Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a sátánizmuson belül csak egyetlen egy ösvény van?

Figyelt kérdés
Ahogy látom, nagyon sokan el vannak tévedve a témával kapcsolatban és a legtöbben a spirits of eridu, a magyarított JoS-t követik vagy a LaVey vonalat. Nos, számomra ezek közül egyik sem sátáni. Azt sokan nem tudják, hogy a sátánizmusnak rengeteg ágazata van és nem csak a JoS és LaVey. Az a baj, hogy eme két rend tagjai nem akarják beismerni, hogy rajtuk kívül léteznek más nézetek is és önmagukat IGAZNAK s EGYETLENNEK kiáltják ki, holott azt tudni illene, hogy minden csupán csak nézőpont kérdése. Attól, hogy le van írva eridura egy halom gyakorlat vagy éppen információ, még nem biztos, hogy azok mindenki számára igazak. Van, kinek más jelenti a sátánizmust, az miért probléma? Tudni illik rengetegféleképpen lehet megközelíteni ezt az ösvényt és nincs olyan, hogy egyetlen igaz út. Miért kell lenézni, idiótának nézni azt, aki másfajta sátánizmust követ? Hozzám a tradicionális sátánizmus és az O9A (Order of Nine Angles) áll legközelebb. És? Miért nem lehet elfogadni, hogy másfajta nézetek is léteznek? Miért kell ekkora arroganciával lenézni a többit? Én elfogadom, hogy létezik JoS, az is csak egy nézőpont, mint a többi és ennyi, mint ahogyan az enyém is :) Vannak olyan LaVey követők és Spirituális Sátánisták, akik el tudják fogadni nézetkülönbségeket és bevallani azt, hogy az ő verziójuk is csak egy a sok közül?

2020. jan. 15. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most tedd fel a kérdést hogy miért vannak jehova tanúi, reformátusok, katolikusok, evangélikusok. Egy kutya.
2020. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így igaz. Még azokon belül is vannak keresztény szekták kisebb-nagyobb módosításokkal. A végtermék kb ugyanaz.
2020. jan. 15. 13:55
 3/8 Mr.Q77 ***** válasza:
0%

Nyugi, ha felnősz elmúlik az egész bohóckodás:) ha nem akkor súlyos gondok vannak.


kb a délelőtti TV2/RTL telejósda színvonal csak "intellektuálisabb" kiadásban.

2020. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
# 3/3 Nézőpont kérdése
2020. jan. 15. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden vallás a saját tanait kiáltja ki az egyetlen igazságnak, legyen az budhista (azon belül zen, tao, Konfucius stb.), hindi (véda, Krisna stb.), muzulmán (síita, szunnita stb.).

Ez van, te higgy amiben hinni akarsz, de ha másokat akarsz téríteni akkor pont olyan vagy mint ama mások akik a saját hitükre akarnak rábeszélni.

2020. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, de pl az O9A nem tesz olyan kijelentéseket, hogy mi vagyunk az egyetlen igaz út. Úgy fogja fel inkább, hogy "mi is egy járható út vagyunk" Soha nem állította, hogy az egyetlen és igaz bal kéz ösvény filozófia. Felajánlja, hogy ha tetszik, akkor követheted, de nem állítja, hogy nincs más út. A JoS kijelenti, hogy az igaz sátánizmus és rajtuk kívül minden más hamis. A LaVey pedig nem sátánizmus, legalábbis számomra nem. Még a JoS-ban csak-csak akadnak sátáni elemek, de számomra távol áll az igaz sátáni úttól. De ezt mindenki döntse el maga, én nem akarom bántani őket, hogy mekkora sz*r szekta, mert vannak benne számomra szimpatikus elemek. Mindenki azt követ amit csak akar. De nekem ez az arrogancia nem szimpatikus, hogy kijelentik, hogy más sátánizmus nincs is rajtuk kívül, mert minden más hamis. Miért lenne az? Szerintem ez k*rvára nézőpont kérdése.
2020. jan. 15. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, Kérdező.


Az, amit ma nyugaton "sátánizmusnak" neveznek, ősi értelemben az energiamunkát jelenti.


Ezzel szemben vannak a "hivatalos vallások", amelyek értelmi alapúak, tehát a dialektikus logika bázisán vannak.

2020. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, meg mondom, nincs olyan, hogy "igaz" sátánizmus. Itt különböző nézőpontokra vannak formálva eme ideológiák. Például mi Lucifer és Sátánt külön személyként értelmezzük. Mások szerint egy s ugyanaz vagy = Enkivel. Nos szerintünk nincs köze Enkihez, de ettől függetlenül nem fogunk háborogni, ha más annak azonosítja, mert nincs értelme sem háborúkba belemenni emiatt. Külsőleg sem ábrázoljuk a démonokat emberszerűnek, hisz inhumánus lények (szerintünk) A Harmadik Birodalom politikájával erősen egyetértek, szimpatizálok a náci eszmékkel, de ez nem azt jelenti, hogy minden nem fehér embert vagy zsidót ki kellene irtani, mert ez is egy ostoba, elvakult felfogás és szerintem a III. Birodalom vezetői sem gondolkodtak így. Nem tagadom le a holokausztot, csak annyit mondok, hogy el vannak túlozva a "számok". Nem, nem a zsidó fajjal van a baj, hanem az ábrahámita mentalitással, vallási nézetekkel, azzal, amit elkövettek és ezáltal mekkora hatalomra tettek szert és mennyi embernek kellett meghalnia ezért. Sokan a nácikat köpködik, de a legnagyobb gyilkosok mégis az egyház/egyházak, akiknek persze behódolnak, megalázkodnak milliárdok. De ettől még nem fogok MINDEN zsidót megvetni, ahogy az iszlám miatt szintúgy nem fogok minden arabot gyűlölni. Zsidók, kik fellázadtak az ősi zsidó vallás ellen, sátánisták voltak, magyarán zsidó származású sátánisták. Az ősi judaizmus ellen lázadó zsidók elkezdték a Sátánt imádni. Ezért mondom, hogy a nácizmus nem egyenlő számomra a vak gyűlölettel. Nem kell velem egyetérteni, én elfogadom a nézetkülönbségeket, mint mondtam, olyan, hogy "igaz vallás" nincs, nem létezik. Mindegyik a saját maga igazát fogja üvölteni, de én nem, mert tudom és beismerem, hogy ez is csak egy verzió a sok közül. Egyik vallás sem tudta semmivel alátámasztani, hogy az mind úgy van, ahogy le van írva feketén-fehéren. Külön értelmezések vannak, nézőpontok amikből létrejönnek a verziók. Ezzel nincs semmi baj szerintem.
2020. jan. 17. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!