Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szabadkőművesség az vallás,...

A szabadkőművesség az vallás, vagy miszticizmus?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 09:39
A kérdező szavazást indított:
szabadkőművesség
vallás
miszticizmus
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Miszticizmus
2020. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Rossz a szavazásra feltett három szó.

A kérdésed a szabadkőművességre vonatkozik, tehát maga a szabadkőművesség nem szerepelhet a szavazásra bocsátott fogalmak között.


Amúgy mindkettő.


"(...) az egyetemes emberi összetartozást, az emberek testvériségét hirdető vallásos-etikai színezetű mozgalom,[1] amely a metafizikus és okkult gondolkozás különböző ágazatainak kombinációiból jött létre.[2] Világszerte több millió taggal rendelkező heterogén, számtalan formában működő mozgalom, amely – önértelmezése szerint – az erkölcsi értékek, valamint a szellem szabadságának egyetemességét vallva, a felvilágosodás hagyományait követve tevékenykedik"

.

A francia forradalomnak nevezett népirtás szellemi követője. A társadalom meghekkelésére alapított, totalitárius hatalomra törekvő szervezetek hálózatai.

2020. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Halló anonim! Ha szerinted a szabadkőművesség "... az egyetemes emberi összetartozást, az emberek testvériségét hirdető vallásos-etikai színezetű mozgalom", akkor engem miért tessékeltek ki minden esetben a Pallas Páholy és a Szimbolikus Nagypáholy budapesti székházaiból amikor tagnak akartam jelentkezni. Ráadásul úgy, hogy még a nevemet és a belépési szándékom miértjét sem kérdezték meg. Amikor pedig a szabadkőműves barátaimat kérdeztem erről, akkor mindegyik arra hivatkozva nem válaszolt, hogy titoktartási fogadalom miatt mindent titokban kell tartaniuk, ami a szabadkőműves szervezetükkel és tevékenységükkel kapcsolatos. Ez lenne a testvériességet hirdető vallásos-etikai színezet?
2020. jún. 23. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Nos én kb. arra tudok gondolni, hogy a szabadkőműves barátaiddal beszélgettek az alkalmasságodról és valamiért úgy döntöttek, hogy nem felelsz meg tagnak az elmondottak alapján. A titoktartást megszegőket büntetik, valószínűnek tartom, hogy esetleg a barátaidat is megbüntetnék, ha az érdekedben hazudnának a rendnek, illetve valószínűleg ők ismernek és tudják, hogy nem vagy közéjük való.

De ez csak elmélet a részemről, nem vagyok szabadkőműves.

2020. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Mivel Isten nincs a folyamat középpontjában, ezért a vallás kihúzva.
2020. jún. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shannaro ***** válasza:

Eleve hiba volt a magyar wikipédia cikket behúzni... Az angol cikkben ez szerepel a meghatározó fő pontok között: "Regular Freemasonry insists that a volume of scripture be open in a working lodge, that every member profess belief in a Supreme Being, that no women be admitted (although, in some jurisdictions, those who transition to women after being initiated may stay; see below), and that the discussion of religion and politics be banned."

Akik nem értenek angolul, azoknak röviden, annyit, hogy mindenképpen hinni kell a tagoknak egy felsőbbrendű lényben (a wiki link az istent magyarázó oldalravezet), viszont a vallási és politikai eszmecserék tiltva vannak.

Ezek alapján én az eleusziszi misztériumokat művelő titkos társaságokhoz hasonlítanám.

2020. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 De La Cruse ***** válasza:
50%

Mind a kettő.

Sok lépésen át vezet valami felé az miszticizmus és a vége a Sátánizmus.

Ez a vallási része.

2020. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!