Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » A jövő már létezhet?

A jövő már létezhet?

Figyelt kérdés

A tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Nem egyszer fordult elő velem, hogy egy-egy jövőbeli helyszín, pillanat, esemény bevillant álmomban. Ezért tudni szeretném, hogy mással is előfordult-e már hasonló dolog, amit a véletlen művének tartott.


Ettől függetlenül pedig kíváncsi vagyok mit gondoltok a kauzális predesztinációról.



2021. ápr. 5. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Ha létezhetne az elvetné azt a lehetőséget hogy a cselekedeteink tudatosak és szabadok lennének.
2021. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Így van. Ezért érdekes a feltevés, hiszen az nem egy tény, hogy van szabad akaratunk, lehet vitázni.


Kifejtenéd, hogy szerinted hogy működik az emberi szabad akarat?

2021. ápr. 5. 20:07
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Szabad akarat abban nyilvánul meg, miként reagálsz a jelenben az élet adta helyzetekre, lehetőségekre és ezek határozzák meg a "jövődet". Amikor olvasod ezt a mondatot az számomra az jövőben fog megtörténni, annak ellenére hogy ezt az általam érzékelt jelenben írom. Amikor olvasod az számodra szintén a jelenben. Vagyis, minden a mostban történik, múlt-jövő az illúzió.
2021. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Velem már volt,hogy pontosan ,megálmodtam a jövőt.Engem is el gondolkoztatott.Az is lehet,hogy megvan minden előre ,mi csak végigcsináljuk,végigmegyünk az úton.Nem tudom.De az biztos,hogy a jövőbelátás egy létező dolog.
2021. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

Én abban hiszek, hogy van Sorsunk, amit Isten már előre elrendelt nekünk. Szerintem hagyott nekünk szabad akaratot is, de igen sok mindent már előre "elrendezett" nekünk.

Én azt gondolom, hogy mivel Isten teremtette a tér-időt, ezért számára talán nem is létezik idő, ebben csak mi élünk teremtmények.

Szóval igen, sok minden meg van már most, hogy holnap mi fog történni velünk :)

2021. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
A jövő álltalába változó mivel a pillanatnyi állapotodnak megfelelően folyamatosan változik. Ha pl van két választási lehetőséget tegyük fel 1es és 2es számmal és te az 1es megoldást választod akkor van egy párhuzamos világba a 2est választod. Tehát létezik a jövő de az összes lehetőséggel ami megtörténhet. Van még a megirt sors ami előre meg van írva de azok az ember életébe a lényegesebb dolgok. Ezt természetfeletti erők segítenek beteljesíteni
2021. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
1 nem veti el a lehetőségét, ha minden lehetséges jövő egyszerre létezik és te egyet jársz be ezek közül.
2021. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Steven+1.


A jövő utak szövevénye


Én is volt hogy láttam lehetséges jövőket de közülük csak az egyik valósult meg, az is módosulva.

2021. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 repman válasza:
23%
Nem. Ha így lenne, tudnánk előre egy bomló atom pontos bomlási időpontját, de az abszolút véletlenszerű (schrödinger macskája ismerős lehet). Az álmok nekem is ritkán előjönnek az életben, azonban szerintem ez teljes mértékben illúzió. Egy évben hányszor is álmodik az ember, ha általában egy 8-10 órás alvás alatt kb 7 REM ciklus van? Elég sokszor. Ez legyen mondjuk 2000 álom egy évben. Bár egy része elfelejtődik, pár részlet megmaradhat. Na már most 2000 álomból elég könnyen van pár ami NEM teljes mértékben, de megegyezhet egy jövőbeli történéssel. De ennek semmi köze ahhoz, hogy látja az ember a jövőt. Értetlenül állhat az agy ilyenkor a dolgok előtt, mint amikor egy macska a tükörbe néz. Érdemes azonban mindig tisztában lenni az agy saját hibáival, működésével akár tudományos cikkek olvasásával. Bár offtopic, de nekem az a véleményem, hogy addig nem lesz képes az emberiség továbbfejlődni, még 1 a gonoszság, kapzsiság, irigység, 2 az ösztönök, tévhitek, nagyobbrendűségű előlényekben való hit meg nem szűnik.
2021. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Körforgás mert 1000x születünk ujra és ujra
2021. ápr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!