Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » A kártyával való jósláshoz...

A kártyával való jósláshoz kell tehetség, vagy valami különleges adomány?

Figyelt kérdés
A kártyával való jósláshoz kell tehetség, vagy valami különleges adomány, vagy elég csak simán megtanulni hogyan kell lerakni a kártyákat, és véghez viheti egy átlag ember, a pontos jóslást?

2012. szept. 24. 21:52
 1/10 anonim válasza:
41%

Szerintem erre születni kell,vagy fejleszteni komolyan.Érzék kell hozzá.Ha megvan akkor hurrá.

De ha nincs,akkor nagy csalódásokat,okoz magadnak és másnak is.Hol tartasz?

2012. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én teljesen tudatlan vagyok-e téren, van jóskártyám, gondoltam ha lerakom őket ahogy kell, meg felfordigatom, akkor látom a jövőm vagy valami...
2012. szept. 24. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ja, kb. ennyi a lényeg.
2012. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ezalor ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Nem kell rá születni, nincs szükség különleges tehetségre sem. Azonban tanulásra, tapasztalatszerzésre igen.


Először is ki kell választani milyen kártyát akarunk használni. Több fajta van, a két legismertebb típus a cigánykártya és a tarot. Az előbbihez nem értek, az utóbbival foglalkozok vagy tíz éve.


Tarotból kezdőnek mindenképp egy egyszer, általános paklit ajánlok, mint amilyen a Rider-Waite tarot, vagy bármely "marseillesi" típusú pakli. Az ilyen-olyan "speciális" tarotokat kezdőnek nem ajánlom, főleg mert sok közülük jóslásra nem túl jó, mert egyszerű művészek alkották őket, nem pedig hozzáértők. A rendesen kidolgozott pakliknak nagyon összetett szimbolikája van, minden apró részletnek jelentése van.


A paklidhoz kell lennie egy kis füzetecskének, amiben le van írva a lapok jelentése, és pár kirakási mód. Azt olvasd el először, majd még könyvben vagy Interneten olvass utána.


A tarot paklik többsége két részből áll: A "nagy Arkánum" 22 lapos (egyes speciális változatoknál eltérő), mindegyik lap egyedi képpel és névvel, pl. Mágus, Torony, Főpap/Hierophant, Csillag stb. A Kis Arkánum 56 lapos, és a magyar/francia kártyára hasonlít: van benne négy szín, abban számok ásztól tízig, majd és udvari lapok: apród, lovag, király, királynő.

Nagy Arkánum minden pakliban van, Kis Arkánum nem mindegyikben,d e a többségükben.


Használhatod egyiket vagy másikat, vagy a kettőt összekeverve. A Nagy Arkánum lapjai tömörebb, átfogóbb jelentésűek míg a Kis Arkánumé árnyaltabbak, precízebbek.


Mindenkinek egyénileg kell megérezni melyik jön be neki jobban. Én csak a Nagyot használom. Kezdésnek talán egyszerűbb is csak azt használni, és csak akkor próbálni ki a Kicsit, ha már van egy alapod.


Namost...


Amikor kirakod a lapokat, minden lapnak meg van a jelentése az adott kirakásban. Érdemes egyszerűbb kirakásokkal kezdeni. Azt is megteheted, hogy nem formációt raksz ki hanem egyszerűen húzol egy vagy több lapot, és együtt értelmezed.


Amikor értelmezed, először arra fogysz tudni leginkább hagyatkozni amit tanultál/olvastál a jelentésükről. Azonban minden esetben figyelj oda, nézd meg jó alaposan a képeket, hogy milyen érzéseid támadnak, mit mond az neked. Így egy idő után te és a kártya egymásra hangolódtok, és kialakul a te egyéni, személyes értelmezési módod. Ugyanis minden ember egyedi, így magadhoz kell igazodnod és nem vakon követni a leírt jelentéseket.


Hasznos gyakorlat, hogy egy barátodat megkérded, kérdezzen valami olyat amire ő tudja a választ. Például, mitől félt legjobban gyerekkorában, vagy milyen ember a főnöke - a lényeg hogy olyan legyen amit ő tud, te viszont NEM! Ezután felteszed a kérdést, vetsz rá, értelmezed, majd a barátod elmondja neked hogy miben tévedtél és miben volt igazad. Ennek fényében nézd meg újra a kirakott lapokat, hogy észrevedd benne, és próbáld észrevenni benne a helyes válaszokat. Ezt csináld meg rendszeresen, mondjuk hetente 2-3-szor, mindig más kérdéssel. Az így kapott visszajelzés segít ráérezni a helyes értelmezésre, és az önbizalmad is segíti.


Arra figyelj csak, hogy ha saját magadnak jósolsz, akkor hajlamos vagy becsapni önmagad, és belelátni azt amit hallani szeretnél, ahelyett ami a valódi válasz. Ezért nagyon óvatosnak kell lenni, és ha magadnak jósolsz mindig gondolkodj el utána hogy vajon ez volt-e a valódi válasz, vagy inkább azt láttad amit látni akartál?



Végül, de nem utolsósorban: Mire való a jóslás?


Egy dologra biztosan NEM: Nem a jövő megmondására! A jövő ugyanis nincs előre megírva, így nem lehet megmondani sem. A jóslás célja hogy valamit amit nem értesz megérts, döntéshelyzetben jó döntést tudj hozni, tanácsot kérj, feltárj egy problémát, kielemezz egy helyzetet.


