Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Természetközeli, kissé spiritu...

Természetközeli, kissé spirituális életmódot szeretnék élni! Többi lent!?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyre teszem fel a kérdést, ha valakit zavar akkor elnézést :D

A helyzet az, hogy olyan életmódot szeretnék élni ami valamilyen módon a belső békéhez visz. Nagyon stresszes vagyok a mindennapokban, ezért szeretnék valamilyen módon ezzel megnyugodni picit. Lehet kissé spirituális, de nem szellemeket idézni meg varázsgombázni akarok :D

Tanácsokat, gyakorlatokat, ételeket, szabadidős tevékenységeket esetleg zenéket szeretnék kérni tőletek és persze komplex leírásokat is elfogadok a teljes életmódváltásra.


Előre is köszönöm mindenkinek!



2016. aug. 31. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Kertészkedésre van lehetőséged? Nekem ez egyfajta meditatív tevékenység tud lenni, néha órákra belefeledkezem.
2016. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Legyél lusta.A lusta ember békés, nem stresszel, nem aggódik.
2016. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Légy alkoholista, legalább más problémád lesz.
2016. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, bár lusta nem akarok lenni, mert az nem áll módomban és alkoholista sem akarok lenni :D Kertészkedni sem tudok sajnos.


Tényleg valamilyen spirituálisabb dolog érdekelne, meditációval és teljes életmódváltással. Esetleg ha nem tudtok pontosan segíteni kifejezések is érdekelnének, ami alapján keresni tudok ilyeneket.

2016. aug. 31. 19:51
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Étrendet tudok ajánlani, makrobiotika a neve, az tényleg segít a nyugalomban, nagyon nehéz betartani, de a jógik is nagyjából ezt az étrendet tartják.
2016. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Hidd el nagyon sokat segítene a meditáció.A youtube-n rengeteg ilyen van sőt külön témákban is. Szerintem kezdj az agykontrollal.Csak írd be a keresőbe.Én azóta nagyon pozitív emberré váltam és megszerettem magam.
2016. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Mozgásformák: jóga, tai chi (szerintem ez sokkal jobb), keleti harcművészetek.
2016. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Térjél meg, mert elközeledett az Isten országa. Olvass Szent Bibliát. Imádkozz Istenhez hálaadással mindennap és éljél Istennek szentelt életet!
2016. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utána fogok nézni az általatok leírtaknak!:) Utolsónak annyit: hogy a vallást nem szeretném belevinni ebbe, szerintem az már egy teljesen szubjektív dolog. Bár tény, elismerem, hogy kissé ködösen fogalmaztam meg, hogy milyen válaszokat szeretnék kapni, de mentségemre szóljon, hogy azért tettem fel a kérdést, mert még én se vagyok tisztában azzal hogy mit keresek :D


Írhattok még válaszokat, köszi!

2016. aug. 31. 20:34
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Én mint szkeptikus troll irtózom az ezoterikus izéktől, viszont a munkám gyakrabban stresszes mint szeretném, illetve olyan környezetben is megfordulok ahol stresszes emberek vannak és zaklatottságuk időnként átragad rám.


Szóval valamire szükségem volt, véletlen találtam meg a sztoicizmust, aminek a lényege kb. 20 oldalnyi tanácsgyűjtemény arról hogy hogyan légy nyugodt stresszes körülmények között és elég hasznosnak bizonyult számomra. A közhiedelemmel ellentétben a sztoikus nem robot aki elnyomja az érzelmeit, hanem egy olyan ember aki tanítja magát a stresszes helyzetek kezelésére.

Itt olvasható:

[link]

A legnehezebben emészthető része az elején lévő előszó Kerényi Károlytól, amit szerintem érdemes kihagyni.


Annyira segített hogy volt hogy visszatérve egy régebbi stresszes környezetbe nem azon filóztam hogy de rossz, hanem azon hogy mi ez a bolondokháza körülöttem. Persze néha nem sikerül elkerülnöm a stresszt és feleslegesen felidegesítem magamat, de hát az ember nem tökéletes. :)

2016. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!