Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Valóban meg lehet mondani a...

Sajt089 kérdése:

Valóban meg lehet mondani a jövőt?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés szerintem sokunkat foglalkoztat. Már kipróbáltam sokféle módját annak hogy kiderítsem mit is tartogat számomra a jövő. Kipróbáltam az indiai asztrológiát (giotis)beszéltem egy nővel aki elmondása szerint látó, tarot kártyával és ingával is jósoltak már nekem. Mindig olyasmik voltak a válaszok amik nem voltak számomra 100% ig megnyugtatóak afelől, hogy valóban így alakul e a sorsom...most egy nagyon nehéz időszakot élek és ismét azon gondolkodom felkeresek valakit,de elkezdtem kételkedni...mivel a jövő folyamatosan változik meg lehet mondani azt? mi a véleményetek? esetleg tudtok ajánlani valakit aki megbízható és esetleg nem kér el több 10ezreket?

2012. júl. 26. 21:15
1 2
 11/11 Ezalor ***** válasza:

Kedves kérdező!


A jövő nincs előre megírva, így nem lehet megmondani. A valódi jóslás nem erről szól, hanem helyzetek, összefüggések elemzéséről. Előre lehet vetíteni lehetséges jövőket a jelen helyzet függvényében, de ezek csak akkor lesznek igazak ha minden ugyanúgy megy tovább, ha változtatunk az irányon, más lesz a végkifejlet is.


Az élet olyan mint egy gyorsan haladó autó - ha előre nézünk, láthatjuk mi van előttünk, de csak akkor fogunk pont oda jutni ha nem mozdítjuk el a kormányt, és nem taposunk a fékbe.


Az olyan "jós" aki egyértelműen állítja hogy ez vagy az fog történni, vagy csaló vagy kontár. Az utóbbi a rosszabb, mert ha tényleg sikeresen előre vetíti az eseményeket, akkor a dolga az lenne hogy segít abban hogy miként lehet rajta változtatni. Ha tényként közli, amit te elhiszel, azzal saját magad idézeted elő hogy így is lesz. Ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak. Az ilyen kontár jós több kárt okoz mint hasznot.


A valódi jós lehetőségeket vázol fel, hatásokat, befolyásoló tényezőket. Egy adott élethelyzetet elemezve segíthet döntéseket hozni, és befolyásolni a dolgok alakulását. Egy ilyen szakember egyfajta segítő, tanácsadó.


Sajnos egyébként nagyon sok a csaló és kontár, valódi jóst találni nehéz, és természetes ők is pénzért dolgoznak, hiszen valamiből élniük kell. Bár sokan ajánlanak e-mailben és telefonon jóslást, az én személyes véleményem hogy jó munkát csak személyes találkozón keresztül lehet végezni, így én is csak személyesen dolgozok. Egy ilyen konzultáció egy-másfél óra és nem csak az elemzést foglalja magában, de a tanácsadást is.


Egy valódi jós feladata hogy segítsen a kérdezőnek a saját kezébe vennie a sorsát, nem pedig elvenni tőle az irányítást.


Amennyiben ezek alapján bízol a szaktudásomban, állok rendelkezésedre.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!