Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A vonzás törvénye értelmében...

A vonzás törvénye értelmében melyik a helyes?(tagadással állítasz)

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy tagadással állítunk, de mégis valaminek a nem bekövetkezését szeretnénk kifelyezni. A nincs szó jöhet szóba, mivel az nem tagadószó, hanem ige, ami egy adott dolog nem létezését fejezi ki.



Nem mászok létrára->létrára mászok

Nem fogok létrára mászni->létrára fogok mászni

Nem lesz esélyem létrára mászni--> Nem lesz esélyem létrára mászni (ez így jó?)

Nincs esélyem létrára mászni --> nincs esélyem létrára mászni( ez így jó?)


2020. okt. 8. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Senkisenemcsinálsemmitsenemsenkineksenem!
2020. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Általában elfelejtik említeni, de a tagadás legalább ugyanolyan erős, mint az állítás. Sok esetben erősebb is. A vonzás törvénye szerint ha azt akarod, hogy valami ne következzen be, akkor nem szabad az adott dologra gondolnod, és azzal ellentétes állításokkal kell megerősítened magad. A valóság az, hogy ha elég erős az akaratod a tagadás mögött, akkor azt fogod elérni, hogy az adott dolog NEM következik be, mert az akaratod erőforrásait erre fordítod. Végső soron a tagadó mondat az által válik pozitívvá, hogy eléred vele a kívánt eredményt. A NEM szó fogalomértéke nem feltétlen csak negatív. Ezt a modern ezotériában ritkán értelmezik.


A levezetésed azért nem helyes, mert a "nincs", és a "nem" hasonló fogalmi szinten áll. Mivel létezést fejez ki, ezért még annyira sem szabad szerepelnie vonzással kapcsolatos mondatban, mint a nem-nek. Az egyszerű tagadás, és a létezés tagadása között a második az erősebb motívum, az első univerzálisabb. Végül pedig a "nincs esélyem" egy végletesen negatív, és inkább csalódottságot kifejező szerkezet, mint a tagadás lecserélése állításra.


A legegyszerűbb az lenne, ha rövid, velős mondatban fejeznéd ki, mint nem akarsz, hogy megtörténjen veled. A rövidség, és egyértelműség egyszerűvé teszi az akaratod kifejtését.

2020. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
KifeJezni. Nem ly hanem j!!!!!!
2020. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettes válaszíró.

Sokféle dolgot olvastam már a témában de amit írtál le a kalappal.

Nem kevés tudás van emögött úgysejtem.

2020. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem igazán tudás, inkább tapasztalat. Kísérletekből származó, általában.
2020. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt én a titok című könyvből másoltam ki:


Mikor valami olyasmire összpontosítasz, amit szeretnél, és elmédben kitartod a képét, abban

a pillanatban az univerzum legfenségesebb erejére támaszkodsz, hogy behívd azt az életedbe. A

vonzás törvénye nem veszi számításba sem a „ne”, sem a „nem” szót, és így tesz az összes többi

tagadószóval is. Negatív előjelű mondataidat a következőképpen értelmezi:

„Nem akarok magamra borítani semmit.”

„Magamra akarok borítani valamit, több mindent is.”

„Jaj, csak nehogy rosszul sikerüljön a frizurám.”

„Sikerüljön rosszul a frizurám.”

„Nem akarom, hogy hátráltassanak.”

„Akarom, hogy hátráltassanak.”

„Nem akarom, hogy ez az ember durván bánjon velem.”

„Akarom, hogy ez az ember, és mások is durván bánjanak velem.”

„Nem akarom, hogy az étteremben elfoglalják az asztalunkat.”

„Akarom, hogy az éttermekben elfoglalják az asztalunkat.”

„Nem akarom, hogy a cipő feltörje a lábamat.”

„Akarom, hogy a cipők feltörjék a lábamat.”

„Nem bírom ezt a sok munkát.”

„Több munkát akarok, mint amennyit bírok.”

„Nem akarom elkapni az influenzát.”

„El akarom kapni az influenzát és más betegségeket is.”

„Nem akarok veszekedni.”

„Több veszekedést akarok.”

„Ne beszélj így velem.”

„Azt akarom, hogy te és mások is így beszéljetek velem.”

A vonzás törvénye megadja neked, amire gondolsz - ennyi az egész, és kész!


Másolás vége



Volt egy vonzás törvénye gyakorlat, hogy azt kell mondani, hogy nem mászok létrára, nem mászok létrára. És egy idő után azt veszed észre, hogy létrára mászol.


Szóval én ezt ha kicserélném arra, hogy nincs esélyem létrára mászni, akkor elérném ennek az eseménynek a nem bekövetkezését. Vagy ha létrára mászásra gondolok nem tudok negatív előjelet tenni, ha nem akarok létrára mászni?

2020. okt. 9. 19:58
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet nem kellene ennyire a logikai részébe belemenni, mert csak belekeveredek.

