Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Miért ne létezhetne igazi jós?

Miért ne létezhetne igazi jós?

Figyelt kérdés
és mért ne kérhetne pénzt érte? ha egyszer ez a foglalkozása.
2012. júl. 22. 12:45
 1/3 anonim válasza:
ha mutatsz nekem egy igazi jóst,aki tényleg megmondja mi fog velem történni és nem csak tippelget,akkor annak fizetek!ha beteljesült az amit ő megjósolt!
2012. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jimm válasza:
Mert akkor nem kérne pénzt érte. Hetente nyerne a lottón,tippmix-en lóversenyen,rulett-en vagy amin akar. Ha nem kérne pénzt akkor hitelesebb lenne de az,hogy pusztán "jó indulatból" jósolgasson neked az ugysem fekszik nekik (jósóknak :) ) 5 szám amit ki sorsolnak hetente azt csak könyebb megmondani vagy tudni mint valakinek a jövőjét. De az nem megy nekik:)
2012. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ezalor ***** válasza:

Kedves kérdező, és kommentelők!


Először is, a jóslásnak semmi köze a jövendőmondáshoz. A jövőt nem lehet megmondani, mert nincs előre megírva. Ezt egy valódi jós tudja. A valódi jóslás egy elemző folyamat aminek során kérdésekre próbáljuk a legjobb válaszokat megtalálni, vagy döntéshelyzetekben a legjobb döntést, esetleg megpróbáljuk feltárni egy helyzet mélyebb összefüggéseit, vagy előre vetíteni egy döntés lehetséges következményeit.


A jóslás lényege hogy a saját kezünkbe vegyük az életünk irányítását.



Én is jóslással foglalkozok. Saját magamnak is jósolok ha szükségem van rá. Viszont ettől még sem a tej, sem a kenyér nem jár nekem sem ingyen.


Ha valakinek jósolnom kell, az azt jelenti hogy egy-másfél órát az életemből arra szánok hogy legjobb tudásom, tapasztalatom és szakértelmem szerint próbálok egy másik embernek segíteni a problémái megoldásában, felhasználva mindazt amitől én szakember vagyok, egy szolgáltatást nyújtva.


Egy pszichológus, masszőr, villanyszerelő vagy ács talán ingyen dolgozik? Nem. Így én sem. Nekem is élnem kell valamiből, ha pedig a segítéssel és tanácsadással akarok elsősorban foglalkozni, akkor nincs mellette energiám és időm arra hogy még napi nyolc órában dolgozni is járjak, hogy ne haljak éhen miközben másoknak segítek.



Azt viszont sajnos én is tudom, hogy rengeteg a csaló és kontár, így megértem hogy az emberek nagy része szkeptikus, és minden jóst csalónak gondol. Sajnos mi, valódi szakemberek nem tudunk semmit tenni ezekkel a csalókkal és kontárokkal szemben (legalábbis semmi olyat ami erkölcsileg elfogadható volna),a munkánk pedig hivatalosan nem elismert, így jogaink sincsenek.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!