Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mért hisznek az emberek a...

Mért hisznek az emberek a jósokban?

Figyelt kérdés

Amikor felhozom a témát mindig azt mondják, hogy szűklátókörű vagyok és nem elég spirituális. :)


Ez csak azért furcsa, mert pontosan tudjuk, hogy honnan ered a jóslás és tudjuk, hogy a kitalálói és más nagy becsben tartott jósok is csak megjátszották.


Pl.: A Fox testvérek honosították meg a jóslást amerikában, majd miután nagy sikert futottak be elmondták pontosan hogyan tévesztették meg az embereket és, hogy az egészet ők találták ki.


Mark Edward is rengeteg könyvet írt, arról hogy hogyan tévesztik meg az embereket ezek a jósok.


Sok esetben csak egyszerű "cold reading"el. (nincs magyar szó rá)

[link]

[link]


Egyetlen akreditált kutatás sincs ami alátámasztaná a jóslást :)


Az emberek mért akarni hinni az ilyen baromságokban? Akkor most én is szűklűtó körűnek nevezhetnék bárkit aki nem hisz a mikulásban? (annak ellenére, hogy semmi bizonyítékunk sincs a létezésére és tudjuk, hogy emberek találták ki)



2017. nov. 14. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Igaz baromság a jóslás. Én médium vagYok és nem jós. Semmi nincs ami igazolhatná a joslást mert sem energia, sem tudat, semmi nincs ami a jövőt megjosolná. Csak a jelen van meg a múlt a jelen alakitja a jövőt de az idő múlását anyagilag érezve érezzük. Ez természetes.
2017. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elhipnozizálják őket a jósok. Ez is bizonyítsa az ezotériát
2017. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert szeretnek jót hallani. A jósok általában olyan szabványdumát nyomnak, hogy a majd jó lesz minden, lesz pasid, pénzed. Persze nem azonnal, hanem majd később és meg kell küzdeni érte. Ez nagyjából mindenre igaz. Persze jósok nincsenek, mert egy jós megjósolná magának a lottószámokat vagy a tőzsdei mozgásokat, nem hiszékeny idiótáknak hümmögne egy üveggömb mellől.
2017. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Azért hisznek az emberek a jóslásban, hogy legyen itt a gyk. en mit kérdeznek :-) A válasz: csak, mert az emberek mindenben hisznek és mindent ki akarnak próbálni. Én ismerek olyat is aki nem hisz a jósokban az asztrológiában meg igen. Nekem a kettő ugyan az. Az emberek elmennek jóshoz amiért elmennek cirkuszba meg moziba meg fizetnek a sörért a kocsmába. Tehát a válasz, csak úgy, mert miért ne :-)

2017. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* kérdezned.
2017. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!