Egyszerűbb lenne csak arra figyelni, hogy egy gondolat milyen érzést vált ki.


Jack Canfield szerint a vonzást az érzés váltja ki.


Ezt úgy tudnám a legjobban leírni, hogy minden gondolat kivált egy érzést. A gondolat által kiváltott érzés lehet jó vagy rossz, vagy semleges.


Egy gondolat által kiváltott érzés elég széles skálán mozog, a nagyon jótól, a nagyon rosszig, nevezzük ezt frekvenciának.

A semleges nem hoz létre semmit.


Az érzéseink az érzelmi vezérlőrendszerünk visszajelzései. Ha sokat gondolsz, olyan dologra ami negatív érzéseket kelt bennned, akkor rosszul fogod érezni magad, mert egy olyan dologra összpontosítasz amire a benned lévő Forrás nem figyel.


„Figyelem! Most

változtass a gondolataidon! Negatív frekvenciát érzékelek. Válts frekvenciát!


-------------------------------

2020. okt. 9. 20:08
 8/12 Grimfox ***** válasza:
74%

Sajnos nem ennyire egyszerű a dolog. A Titok című könyv azért lett ennyire népszerű, mert egyszerű, könnyen emészthető dolgokat rakott az olvasók elé, miközben a valós alapszabályokat eltorzította, hogy jobban hangozzanak. Sok mindent ki is hagyott, mert egy kezdő olvasó számára nehezen érthető lenne, de megeshet, hogy maga a szerző sem volt tisztában ezen kihagyott részletekkel. Amit magától hozzárakott az pedig színes, cukormázas díszítés, de nem hiteles.

Kezdve az első mondattal, már nem igaz. Ha valamit szeretnél, és kitartod a képet, akkor csak az akaraterődet veszed igénybe, és csak a képet tartod ki vele. Ahhoz, hogy bármi történés is elinduljon, nem elég kitartani a képet, mert egy kép, erős érzelmek, vágy, és mindez, amit egy "képbe" sűrítesz, még nem vonz "energiát" hozzád, és semmi esetre sem kezd el magától dolgozni, hogy automatikusan teljesítse a kívánságodat. A hasonló hasonlót vonz elv sem pontosan úgy működik, hogy ha valamire gondolsz, akkor hasonló energiát vonzol be magadnak. Ennél jóval bonyolultabb a helyzet. Röviden a vonzás törvénye nem törvény, legfőképpen nem alapvető természeti törvény, és nem adja meg, amire gondolsz.

Amikor a gondolatod, vagy félelmed valóra válik, nem az univerzum adja meg neked az eredményt, hanem egy nem pont egyszerű, de átlátható pszichés folyamat során te magad kondicionálod önmagad, hogy a hatás létrejöjjön. Ha félsz valamitől, nem bevonzod, hanem tudat alatt folyamatosan növeled az esélyét, hogy létrejöjjön az esemény. Belülről kifelé halad az esemény létrejötte, nem egy külső erő hozza létre. Ha valaki legalább alap szinten meditál, és figyeli a saját elméje működését, tisztában van ezzel a folyamattal, és ki is használja a maga javára.

Az univerzum nagyon jól tudja a "nem" jelentését, és jóval magasabb szinten "használja" a fogalomértéket, mint egy tudatos ember. Legmagasabb szintjén, azaz a legmélyebb fogalmi rétegében a tagadás szabályozó erő, szerves, és elengedhetetlen része, azaz építőköve a létezésnek.

Talán jól hangzik mindaz, amit A Titok, és más, a vonzás törvényével foglalkozó könyvek leírtak, de ettől még nem lesz igaz. Szomorú, mivel ezoterikus tanok lejáratásáról van szó, de az egyetlen valódi pozitívum, amit az a könyv, és az elmélet hozott az az, hogy Rhonda Byrne alaposan meggazdagodott, és sikerült még néhány könyvet írnia, hogy még több pénzt kihozhasson a helyzetből.



Hogy a kérdésre is választ kapj az üzeneted végén:

A létrára mászás nem egy elérendő cél, hanem egy eldöntendő kérdés. Felmászol e, vagy sem. Elérendő cél az lenne például, ha nem lenne létrád, de te szeretnél létrára mászni, ezért szerezni akarsz egy létrát. Avagy ha mindenképp negatív előjelnél maradunk, akkor van egy létrád, de túl akarsz adni rajta, mert nem szereted használni. Maga a felmászok, vagy nem mászok egy egyszerű döntés, ezért nem lehet példának használni.

2020. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor legyen egy elérendő cél.

Valami reális.


Nem akarom, hogy elüssön az autó.


Byrne szerint-- ha azt mondom, hogy nem akarom, hogy elüssön az autó, a vonzás törvénye úgy értelmezi,--> Azt akarom, hogy elüssön az autó.

2020. okt. 11. 22:22
 10/12 A kérdező kommentje:
Jobban teszem, ha belenyugszom, hogy nem tehetek negatív előjelet?
2020. okt. 11. 22:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!