Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miről szól a fekete alkímia?

Miről szól a fekete alkímia?

Figyelt kérdés
Amikor először olvastam róla úgy gondoltam, hogy ez valamiféle feketemágia, a feketemágia valamely alfaja, ága. Átok, energiák, hululu, miegymás. De ahogy erről tanakodtam másokkal és gondolkodtam róla, elbizonyodtam, hogy ez valóban így van-e. A figyelmeztetésekkel körülvont fejezetek között lapuló pszichológiai elvek, elméletek mellett nem tudtam hova rangsorolni a gyakorlati részét. Sok technikát ír a könyv, de nem tudom, hogy melyiket mi célból és hogyan alkalmazzam, hogy ezzel valójában a fejlődésemet segítsem. Milyen módon kell alkímiának értelmezni ezt a könyvet? Mitől alkímia és nem fekete mágia? Mitől alkímia egyáltalán?

#mágia #alkímia #fekete alkímia
2020. ápr. 22. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Nigák kevernek koktélokat.
2020. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Melyik könyv?

Érdekelne, úgy tudnék véleményt mondani a gyakorlatokról is. :)

Az alkímia a belső átalakulás művészete, ólomból aranykészítés. A fekete alkímiának nem tudom, mi lehet a célja, valószínűleg hasonló, csak más megközelítéssel.

2020. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Adam Valentin - Black Alchemy a könyv címe.
2020. máj. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!