Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Cigány kártya jóslás mellett...

Cigány kártya jóslás mellett mit jelentenek a papír fecnikre írt betűk? Sok-sok darab.

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 10:50
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nézd, sokat voltam és vagyok erdélyi cigányok között is, ahol szintén gyakori a kártyával való jóslás. De ilyen kis papírkákat sosem láttam náluk, szerintem is ez vagy valami egyéni újítás lehet, ami elé furcsa, vagy pedig nincs jelentősége és csak úgy ott van funkció nélkül. (Esetleg figyelem elterelés...? :))
2011. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Remélem, hogy egy kicsit is tudok segíteni neked.


Az Úr Jézus egész életében harcolt a gonosz lélekkel. Tudta, hogy olyan ellenség ő, akit nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert befurakodik az apostolok közösségébe is. A gonosz lélek a súlyos bűnök, a rossz szokások és a mély sérülések, stb. által kötözi meg az embert. A megkötözés azt jelenti, hogy az ember éveken keresztül nem bír kilépni a rosszból, a reménytelenségből, a rettegésből, a bűnből. Nem tud Isten felé lépni, nem tud a szeretetben növekedni, egy helyben topog, és úgy érzi, egyre tehetetlenebb.

Már az Ószövetségi törvény is felhívta Isten gyermekeinek figyelmét az okkult veszélyekre:


„Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át, aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát, aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez, aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében”. (MTörv 18,10-12)



NE AKADJON KÖZTED SENKI, AKI FIÁT VAGY LÁNYÁT ARRA KÉSZTETI, HOGY TŰZÖN MENJEN ÁT, AKI JÖVENDŐMONDÁSRA, VARÁZSLÁSRA, CSILLAGJÓSLÁSRA VAGY BOSZORKÁNYSÁGRA ADJA MAGÁT, AKI BŰBÁJOSSÁGOT ŰZ, SZELLEMET VAGY LELKET KÉRDEZ, AKI HALOTTAT IDÉZ. MERT AKI ILYET TESZ, UTÁLAT TÁRGYA AZ ÚR SZEMÉBEN”. (MTÖRV 18,10-12)


Mindezekhez hozzá lehetne venni azokat a pszicho-technikákat, ezoterikus tanfolyamokat, jóslásokat, horoszkópot, „energiát” sugárzó köveket, stb., amelyekkel kibővült az okkult jelenségek listája. Akinél nem Jézus van a középpontban, annál előbb utóbb a gonoszlélek veszi át a hatalmat és az irányítást.

„Az Antikrisztus: tagadja az Atyát és a Fiút”. (1 Jn 2,22)

Sokszor ártatlannak tűnő játéknak gondolja valaki például a jóslást, amivel izgalmat lehet belevinni unalmasnak érzett életébe. De a folytatás sokszor idegklinika, álmatlanság vagy félelmek. És akkor mi értelme az egésznek, ha az életet még nehezebbé teszi, és elfordít Istentől!

De az is előfordult, hogy valakit a gonoszlélek teljesen eltávolított Isten szeretetétől, és valami sötét bálványimádásba vezette.

A hosszan tartó halálos bűnök is lehetnek a gonosz eszközei: alkoholizmus, kábítószer, szexuális bűnök, stb., egészen eltávolítják az embert még a hit vágyától is. Mindezekre van gyógyulás: egy pap, vagy egy imacsoport imáját kell kérni, hogy az Úr adja meg a szabadulást. A szentgyónás után magának a megkötözött személynek is meg kell tagadnia minden kapcsolatot a gonosszal. Például lehet így is:

„Jézus Krisztus nevében most elvetem a gonosz csábító varázsának minden formáját, és nem engedem, hogy a bűn uralkodjon rajtam. Elutasítom a sátánt, az ő mindenfajta működését és üres ígéreteit. Mennyei Atyám, kérlek, bocsáss meg nekem, rokonaimnak, őseimnek, mivel megengedtük, hogy Jézus elleni gonosz erők uralkodjanak bennünk. Elutasítok minden nyitottságot és kíváncsiságot az okkultizmus iránt, minden hamis imádatot és a mágia minden ígéretét. Elutasítok minden olyan erőt, amely Isten erején kívül van, és minden olyan tiszteletet, áhítatot, amely nem adja meg Jézusnak, mint Isten Fiának az igazi tiszteletet. Különösen elutasítom…(például az asztrológiát, reikit, spiritizmust, kártyavetést, stb.). Jézus nevében megtörök minden átkot, amely ellenem vagy családom ellen irányul, és megállítom azoknak az átkoknak a folyamatát, amely esetleg őseimen keresztül rám szállt. Szerető Istenem, tisztíts meg engem és családomat a gonosz lélek minden szennyétől és mesterkedésétől! Köszönöm, hogy megszabadítottál. Ámen." (Linda Schubert: A csoda órája, 14-15. old.)


Egy pár link: tanuság tétel démonokról

[link]



Áldott napokat neked!

2011. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 gráner andrás ***** válasza:
Más a jóslás, és más a jövendőmondás. Jósolni sokan szeretnek, vagy bejön vagy nem. A jövendőmondó először mindég a mutat idézi. Olyan dolgokat terít a személy elé amit csak Ő egyedül tud. Majd a jelet ábrázolja, és utána beszél a jövőről. Aki nem így teszi az csak, kamuzik, hasznot szeretne gyorsan olcsón szerezni. üdv: TENGERPICI
2011. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A papírfecniken a betűk ezek? Magyar Köztársaság, MNB, Húszezer forint?

Mert akkor megint átb@sztak, mint sz@rt a palánkon.

2011. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!