Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Akit nem érdekelt ez a téma,...

Akit nem érdekelt ez a téma, vagy nem hisz benne, nem veszi komolyan, az miért kommentel ide?

Figyelt kérdés
Már várom előre a gyökér válaszokat:D (tisztelet a kivételnek, aki normálisan válaszol)
2021. máj. 28. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó(s) kérdés.
2021. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszek benne de elszoktam olvasni mert nagyon jókat nevetek a kérdéseken sokszor. Ritkán kommentetek is de nem jellemző :D
2021. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerűen vannak olyan buta kérdések, hogy nehéz nem poénnak venni. Pl halál komolyan megkérdezik rendszeresen, hogy a vámpírok miért ilyenek, miért olyanok.

A vámpírok semmilyenek, mivel nem léteznek. Na most az ilyen hülye kérdésre nem csoda, ha hülye válaszok érkeznek.


De van pl, olyan kérdés is,hogy milyen varázslat van erre meg arra a problémára.

Varázslat?? Könyörgöm, hát mekkora probléma lehet valaki fejében, ha a 21. században azt hiszi, hogy léteznek Dumbledore-ok, meg Harry Potterek?


A jóslás is ilyen. Ha vannak jósok, miért kell bejelentkezni hozzájuk? Miért nem jósolják meg az ötös lottó nyerő számait, vagy csak egy sima meccs eredményét?


Az ilyen jellegű kérdésekre miért számít bárki is komoly válaszra?

2021. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tegyük fel azért, mert például itt vagyok én. Én sem hiszek a jóslásban, de attól függetlenül egyszer elmennék jósoltatni. Kipróbálnám, csak úgy, szórakozásból.


Szerintem az ezzel kapcsolatban feltett kérdésem azért nem volt olyan NAGYON nagy hülyeség, hogy csak troll komment érkezzen hozzá. De elfogadom, csak érdekelt a miértje.:'D

2021. máj. 28. 11:20
 5/9 Tepfal ***** válasza:
100%

Én konkrétan ebbe a kategóriába nem kommentelek, de más hasonló témákban két okból teszem:

1. Vannak olyan hitek, amiket kifejezetten károsnak tartok, de elég elterjedtek. Ezeknél néha nem tudom megállni, hogy leírjam, hogy butaság és káros vagy teljesen alaptalan ahogyan a kérdező gondolkodik.

2. Vannak olyan kérdések, ahol a probléma valós, és létezik valós megoldás is, de a kérdező mégis inkább a jósláshoz hasonló humbugokhoz fordul - holott ott lenne a megoldás a kezében! Időnként erős kényszert érzek, hogy a problémához asszertívan álljak és megpróbáljak rávilágítani, hogy lenne megoldás, ha a kérdező nem kívülről, felülről várná a csodát, meg hókuszpókuszokban hinne.

3. Az emberek egy része hiszékeny és kihasználható. Az ezotéria pont az a terület, ami szerintem mindig is a csalások, a hiszékeny, sérülékeny, megtört emberek kihasználásának melegágya volt és ezt gyomorforgatónak tartom.

2021. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én eddig azt se tudtam, hogy ez a témakör van a gyakorin. Úgyhogy -e miatt kommentet se írtam eddig ide
2021. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert jól esik trollkodni.
2021. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért szoktam írni, hogy helyretegyek dolgokat.

Tipikus példa a 3. szem, ami egy létező dolog.

Vagy pl. ha valaki megírja, hogy különleges képessége van, elküldöm Vassyhoz.

Gyökér válaszok meg mindenhol akadnak, a legjobb kérdésnél is. Azokat ki kell szűrni vagy ki kell töröltetni.

2021. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. kommentelővel nagyon egyetértek.


Azt hozzátenném, hogy elég gáznak tartom azokat, akik minden kérdés alá következetesen beírják, hogy "tök minegy, mert úgyse létezik". Ezzel a kérdést írónak semmilyen választ nem adva, a hitét semmibe tiporva. És ennek tetejében ebben még poén sincs... Pedig nem is egy nagyon elrugaszkodott a kérdés, ilyenkor tényleg azt gondolom, aki nem hisz, ne írjon semmit inkább.


Vannak persze komolyanvehetetlen kérdések, amiken a troll válaszok viccesek. Nem is nagyon lehet mást írni, ha már a kérdés is értelmetlen.


Nem tudom a te kérdésed mi volt, de ne vedd magadra. Egyszerűen csak vannak emberek, akik nem hisznek semmiben és mellé még az elfogadás is teljesen hiányzik belőlük.

2021. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!