Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Próbált már valaki ténylegesen...

Próbált már valaki ténylegesen véghezvinni Wictor Charon - Az atlantiszi mágia című könyvében leírt "mágikus módszert" valamilyen célból?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem. Nagyon szkeptikus vagyok az ilyesmivel kapcsolatban, de ugyanakkor nehezemre esik elhinni, hogy ilyen művelt ember, mint Szepes Mária bátyja (vagy akár maga Szepes Mária) ennyi humbugot írt volna össze.


Szóval ért el bárki látható eredményt? Ami valóban bizonyította számára a mágia létezését. Valami olyasmi, amiről nem csak beképzeli az ember, hogy működött, mert ő "úgy érzi" (ezt nem sértésből írom, kérlek ne kössetek bele; szimplán egzakt tényekre lennék kíváncsi).


Köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 12. 00:16
 1/9 zol56 ***** válasza:
63%

Gondolj csak bele mennyi ember él egy emberöltőnyi időben. Menjünk csak párszáz évet vissza. Legyen mondjuk 5 emberöltő. Nagyon sok emberről beszélünk és mégsincs egy hiteles bizonyíték a mágia, varázslat, a fizikai halál utáni esetleg elötti életre. A szellemvilágra a démonokra. Semmilyen kézzelfogható adat. Itt nem a mondákra és mesékre gondolok.

Szóval a nagy számok törvénye alapján azért tudnunk kéne ha létezik ilyen.

Már ha van nagy számok törvénye. :-)

2019. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Jogos, de nem szeretném 100 százalékban elvetni az ötletet.


Neked ez esetben mi a véleményed a Szepes Mária-féle emberekről? Tehát nem az egyszerű ezo tv-s sarlatánokra gondolok, hanem olyan emberekre, akik valóban műveltnek, intelligensnek, kiegyensúlyozottnak tűnnek. Mi a motivációjuk, hogy ilyesmiről írjanak? Talán ők maguk sem hisznek benne, és az írásaikat inkább "szimbolikusan" kell értelmezni? Vagy annyira elfogadhatatlan számukra a szürke valóság, hogy minden intelligenciájuk ellenére képesek egy igaznak hitt képzeletvilágba menekülni és teljesen elveszni benne?

2019. dec. 17. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Óvatosan ezzel a könyvvel, veszélyes olvasmány. Ha kevés a tapasztalatod vigyázz vele nagyon, nehogy kárt tégy magadban.
2019. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Úgy lesz, köszi! Neked van személyes tapasztalatod ezzel a könyvvel vagy hasonló olvasmánnyal kapcsolatban?
2019. dec. 18. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Bocs a kései válaszért, nem néztem be ide. Igen, van valamennyi tapasztalatom ebben az irányban. Ez a könyv azoknak való akik fel tudják mérni milyen erőkkel kell benne dolgozni és azoknak milyen következménye lehet, valamint, hogy ezek az erők mennyit árthetnak nekik...


Én is elolvastam, de ha ilyesmit akarsz tanulni, szerintme kezdj inkább egy "light-osabb" olvasmánnyal. Ezek a gyakorlatok szerintem felerősíthetik nagyon a negatív érzelmeid, gondolataidm akaratod stb pusztító hatását. Ezeknek kezdő nem tudja felmérni a követekezményeit. Ezek a felturbózott hatások alapból téged is aprítani fognak, sokszor sajnos tudtodon kívül, mert az a biztos (úgy nehéz küzdeni ellenük, ha nem is tudsz róla, hoyg aprítanak...).... ez velem is így volt más "irányzatban"....engem mások húztak ki ebből.


Szóval az elején én ezt az olvasmányt tényleg max olvasmány szinten ajánlom.

2019. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyelőre nem áll szandékomban komolyabb tanulmányokba vetni magam, csak mások tapasztalataira lennék kíváncsi.


Tudnál mondani egy konkrét példát arra, hogy ez a hatás a te esetedben miként nyilvánult meg a való életben?

2019. dec. 24. 02:39
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Például máshogy fogod kezelni az emberi viszonyokat. Az összegyűjtött erőtartalék kombinálva nyíladozó érzékekkel felerősítheti más emberek iránt érzett gyűlöletedet, vagy alapból könnyebben kezdesz majd el gyűlölni valakit, mert változik a jellemed a gyakorlás hatására. Ez a változás a a felerősített gyűlöleten kersztül támadó, destruktív irányba változtatja a természeted. Gyakran ez a cél és a csapda, mert az így felszabadalú "pusztító" érzelemenergiádat csapolják meg különféle entitások, anél kül hoyg észrevennéd. Ezek pedig utána úgy forgathatják majd körülötted az eseményeket, hogy ez az állapotod, csak súlyosbodjon, hogy minél jobban belezuhanj, és minél jobban "táplálkozzanak" belőled.

Ez tipikus, velem törtétn hasonló. A történet pedig nagyon változatos véget érhet...


Ameddig nem tudod magabiztosan felismerni a rád támadó, vagy hozzád közelítő entitásokat és azok szándékait addig nagyon óvatosan bánnék ezzela könyvvel.

2019. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a magyarázatot! De muszáj megkérdeznem, honnan tudod biztosan, hogy természetfeletti oka van a változasnak, amit leírtál?

A legtöbb hasonló esetet meg lehet magyarázni pszichológiai szempontból is, démonok bevonása nélkül. Például valami rossz történik valakivel, ami miatt türelmetlenebb a környezetével, és erre a környezet is agresszívabban reagál, súlyosbítva a helyzetet stb.

2019. dec. 27. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, hogy csak most írok, nem voltam netközelben speciális okok miatt. A kérdésed érthető és egyértelmű.

Az említett entitásokat esetemben segítettek mások, nálam gyakorlottabb emberek felismerni. Ez egy külön téma, hogy hogyan lehet érzékelni, felismerni őket.

Megismered a módszereiket, a gondolkodásokat, a csapdáikat valmint emellett lehet érzékelni is pl speciális meditatív állapotban.

Tudományos eszközökkel - tudtommal - nem lehet őket érzékelni, bemérni, megfigyelni stb, mert ilyesmire még nincsen technológia - vagy legalábbis nincs a köztudatban.

2020. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!