Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ha tüsszentek, azt jelenti...

Ha tüsszentek, azt jelenti igazat mondtam előtte?

Figyelt kérdés

2020. márc. 23. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az orr feladatának része, hogy tisztítsa a levegőt, amit belélegzünk, ügyelve arra, hogy az mentes legyen a szennyeződésektől és a baktériumoktól. A legtöbb esetben a piszok és a baktériumok az orrváladékban ragadnak. Néha azonban szennyeződés és törmelék kerülhet az orrba, és irritálja a nyálkahártya érzékeny membránjait az orrban és a torokban. Ha ezek a membránok irritálódnak, az tüsszentést okoz.


A tüsszögést számos dolog kiválthatja: allergének vírusok (például influenza) orrnyálka hártyát irritáló anyagok

2020. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen...ezt tudom.De a kérdésemnek nincs semmi igazsàgalapja?Tényleg csak babona?
2020. márc. 23. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
A babonákat ugyanolyan emberek találták ki, mint amilyen te is vagy. Akár te is kitalálhatnál egyet. Nincs semmilyen valóságalapja egyiknek sem.
2020. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Könnyen kipróbálhatod:

Mondj valamit, amiről tudod, hogy igaz, és figyeld meg, tüsszentesz-e.

2020. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Akkor egy náthás ember mindig igazat mond? A tüsszentés egy biológiai jelenség (ahogy fent is leírták), nincs összefüggésben az igazmondással. Ez pont olyan babona mint ha hazudsz akkor puha az orrod. Óvodásoknál beválik, de gondolom te már nem vagy az.
2020. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
az egyest még kiegészíteném azzal hogy az érzelmek hatására is lehet tüsszenteni, esetleg hideg hatására, sőt akár a napba nézés is okozhat tüsszentést.
2020. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen, nekem bejött.

Régebben tüsszentés előtt még gyorsan kimondtam, hogy "le fogok diplomázni".

Biztos, ami biztos alapon.


Le is diplomáztam, csak nem 5, hanem 8 év alatt.


Szóval nem elég, ha azt mondod, hogy "megnyerem a lottót", hanem azt kell mondanod, hogy "ezen a héten megnyerem a lottó főnyereményt".

Mert előbbi esetben lehet, hogy csak 20 év múlva lesz egy kéttalálatosod.

2020. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen! Azt jelenti, hogy életedben eddig legalább egyszer igazat mondtál a tüsszentésed elött. (Szoval nem vagy igazán megbizhato ember!)
2020. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]

egy kis érrdekesség még

"Nem csupán a megfázás, por vagy szénanátha késztethet minket tüsszögésre a Nap sugarain kívül. Az orrnyálkahártya-gyulladás (rhinitis) olyan válfaját is dokumentáltak már, aminek hatására akkor kezdünk el tüsszögni, amikor teleesszük magunkat, vagy kifejezetten csípős ételt eszünk.

Akkor is tüsszögnek, amikor orgazmusuk van

Mások akkor tüsszögnek inkább, amikor orgazmusuk van vagy amikor a szexre gondolnak. Ezzel kapcsolatban 2008-ban volt a legnagyobb kutatás, amikor az oxfordi John Radcliffe Hospital két szakértője 18 hasonló esetet próbált összekapcsolni."

2020. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Vagy viccet csinàltok belőle,vagy tényeket írtok le
2020. márc. 24. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!