadalom előrelépésével. A múlt a jövőt támogatja, nem kizárja azt. Ha más kultúrák elemeit is használod az nem hagyománysértő. Ha a magad hagyományai nem térnek ki olyan dolgokra, amik hasznosak, és más kultúrában léteznek, akkor a magad, és környezeted épüléséért érdemes elsajátítanod, és alkalmaznod őket. Viszont semmi esetre sem szabad összekeverni a saját kultúrádat másokéval. Minden kultúra fontos, és azoknak, akik bele születnek, ugyanolyan értékű, mint másoknak a maguké. Amíg a tág látókör nem keveredik a multikulti kultúrakeveréssel, addig viszont minden teljesen rendben van. Ha valamit nem érzel helyesnek, ne sajátítsd el. De ha tetszik, és hasznod van belőle, akkor tanuld meg, keress benne összefüggéseket a korábbi ismereteiddel. Így megértheted mindkettő alapelemeit. Bocs a hosszú válaszért.
2016. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#3


írtam én ilyet?

2016. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Fish1 ***** válasza:

Nem tudom, akinek kell, miért kell.

Nekem tetszik a magyar hagyományokon alapuló, olvastam a könyvet, amit a cikk végén említenek és elképesztő összefüggések vannak benne. Néhányszor leesett az arcom.

2016. jan. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miért? KEll?
2016. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ennyi valasz ilyen rovid ido allatt???

HAt, azt kell hogy mondjam, kicsit hadilabon allunk a multunkkal kapcsolatos tudassal...Az uton levo magyarok 'es minden mas gyakran koltozkodo nep) valoban jurtaban eltek/nek, de a foldvarak epiteset nem a nyugattol vettuk at! A helyben ragadt emberek is foldhazakban laktak (es nem vagyunk finnugorok sem;))) Szoval hosszas kutatomunka utan megvilagosodik az a sotetseg, amiben probalnak tartani minket (a tananyagok is)--Nyugat europa nem is nagyon volt akkortalyt meg, az ott elo nepek a falujukon tul nem is igen mentekek (egy lovas nep pedig felfedezi a terepet, tobb mindent lat, tapasztal)

Ezek lennenek 1 es 2 kommentjere (Nem latom, a szemelyenkenti valaszgombokat)

Valoban van "ezo-biznisz" de egyik sem zarja ki a masikat :) Ezo is van, meg biznisz is; regen az ember tudta magatol a dolgokat, nem kellett fizetnie erte. Igaz, nemigen ert mar ehhez senki es legtobbe kontar csalo!

A 2-es kommentre meg csak annyit= kadarkocka az nem hagyomany alapja. Figyelj ra a paraszthazakra (maskulonben Feng shui ide vagy oda, Kinaban sem eltek nagyobb hazakban az egyszeru emberek)


A tobbiben egyettertek Huo Xianren-nel!

(Enyem hosszabb lesz ; )

Viszont a magyaroknak is volt egy hagyomanyuk, amire epitettek az eletuket, "foldmeres" is volt, a megmaradt kora templomok is "olyan" helyre epultek ahova kellett es oda csak az epulhetett. A szavaink is eredetek, legtobbje magaban hozrozza a jelenteset (Pl: Fel-Ho)


Sajnos a sajat hagyomanyainkat elvettek/felejtettek es ugy kell kikutatni a multat.


Keves olyan nep van, amely ugy lenezi onmagat es erdektelen a multjaval kapcsolatban (is) mint a mienk. Pedig ha tudnank, hogy az eszak-amerikai indianoknak is rokonaik vagyunk? Azt kell hogy mondjam, hogy a sumer dolog is igaz, sot, a youtubon talalhattok Ujgur/Magyar testveriseget unneplo osszejovetelekrol is felveteleket. Ah, es ott vannak az etruszkok, meg a hunok, japanok...

(Ezzel kapcs. csak akkor irjatok, ha utananeztetek, --az pedig tobb honapos munka)


Visszaterve a lenyegre: van sok hasonlosag a kinai es hun terrendezsben. (Egyebbkent kozos szavaink is vannak)

PL a haz szive itt is es ott is tuz es fold. Mind minden "regi" nepnel a tuz a haz (jurta) kp-en egy vlmilyen folddel tapasztott epitmeny volt. Az eptkezesnek is volt egy hagyomanyos menete, kezdesi ideje mint mindennek. (Haz-asodni is leginkabb a vizontoben-telen hazasodtak==innen a toltott kaposzta es tartsai nehez teli eskuvoi etelek)

A konnyebben elerheto Feng-Shui raebreszt az ertelemszeru dolgokra (ne legyenek akadajok, legyen minden atlathato, harmonia legyen a formakban/szinekben stb stb) Ha egy hazbol (teglalap/kocka) "hianyzik" egy darab, az energetikailag nem lehet jo, ugyanugy, mint ahogy a seta is nehez egy felsarku cipoben.

