Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Most kezdtem el tarot kártya...

Most kezdtem el tarot kártya kirakást tanulni autodidakta módon. Melyik a legjobb könyv, hogy minél alaposabban megérthessem a kirakás jelentését?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem pedig, hogy most az elején, amikor még csak ismerkedem a lapokkal, már érdemes elhinnem is amit kirakok? Úgy látom, hogy a hiteles olvasáshoz azért kell tapasztalat, mert a lapok nem feltétlen értelmezhetők önmagukban...
2023. jún. 24. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolod, hogy a lapoknak jelentésük van?
2023. jún. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Tökéletes.


[link]

2023. jún. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

#2

Miért pont ezt a könyvet ajánlod?

Neked is megvan?

2023. jún. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Laylah ***** válasza:
38%

Rachel Pollack - Seventy-Eight Degrees of Wisdom

Ezt a könyvet nagyon szokták ajánlani, de magyarul nem jelent meg.

2023. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Én nem hiszek benne, mégis rákattantam ilyen videók nézésére. Azt vettem észre, hogy akik csak rakosgatják és olvassák a lapokat, mindig ugyanazt a sablonos sztorit mondják el, ami a nők 90%-ára igaz lesz, akik ilyen videókat néznek. Még az is sablonos, hogy általában nők nézik. Foglalkoznak ezzel többen is Youtube-on. Vannak köztük páran, akik a kártyavetés közben csatornáznak is. Na ők félelmetesek. Nem egyszer előfordult, hogy tűpontosan leírtak engem egy cseppet sem sablonos élethelyzetben. Ők azok, akik nem csak játszanak, a többieket egy percig se szabad komolyan venni. De ez a csatornázás, ez olyan, hogy én nem merném csinálni.
2023. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
5 Tudsz ilyet mutatni, aki közben csatornázik is?
2023. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

#3 Nemhogy megvan, ebből tanultam. Nem jártam semmilyen kártyajóshoz, egyszerű mint a pofon, csak fel kell tenni a kérdést és húzni. Nem szoktam túlbonyolítani, egy laposakat húzok, ha nem vagyok biztos benne még egyet és még egyet. Ezek amolyan megerősítő lapok. Bármilyen kérdésre. Ha hiszel benne, ha nem, mutatja, csak tudni kell a lapok jelentését. Sima Rider-Waite tarot a legjobb.


Esetleg még múlt-jelen-jövőt vetek vagy keresztet.


múlt(bal) jelen(közép) jövő(jobb)

2023. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Bal kézzel húzunk és csak személyes használatra.

Közös használatra külön kártyát vegyél.

2023. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Laylah ***** válasza:
74%

Véleményem és tapasztalatom szerint nem kell az utolsó mondatig megtanulni az összes kártya jelentését bármilyen könyvből ahhoz, hogy olvasni tudd, hanem olyan kártyát kell választani, ami könnyen érthető. A jó kártya olyan szimbólumokkal tarkított, ami hat a tudattalanodra, nekem ez pl. a Thoth tarot. Kell, hogy legyen egy alapvető fogalmunk arról, hogy milyen jelentéstartományban kell gondolkodnunk egy-egy lap kapcsán, de a lapokon lévő szimbólumok is legalább olyan fontosak. Attól függően, hogy mit veszel észre rajtuk, árnyalódik a jelentésük egyik-másik irányba.

Ezen kívül a másik szükséges dolog a megfelelő tudatállapot, ha ez nincs meg, akkor a vetés sem lesz értelmes. Ha nem tudsz teljes mértékben jelen lenni, oda koncentrálni, ha elvisznek az érzelmeid, nem érdemes belekezdeni.

Minden más csak sallang, részletkérdés. Persze nem jelent hátrányt, ha egyéni kis "rituálékat" szövünk bele (pl. amit a 8. írt, hogy csak bal kézzel húz, mások meditálnak előtte, megint mások elrendezik a környezetet a vetéshez és gyertyát gyújtanak, stb.), mivel segíti a ráhangolódást, a koncentrációt, de végeredményben nem oszt, nem szoroz, ha valaki csak az egyiket vagy a másikat csinálja, esetleg egyiket sem. Én kizárólag magamnak szoktam vetni, és van, amikor még csak húzni sem húzok. A legutóbbi kelta keresztemet pl. 10 kieső lapból raktam ki, mégis teljesen koherens és releváns lett, míg, ha nem vagyok teljesen jelen fejben, akkor az sem segít, ha minden idegszálammal megpróbálok koncentrálni.

