Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miert van az, hogy sokan a...

Miert van az, hogy sokan a magiaba menekulnek?

Figyelt kérdés

Ti tudtok magyarazatot arra, miert van az, hogy sokan azt hiszik, a satanizmus meg a magia egy eszkoz lehet arra, hogy kikuszoboljek az oket NEM VELETLENUL ero negativ hatasokat? Miert nem tudjak az emberek elfogadni, hogy a negativok epitik a szemelyiseguket? Miert van sok olyan kerdes, hogy hogyan kossem meg a pasimat, hogyan atkozzak el valakit stb? Miert faj az embereknek a sajat eletukbe sajat maguk altali, onmagukbol indulo valtozast hozni?

Bocs a sok kerdesert, de komolyan erdekel, hogy miert. Mert en nem tudom megerteni. Engem arra tanitottak, hogy a magia ugyan eszkoz, de eloszor onmagadban kell elhatarozast hozni, ezt lehet elosegiteni a magiaval...


2010. nov. 3. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy akaratgyengeség, önbizalomhiány van a háttérben, a meggyőződés, hogy neki már csak a varázslat segíthet (nem véletlen a mondás is, amit reménytelen helyzetekben, reménytelen emberekre alkalmazunk...)

A hit BÁRMIBEN, legyen az okkultizmus, vagy szimplán a keresztény (vagy bármelyik) vallásban nem arra való, hogy megoldja a problémánkat valaki helyettünk, hanem az, hogy erőt adjon azokban a döntésekben és élethelyzetekben, amiket magunk teremtünk, magunk választunk.


Nincs is probléma azzal, aki érdeklődik az okkult dolgok iránt, vagy a mágia iránt - ez szerintem még érdekes is. Azzal van a baj, aki a fotelban ülve várja, hogy megtörténjen a csoda, mert ő elégetett két fűszálat mézben.


25/N

2010. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Minden eszköz vagy hatás, ami valaha az ember rendelkezésére állt (a tűztől az atombombáig), az használható volt jóra is és rosszra is. Nincs ez másként a mágikus erőkkel sem.
2010. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolso, nem erted a kerdest...

Egy mondatban kb megfogalmazva: miert varjak az emberek valaki mastol, hogy majd o segit rajtuk, miert nem teszik meg ok maguk a szukseges lepeseket a celjaik eleresehez?


Elso (25/N): ez a dolog amit mondtal, hogy a fotelban ulve varjak a csodat, nagyon sok elethelyzetre igaz, es nem hiszem el, hogy az emberek bedolnek neki...

A hittel nincsen semmi baj, en is hiszek sok mindenben, de tudom azt, hogy nem fog a joisten engem a lotto otoshoz hozzasegiteni, csak azert, mert imadkozom hozza - mondjuk azert, mert nincs ra szuksegem, es nem azert, mert gazdag vagyok, mert en is minimalon tengodok...


Nem tudom felfogni, hogy az emberek miert szeretnek sirankozni, miert nem oldjak meg a gondjaikat maguk? Miert nem ertik meg, hogy a problemarol is csak onmaguk tehetnek???

2010. nov. 3. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sok ember van, aki akaratgyenge és nem képes önmaga dönteni az őt körülvevő számtalan dologban, ezért próbál valami mástól segítséget kérni, valami olyan "erőtől", melyre átháríthatja a saját döntésének terhét. Ahelyett, hogy erőt venne magán és odamenne a sráchoz/lányhoz, akit szeret, elmegy a jósnőhöz, kifizet neki többezer forintot egy "szerelmi kötésért" (no comment), aztán várja, hogy a másik egyszer csak "észreveszi" őt. Sajnálom az ilyen embereket. Ahelyett, hogy pénzt áldoznak ezekre a badarságokra, inkább meg kéne tanulniuk, hogyan hozzák meg a döntéseiket, hogyan kerekedjenek felül a saját gátlásaikon. Nem egy ismeretlen "felsőbb erőtől" kell várniuk a segítséget, hanem önmaguktól.
2010. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hiszik, hogy könnyen, azonnal, mindenféle energiabefektetés nélkül érhetnek el eredményt. Nem látják, hogy gyakran nagyobb árat fizetnek a varázslatért, mintha hétköznapi módon oldanák meg a problémáikat.

Nem azt kellene felismerni, hogy a negatívok épíik a személyiségüket, hanem azt hogy minden értük van. ( kicsit bővebb megfogalmazás)

Ha kívánnak valamit, teljesül, még ha nem is vágynak rá.

Nem gondolkoznak eleget, nem ismerik önmagukat, a világukat és a párjukat eléggé, így mindenféle hókuszpókuszt próbálnak kiagyalni, pedig a varázslatok is csak akkor működnek, ha a világlátásukba,a tudásukba be tudják illeszteni őket..


