Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Miért képesek sokan hinni a...

Miért képesek sokan hinni a jóslásban?

Figyelt kérdés
Pláne a TV-s "tehetségeknek". Azt meg sem merem kérdezni, hogy jól tudnak-e aludni ezek az önjelölt próféták az etikus életmódjuk miatt.
2011. máj. 16. 02:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

tudom ezért lepontoznak a semmibe viszont leírom a saját véleményem.


azok akik továbbküldik a körüzenet mind kbaztt buták ettől várják a megváltást. ettől várják el h előrébb lépenek. én az elsőnéhány után még nemszólok. mert ez tudatalatt ha ez segít nem segít mit lehet mit tenni elfogadom viszont a 20adik körüzenet utána már szólok h a következőként törlöm az illletőt,.


ugyanez érvvény a a betelefonálós jóslásokra. sokan annyira ostobák h az már fáj. régi osztályfőnököm is küldi mára sokadik levelet mert azt reméli etttől lesz pasija. én nemszólok neki mert nagyon rendes volt anno velem és másokkkal is viszont ha az segít neki h bombáz a üzikkel tőlem tegye.


magyarországon elég negy a kiláthatatlanság. sehogy sem jutsz előrébbb gürcölsz és max napról napra élsz. én ezt látom.

ez a tv-és jóslás is jobb mintha vki az alkoholt vegy at öngyilkosságot válsztaná.

2011. máj. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azok a szemelyisegek hisznek ebben, akik nincsennek tisztaban azzal, mi is az igazi Lelki Ero.
2011. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb jóslásokban hinni,mint megpróbáni a problémák megolását.
2011. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az embert mindig is érdekelte, mit hoz a jövő, és mert sokan nem képesek a saját kezükbe venni sorsuk irányítását, ezért mástól várják a problémáik megoldását.
2011. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mandragora válasza:

Kérdezőnek:D

A tv- tehetségekről nem tudok nagyon véleményt alkotni. Az biztos hogy mindenképpen sok a csaló.

De szerintem tényleg léteznek olyan emberek körülöttünk akik fogékonyak az ilyen dolgokra. De ők nem híresztelik nem dicsekszenek és nagyon nehezen lehet őket elérni. Fontos hogy biztos hogy nem pénzért csinálják amit csinálnak. De nem is azt mondják pl:hogy holnap találkozol X Pistával. Vagy egy hét múlva nyersz a lottón hanem rávezetnek a dolgokra.

2011. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert egyfajta útmutatóként tekintenek a jóslatokra hogy mit hogyan csináljanak jobban illetve mit ne csináljanak mert abból baj adódhat. Az ilyen emberek döntés képtelenek nem tudják milyen következményekre számítsanak ha valamiben választaniuk kell és az sem mindegy hogy melyiket, így bizonytalanná válnak az iránt és olyan emberekhez fordulnak akik úgymond látják a jövőt hogy segítsenek nekik ebben-abban.
2011. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem biztos van valami a jóslásban.. csak tudni kell hogy az igazi josok nem reklámozzák magukat, kerülik a feltünést. én 6 évet panelban laktam és elnézést ha bárkit megsértek, a szomszédunk egy cigány asszony volt. anyum ahányszor hazajött a munkából ránézett és megmondta hogy milyen volt a napja, vagy mi lesz holnap, de kedves aranyos nő volt nagyon. és még annyi hogy akinek már ehez van tehetsége, és valaki fel is keresi, csak akkor kér pénzt, ha pl a multadrol beletalál olyan dolgokba, amiket nem is gondolnál..
2011. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mandragora, dehogy létezik. Ez még mindig gyenge érv amellett, hogy igenis léteznek. Ha akár egy ilyen tehetség is lenne a földkerekségen, akkor az bizonyára már világhírű lenne (legalább dúsgazdag, és rendszeresen elvinné a lottót). Az pedig nem ér, hogy nem mondják el konkrétan, hanem rávezetnek, mert sok mindent bele lehet látni a rávezetésbe. Főleg azok képzelik be maguknak, hogy ez igenis bejött, akik hisznek a jóslásban. Márpedig ki is jár jóshoz? Ja, igen, aki hisz benne.

Persze ez mind csak találgatás, bizonyíték nincs a tényleges létezésükre.


Utolsó válaszoló, nem sértesz meg senkit a cigányozással, ez a nemzetiségük neve, ne tartsunk már itt… Én sem szégyellem, hogy magyar vagyok (bár ezen nincs is mit ugyebár). Azt pedig nem nehéz elmondani, hogy milyen napja volt egy embernek, ferdítésekkel belemagyarázható akármi a ködös, sejtelmes, többféleképpen értelmezhető jövendölésekbe. Az továbbra is gyenge érv, hogy nem reklámozzák magukat, mert ez nem támasztja alá, hogy létezik valódi jós. A perpetuum mobile-t sem reklámozzák, nem is létezik. (Tudom, gyenge példa.) Bizonyíték kell! Ja, nincs. Nem is lesz sosem, mert nincs ilyen.

Az pedig mit jelent, hogy akkor kér pénzt, ha beletalál a múltamat illetően olyan dologba, amire nem is gondoltam volna? Hát a múltam az már megtörtént, abba ne szóljon bele senki (ilyen témában). Ebből kiindulva én is értek ehhez, és akármit tudok mondani a múltadról, amire nem is gondoltál volna; persze nem létező dolgok lennének, ám ugye nem is gondoltad volna. Honnan tudod, hogy igaz? Jár rá garancia? Parasztvakítás.

2011. máj. 18. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!