2023. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Laylah ***** válasza:
74%

A tanulás részére pedig azt tanácsolom, hogy próbálj ki több módot. Én is úgy indultam neki, hogy húztam a lapokat, aztán megnéztem a könyv(ek)ben, hogy mit írnak róla. Ez olyan szempontból hasznos, hogy nagyjából behatárolja egy-egy lap jelentéstartalmát, képet ad róla, hogy hogyan kell elképzelni, de egy könyv sem fogja teljesen lefedni, vagy megmondani, hogy egyik-másik szituációban hogyan érvényesül. Épp ezért a legfontosabb a gyakorlás. Ha már eleget olvasgattad a könyvet ahhoz, hogy halvány fogalmad már legyen a jelentésekről, akkor cseréld meg a sorrendet, előbb próbáld meg te magad értelmezni a húzott lapot, és csak aztán olvass utána, ha szükséges. Én ez után nem sokkal kezdtem el youtube-on tarot videókat nézni, de ez is olyan, hogy ha fogalmad sincs még róla, akkor inkább ne ezeken indulj el, mert az egyes vetők személyes szűrője sokszor nagyban módosítja az alap jelentést (olyannyira, hogy egy idő után rá fogsz jönni, hogy vannak olyan vetők szép számmal, akik tudják, hogy mit akarnak mondani, és bármit húznak, addig csűrik-csavarják, amíg bele nem illik a mesébe). Ez inkább látókör-szélesítésre jó, egy-egy lap kapcsán új jelentéstartalmakat fedezhetsz fel. Egy idő után már a saját vetéseid mögül is elhagyhatod a könyvből való ellenőrzést, és már csak akkor lesz rá szükséged, ha egy jelentésben végképp elbizonytalanodsz.

Az, hogy a kezdő vetéseid mennyire érvényesek, mi nem tudhatjuk. Nekem anno azok voltak, csak épp értelmezni nem tudtam még (félrefordítottam, mert nem volt tapasztalatom és elvitt a saját akaratom, viszont lejegyeztem, megjegyeztem a vetéseket, és később mindig megláttam bennük, hogy mit értettem félre). Ugyanakkor, ha nem vagy megfelelő tudatállapotban, akkor teljesen mindegy, hogy hány éve csinálod és mit húzol, mert jó eséllyel nem lesz értelme. Velem is előfordul, olyankor látom, hogy a vetés nem összefüggő és/vagy nincs értelme az adott helyzetben. Olyankor nem érdemes erőltetni, megyek a dolgomra és később visszatérek rá. Tehát csak te láthatod, hogy mennyire érvényes a húzásod.

Két dolgot jegyeznék még meg. Az egyik, hogy a tarot elsősorban nem jóslásra való. A legjobban önismereti munkára használható (mivel, mint írtam, birizgálja a tudattalant), valamint egyes helyzetek elemzésére: megmutathatja a múltat, a jelen történéseit (ezekből áll a kirakások java része), valamint a jövő kapcsán utalhat rá, hogy mi a leginkább lehetséges kimenetele a dolognak. Remélem, azt nem kell magyarázni, hogy a kártyaolvasás nem igényel semmilyen szuperképességet, nem leszel tőle médium vagy tisztánlátó és semmi ilyesmi, amit a popkultúra belenevelt az emberekbe. A másik pedig egy javaslat, hogy vezesd a vetéseidet egy füzetben/doksiban. Írd le a dátumot, a kérdést (ha fontosnak érzed, akkor a helyzet rövid vázlatát), a húzott lapokat, és hogy te hogyan értelmezed őket. Utólag a saját vetéseidből is rengeteget tanulhatsz, és azt is láthatod, hogy jó úton jársz-e, azaz jókat vetsz-e attól függetlenül, hogy félreértetted, vagy teljesen értelmetlen, irreleváns lapokat húzol. Utóbbi esetben a koncentrációdon és a ráhangolódáson érdemes dolgoznod.

2023. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!