Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alkímia, van valóság alapja?

Fuxreiter.Jack kérdése:

Alkímia, van valóság alapja?

Figyelt kérdés
Ebbe beletartozik az arannyá változtatás,a bölcsek kövének keresése, a feltámasztás, a homonkuluszok, és a transzmutáció is!

2012. okt. 27. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Van, ez egy létező dolog. Mármint a fogalom létezik, meg emberek akik foglalkoznak ezzel. Viszont homonkuluszokat meg ilyeneket nem tudnak előállítani nyilván a valóságban.
2012. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Hát marhára nem ez az alkímia...
2012. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Az arany a Nap, az ezüst a Hold.. és még sorolhatnám..


[link]

2012. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az alkímia a kémia előde.Akkor még nem ismerték ennyire a kémiai törvényeket és az anyagokat ezért sok volt a tévedés sok dolgot meg eltaláltak vagy jól tudtak.
2012. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
igen. mint itt írták már mások is, ha nem lenne értelme nem jöhetett volna rétre a modern kémia sem.
2012. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Minden, ami bevált belőle, azt hívjuk ma kémiának, és mindent, amiben melléfogtak, ami selejt, az tartozik ma az alkímia címszó alá. Az előttem szólók is jól mondták.
2012. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Alaque ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés ez. Persze, van valóságalapja, és a kémia belőle fejlődött ki, de utóbbihoz képest rendkívül elavult.


A lúdtoll és a Microsoft Office kapcsolatára hasonlít. Lúdtollal is lehet táblázatokat, formanyomtatványokat, prezentációkat készíteni, csak nem érdemes.


Egy még szemléletesebb hasonlattal a könnyűzene világában találkozhatunk. Aki szereti a blues zenét, az ismeri Leadbelly művészetét. Mai füllel hallgatva rendkívül elavultnak, kezdetlegesnek, darabosnak hat, de mi megszállottak imádjuk, mert tudjuk, hogy ő (többek között) fektette le a blues, a rock, a pop, a metál, egyszóval a mai könnyűzene dallamvilágának alapjait.


Szóval lehet pisát forralni, gyémántot hevíteni, különféle dolgokat összekotyvasztani, meg lehet lúdtollal regényt írni, meg lehet tizenkilencedik század végi amerikai rabszolgazenét hallgatni, de manapság szélesebb rétegek számára ott a kémia, a Word meg Lady Gaga. Előbbieket hagyjuk meg a megszállottaknak. :)

2012. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
igen, lehet valóságalapja
2012. okt. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Am hogyha a fullmetal alchemist című animéből jött ez akkor megsúgom hogy az alkímia az a mostani kémia őse semmi természet feletti nincs benne + Ha jól tudom akkor a bölcsek köve az valami olyasmi volt(Márha létezett volna) hogyha mit tudom én hozzá vágod egy fa asztalhoz akkor a fa asztal átváltozik arannyá vagy valami hasonló
2012. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Darky ***** válasza:
41%

Nekem is kell egy bolcsek kove:D

Aranyajto ranyszek aranyhaz aranypuding aranykrumpli LOL XD

2012. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!