Ez egy nagyon jo lakberendezesi alapot adhatna minden lakberendezonek.

Minden, de minden rezges, energia, a szimbolumok is. Nekem a kinai jelek idegennek hatnak, es szerintem a nyugati emberek legtobbje (mi kelet europaiak is nyugatiak vagyunk nekik) csak ki aggatja, de nem tudja aterezni, sem ugy gyonyorkodni benne mint a jel alkotoi. Az nekik van gyonyoruen kodolva.


Viszont erzi, hogy valami hianyzik, es mivel a keleti dolgok dokumentaltabbak egyszrubb abbol meriteni. Mas nincs is.


Ezert kerdem en, miert kell es hogy miert az kell?


Viszont ha alaposan belemerul A F-S-ba az ember, nem egy kozossegnek tekinti a csaladot, kulonben mas egtaju bejarati ajto kellene mindenkinek, es a ferj es feleseg sem biztos, hogy egy agyban tud aludni, ha koveti. (Ez most nem kritika akar lenni)


Hiaba is remek a kinai, Nekunk mast atalatak ki a mi feladatunk meg az, hogy ratalaljunk...Ilyen kollektiv tudattal lassan fog menni..


Orulok, hogy vegre valaki mas is elolvasta "AZT" a konyvet, hatha valaki ide ira a tobbi nevet is!

2016. jan. 22. 00:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Sehogy sem kell, mindenki úgy rendezi be, ahogy akarja. Nincs erre semmiféle egyetemes törvény vagy hasonló. A Feng shui pedig divat és pénz. Ír róla egy csomó szerző pár könyvet és eladják jó pénzért. Keleten teljesen más a dolog kultúrája.

Az általad linkelt cikk sem sokkal jobb ennél. Az nlcafe és hasonló oldalak abból állnak, hogy leírnak mindenfélét, aki meg rá van kattanva ezekre, megy és olvassa. Cserébe jó pénzt keresnek az oldalon elhelyezett reklámokból.

Régen se tudott senki jobban, semmit. Nem volt olyan, hogy xy magától kitalálta, hogy így meg úgy kell, hanem az idősebbektől tanulta.

A magyarok pedig, egyáltalán nem érdektelenebbül tekintenek a múltjukra, mint más népek. A legtöbb nép a jelenben él és a múltat becsüli. Nálunk is rengetegen büszkék, hogy milyen régi nép vagyunk és hasonlók. És máshol, mint nálunk is van rengeteg turbónemzetiségi.

A jeleket pedig nem nemzetek, hanem környezet alapján "kódolják". Igazából nem is kódolva van, csak tanult dolog. Ha most kiválasztanál Magyarországon egy falut, hogy azt csak ázsiai inger érheti és csak kínai jeleket használhatnak, akkor nekik az lesz kényelmes és szebb, függetlenül attól, hogy nekik mégis milyen gyökereik vannak.

Nekünk semmi sincs kitalálva. Az őseink kitaláltak valamit, ami nekik kényelmes volt. Ők nem gondoltak arra, hogy majd pár ezer év múlva, hogy rakjuk el a házban a számítógépet. Feladatot sem adott nekünk senki, hogy mit kéne ezzel kapcsolatban csinálnunk.

2016. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az indiánok valóban turanidból erednek, mint a magyar, de más népekkel keveredtek. Genetikai hasonlóság mindenképp van. A japánok...ők mérsékeltebben. Talán az ainuknak volt némi genetikai rokonsága velünk, de a japánok inkább mongoloidok, mint turanidok, a nyelvük ugyanúgy egyedi a környezetükben, mint a miénk, de kultúrában nincs hasonlóság.

A korai kínai, és a korai hun rovásjelek sok elemben hasonlítanak, és kínában szép számmal voltak keveredések a hun, és kínai népek között. Kulturális keveredésnek azonban nem nagyon látni már jelét.

A térrendezés, és a földmérés(geomancia) nem azonosak teljesen. A geomancia sokkal nagyobb vonalakban mér, míg a térrendezés, azaz a feng-sui olyan aprólékos, hogy a legkisebb tárgyakat, és részleteket is figyelembe veszi. Emellett a geomancia csak a föld kisugárzásaival foglalkozik, míg a feng-sui az öt változó állapotot használja. Mindkettőt lehet párhuzamosan használni, mert mindkettő ugyanazt az alapot használja. A hagyományainkat persze meg kell ismerni. Részletesen, hogy bevezethessük a jövőbe, de ettől még nem szabad elvetni hasznos módszereket, csak azért, mert nem a mi kultúránk termékei.

2016. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!