Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mi lehet a magyarázat ebben?...

Mi lehet a magyarázat ebben? (indiai pálmalevelek, titkos könyvtárak)?

Figyelt kérdés

Aki nem hallott róla, az először is picit olvasson utána, mielőtt válaszolna. Cikkek: [link]


[link]

Röviden: Állítólag 2000 évvel ezelőtt íródott jóslatok vannak leírva pálmalevelekre, és ezek India titkos könyvtáraiban vannak elhelyezve. Valószínűleg léteznek, mert az UNESCO levédette egy részét.

Kb 100millió ember sorsa van leírva, múltjuk és jövőjük, konkrét személyes élményeket is tartalmaz az életéből.

És a jövőjüket is megtudhatja, aki felkeresi.


Kíváncsi vagyok a véleményekre. Nem hiszem el, hogy nincs valami a háttérben. Pl visszatudnak nyomozni egy ember után, és elmondhatják hol született, apja-anyja nevét, hol tanult, mit dolgozott, stb, de állítólag konkrét események is szerepelnek benne.


2009. dec. 11. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aki tud angolul, valaki személyes tapasztalata, levele tartalma: [link]
2009. dec. 11. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
:D
2009. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:D

A national-en is ment egy műsor, vmi olyasmi h a világ 10 legrejtélyesebb helyei, és benne volt ez is.

Jó, most így hülyeségnek hangzik, ahogy gyorsan leírtam, én is röhögnék, de sose lehet tudni. Tök szeretnék hinni benne. :D

2009. dec. 11. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
én nem szeretnék butaságokban hinni, csak azért mert a tv-ben is benne volt :)
2009. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Először én is azt hittem, hogy ez igaz, és meg is tetszett a dolog, mert él indiában ismerősöm, aki még a lagzijára is meg akar hívni. Na gondoltuk a párommal akkor felkeressük ezt a könyvtárt. De azért utána néztünk egy kicsit a neten, és ráakadtunk egy fórumra, ahol többen kíváncsiak voltak mint te, és ki is akartak menni, csak valahogy senki nem írt vissza, hogy akkor igaz is e vagy sem. Ezért valaki megkérdezte, hogy akkor valaki járt-e ott azóta, vagy mik a tapasztalatok? És egy orvos válaszolt rá, ő azt írta, hogy igazából ez úgy működik, hogy különböző kérdésekre kell igennel, vagy nemmel válaszolnia, és most hosszú lenne leírni, de arra mentek végül ki, hogy szinte ő mondott el magáról mindent, és otthagyta őket. Én ennyit tudok, és kissé csalódott vagyok.
2009. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg léteznek, mert az UNESCO levédette egy részét. "

Ilyenkor verem én a fejem a falba... Tök könnyű lenne utánanézni, elvégre az unesco-nak van honlapja, de nem, minek, terjesszük inkább a hüleséget.

Semmi jövendölés nincs benne, egyszerűen egy értékes, ámde közönséges múltbéli feljegyzés. Részletek pl itt:

[link]

2009. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy létezik ez a pálmalevelekre írott könyvtár (Indiában úgy használták a pálmalevelet, mint Egyiptomban a papiruszt vagy Európában a papírt), de az már mese, hogy bármelyikünknek az élete le lenne írva bennük. Egyszerűen csak rengeteg ember azonnal harap a rejtélyes dolgokra, így az ilyen kitalálmányok pillanatok alatt tényként járják be a világot. Indiának meg csak jó, mert vonzza vele a turistákat. Sajnos az internet korában mindenki azt terjeszt, amit akar, tele van a net és a média önjelölt "professzorokkal", akik saját "tapasztalataikkal" bizonyítják a hülyeségek létét.
2009. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én nem tudom elfogadni, hogy ilyen egyszerűen megtudható a sors, mivel ha megtudná valaki, hogy valamilyen kellemetlenség fog vele történni, akkor azt elkerülné, viszont ebben az esetben már a pálmalevél tartalma nem a jövőt tartalmazná. Amennyiben valaki azt olvasná, hogy pl. lezuhan repülőgéppel, akkor nem ülne fel rá, ha autóbalesetről olvasna, akkor az adott időben nem ülne autóba, tehát nem tudható a jövő, mert akkor átírnánk és ezáltal minden felborulna. Apró, lényegtelen dolgokat pedig nem sok értelme tudni, ami általánosságban mindenkivel előfordul.
2010. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Túl egyszerű lenne, ha ilyenformán megtudhatnánk a sorsunkat. Ami megtörtént azt már úgy is tudjuk, ami előttük van azt át kell élnünk, hisz ez az életünk éppen arról szól, hogy megtapasztaljunk különböző dolgokat és természetes, hogy a tragédiákat, csalódásokat, kellemetlenségeket elkerülnénk, ha tudnánk mikor fognak bekövetkezni, így mi írnánk a jövőnket, olyanformában, ahogy nekünk jó lenne, ez esetben viszont nem az lenne leírva a levelekben ami a jövő és már nem is igaz a tartalma. Nagy a különbség a hit és a hiszékenység között. Az a bölcs aki valóban tudja a jövőt nem mondja el, a jósokhoz viszont azért szeretnek sokan járni, mert ott azt hallják amit szeretnének hallani, vagy olyan általános dolgokat amik mindenkire érvényesek, hisz emberek vagyunk, emberi tulajdonságokkal. Mindig van valami amitől az emberek válaszokat remélnek, most a pálmalevelek, aztán majd valami más. Nem érdemes szerintem túlságosan nagy jelentőséget tanúsítani ennek a dolognak, hisz a titkok idő előtt meg nem mutatkozhatnak.
2010. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
12%
Huhh, jó sok a szkeptikus:) az én kedvemet mondjuk ez nem veszi el... lehet nagy csalódás lesz, ha egyszer felkutatom az enyémet (mert fel fogom), de megpróbálok nem várni az egészről túl sokat... egyébként tudtommal nem mondanak el mindent, rá kell kérdezni arra a témakörre ami érdekel... mondjuk engem a halálom nem érdekel, nem is akarom megtudni, de ha mondjuk megmondanák h mi lesz a munkám, milyen lesz a szerelmi életem azt meghallgatnám
2010. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!