Kicsit sarkítva, de ha nem tudja,nem érti meg, hogy a zuhanás során milyen erők érik a testet, nem fogja tudni befolyásolni a zuhanást, hiába akar játszi könnyedséggel talpra érkezni hókuszpókuszból...

Ha meg megérti, rögtön nem tűnik varázslatnak, pedig az :)

2010. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt is lehet kérdezni hogy:

Sokan minek menekülnek a keresztény vallásba?

Sokan minek állnak ki hívőnek?

Én a mágiában nőttem fel!

2010. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetérek azal a kommentezővel aki a mágiát és okkultizmust mint az akaratgyenge emberek mentsvéraként emlegeti. Azonban szeretném ha világossá tennénk pár dolgot.


Az első tételt akkor fogadom el ha ezen gyenge emberek alatt azokat értjük akik a divatnak hódolva kzdenek el a mindenféle higított mágiát gyakorlni önző célokből ( kötések rontások) használni

Ez egy iszonyat nagy hiba hiszen halvány lila gőzük sincs hogy mi is az a mágia valójában.


A mágia nem csupán hitrendszer hanem filozófia, élet út, a nyitotság és tolerancia magasiskolája valamin olyan felelősség amit sokan egész életük során nem tapasztalnak meg. Dönteni sorsok életek flett nem egyszerű. S azok akik nem a divatezosok és mágiások közé tartoznak tudják is ezt.

A mágiára születni kell nem csak azt mondom hasracsapva hogy holnaptol oltárt állítok és varázspálcával fogok köröket rajzolni miközben igéket mormogok.

Aki ezt csinálja az ássa el magát mert meggyaláz egy olyan szabadhitet ami szerintem az egyik legjobb út a megértés felé.


Jómagam nem vagyok a mágia legnagyobb gyakorlója sosem csináltam rítusokat és ceremóniáklat sem vezettem de nagyo sokmindent köszönhetek annak a tudásnak amit a mágiával való ismerkedésem alatt gyűjtöttem össze s ebben számos gyógyászati és lélektanielem is van nem beszélve a gondolkodás szabadságáról.


A mágia nem teszi rabszolgává ellenkezőleg nyitottá teszi az embert és közelebb visza természethez az emberekhez önnmagunkhoz.


Így aki a mágia tudományát műveli az osem kér semmit érte.


Én is nem egyszer írtam versikét vagy költöttem és mondtam néhány szót barátaim vagy ismeretlenek jobblétéért és ha nekik jobb lett úgy én is örültem.


Csakennyit szerettem volna hozzáfűzni.

2010. nov. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Komoly kérdésre komoly válasz:


Ez egy pszichológiai szükség az emberekben, hogy amikor nem tudják uralni a saját életüket, és a saját világukat, akkor mágikus erőkhöz nyúlnak. Ezt így csinálják a gyerek is, akik akkor menekülnek a mesevilágba, és a saját fantáziájukba, ha a kis életükben nincs rendben valami. Így van a felnőtteknél is, sőt, az emberiség fejlődésében is olyankor jelenik meg mágikus gondolkozás divatja, amikor a régi világ rendje felborul, és még nem alakul ki az új (ilyen volt a zsidóknál a Jézus születése körüli időkben, és ilyen "kulturális válság" van most is itt a mi kultúránkban). Mellesleg ha hiszel abban, hogy a mágia segítségével VALÓBAN elérsz egy bizonyos eredményt, akkor a viselkedésed is ennek megfelelően fog változni, ami azt eredményezi, hogy TÉNYLEG könnyebben eléred, mint ha nem hiszel benne. Egy szó mint száz: a mágikus gondolkozás egy mankó, ami szükségszerűen jelenik meg, és tűnik el bizonyos körülmények között.


Mellesleg amikor valami rossz történik, az NEM építi a személyiséget, hanem rombolja. A személyiséget az építi, ha a negatív hatást valaki legyőzi, úrrá lesz rajta, és ismét uralma alá vonja a saját életét. Ha racionalitással, hát azzal, ha mágiával, akkor meg azzal. Csak a végeredmény számít, a saját élete feletti uralom (önuralom.).

2010. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szep valaszokat kaptam, koszonom mindenkinek! Bar volt olyan, amit 3-4x legalabb at kellett bongesznem, es meg ugy sem ertettem meg teljesen a lenyeget.

Erdekes es jo dolog masok vilagszemleletet megismerni, es jo latni, hogy vannak meg a GyK-n gondolkodo es intelligens emberek is, akiknek nem vastagabb a karjuk, mint az IQ szintjuk!

Termeszetesen tovabbi valaszokat is szivesen olvasok es varok is erre a kerdesre!

2010. nov. 21. 21:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!