Nagyon fontos hogy megtaláld mindig a helyes kérdést, mert csak arra kaphatsz helyes választ. Például, tegyük fel, megromlott a kapcsolatod egy barátoddal. Mi a helyes kérdés? Miért igazságtalan velem a barátom... NEM, ez nem jó kérdés, mert ítélkezel benne. Mit csináljak hogy megint jóban legyünk... Ez már valamivel jobb, de mg mindig nem az igazi. Miért romlott meg a kapcsolatunk... IGEN! Ez egy jó kérdés! Ugyanis ha ezt megérted, akkor fogod tudni legjobban megoldani, utána kérdezhetsz még részleteket.



Amit most így leírtam, az elsőre nagyon sok. Szóval először csak olvasgasd a jelentéseket, aztán próbáld ki. Ne vegye el a kedved ha elsőre nem megy jól, általában senkinek sem szokott. Sok idő és gyakorlás kell hozzá.


És egy fontos tanács: Egy ideig ne jósolj másoknak fontos kérdésekben. Ez nagy felelősség.



Üdvözlettel,

Ezalor



U.i.: És ne higgy a vicces kedvű embereknek akik sok hülyeséget írtak előttem, meg valószínűleg fognak utánam is.



A trolloknak: Akár hiszitek akár nem, bizony a valódi jósok - tehát nem a csalók - sok tanulással és gyakorlattal fejlesztik magukat. Ha nem hisztek benne, ne írjatok ide. Én sem hiszek az UFokban, ezért nem írok abba a kategóriába. Ilyen egyszerű.

2012. szept. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezalor, ha kinyomtatom a kártyákat, az ugyanúgy működik? Van valamiféle ösztönös képességem, de tudatosan soha nem foglalkoztam vele. Az az érzésem, hogy teljesen mindegy, mit használok (még nem kezdtem el), de hátha van olyan szempont, amire nem gondolok,
2012. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyetlen szükséges dolog kell Sátán segítsége. Ha szépen kéred, milliomossá is tehet, aztán meg megnézheted magad.
2012. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tartalmas választ, sokat tanultam belőle! Alkalmazom tanácsaid
2012. szept. 26. 19:15
 8/10 Ezalor ***** válasza:

A boltban vásárolt kártyák is egy gyártósorról jönnek le. Maga a kártya igazából csak egy darab papír. A lényeg, az a képben lévő szimbólumok. A szimbólumoknak megvan az a különleges tulajdonsága, hogy "önmaguktól" is működnek.


A hátilag kinyomtatással a fő probléma, hogy nem lesz olyan minőség mint egy bolti. Ha csak nem rendelkezel komoly nyomdai eszközökkel és megfelelő minőségű papírral.


Azonban mikor az ember új paklit szerez, azt mindenképp érdemes felavatni. Ez lehet egy bonyolultabb szertartás, vagy egészen egyszerű is. A felavatás lényege, hogy először rituálisan megtisztítod (erre legegyszerűbb ha egy meggyújtott füstölő füstjén áthúzod és/vagy gyertya lángja fölött áthúzod párszor [elég távol hogy nehogy megpörkölődjön vagy lángra kapjon]), majd magaddal hangolod össze. Például a két tenyered közép fekteted, és elképzeled ahogy a testedből az energiáid a pakliba áramlanak, míg a kártyák képein a szimbólumokból tebeléd áramlik, és a kettő összeolvad. De ha vallásos vagy, felajánlhatod az istenednek is. A lényeg az, hogy onnantól a kártya egy különleges tárgy, ami számodra szent. Kezeld tisztelettel, ha nem használod tartsd egy dobozban, vagy csavard (lehetőleg fehér) selyembe vagy vászonba. És vagy senkinek ne engedd hogy megérintse, vagy csak azoknak akikben teljesen megbízol, és a megérzésed azt mondja hogy nyugodtan megérinthetik.


Ha nyomtatni akarsz mindenképp, akkor próbáld meg a folyamatot is valamennyire szertartásosan felfogni, Ahogy kivágod, befejezed a lapokat, gondolj arra hogy ezáltal összehangolódsz velük.


Persze ha igazin egyéni paklit szeretnél, akkor megrajzolhatod őket kézzel. Csak itt is fontos az anyagválasztás tartósság szempontjából, és ha nincs nagy tapasztalatod illetve nem ismered töviről hegyire a szimbolikát, akkor pontosan kell másolnod és nem szabad változtatni rajta.


Ezalor

2012. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ! Az lenne a legjobb, ha meg tudnám rajzolni én, de nem bízom eléggé magamban ehhez.


Az a tervem, hogy kinyomtatom itthon és házilag fogom laminálni. A műnyag jelent valamilyen akadályt? Illetve az, hogy nem színeset szeretnék?


Nem spórolni akarok rajta, hanem nézegettem a különböző kártyákat és egyiknél sem érzem, hogy az az "igazi". Ki szeretnék próbálni többet, persze először azzal kezdeném, amit ajánlottál, csak zavarnak a színek.


Elmentettem a válaszod, köszönöm, ez nagyon hasznos! Olvastam, hogy ne fogdossuk egymás kártyáját és így már világos, hogy miért.

2012. szept. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"valódi jósok - tehát nem a csalók " Ez kb így hangzott: valódi csalók - tehát nem a csalók
2012. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!