Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Boszorkány praktikák, tippek,...

Boszorkány praktikák, tippek, covenek?

Figyelt kérdés
Tudnátok ilyeneket írni nekem? ^^ Kezdő vagyok még, de nyitott vagyok a tanulásra másoktól. (Kérlek csak normális válaszokat írjatok)

2021. febr. 14. 19:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%

Gondolod egy kapsz egy vastag poros vászonkötésű könyvet mindenféle idegen írásmóddal elolvasod és huppppsz boszi is vagy ?


NEM


:)


(csukjad szemed nyissad az ajtót derengve nézd a hold szellemet)

2021. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsánat,de egyes válszolók tényleg sok értelmetlenséget írnak.


A boszorkányság egy létező ezoterikus tudományág,amit sok újpogány vallás is használ.


Információt leginkább angolul kapsz,de vannak magyar oldalak is: [link] [link]


Ezt az oldalt ajánlom,akkor is ha éppenséggel nem vagy wicca.


Aminón is van sok jó csoport,de ott tényleg érdemes megszerezni egy kis angoltudást. A Pagans&Witches Amino szerintem a legjobb hely,ráadásul tényleg sokat tanulhatsz.


Pinteresten szintén kereshetsz,de jó könyvek is vannak,például a Boszorkányság Nagykönyve,és még csomó.


Rengeteg hely van,igazából szelektálni nehéz.


Ha kérdésed lenne,vagy csak beszélni szeretnél róla,írj privátban!

Más is írhat,szívesen válaszolok! Legalább kicsit letisztázhatjuk ezt a zűrzavaros témát;)

2021. febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

7hetedik,

gondolom nem hiszi ezt a kérdező, de valamikből csak össze kell gyűjteni a tudását...

Mert te azt gondolod, hogy a boszorkányok/emberek többsége csak úgy megszületik, hogy mindent tud, “pritz-pratz-csiribú” és nem kell róla tanulnia?


NEM


:)


Ugyanúgy mint bármi mást is, meg kell és ki kell tanulni, de, hogy valaki értsen az energiákhoz, ahhoz tanulni és gyakorolni kell, ezért van szükségünk könyvekre és tapasztaltabbakra.

Gondolom ezzel a kérdező is tisztában van, nem kell kioktatni.

2021. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
56%
Ezt elismerem. de ha érdekelné akkor eljárna könyvtárakba antikvárumba
2021. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Koronavírus... Legalább is nállunk nincsennek ezek nyitva.
2021. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Lehet menne, csak nem tudja mi után érdeklődjön, mit keressen, mert a könyvtárban sajnos nem a “boszorkányság” címszó alá vannak feljegyezve az ilyen könyvek, ráadásul a legtöbb antikváriumban azt sem tudják pontosan melyik könyvek vannak nálluk.
2021. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Grimfox ***** válasza:
64%

A boszorkányság egyfajta életforma, életfilozófia. És nem azonos a wiccával. A kettőt fontos külön választani.

Kezdésnek a gyógynövényekkel érdemes foglalkozni. A gyógyhatásukkal, termesztésükkel, gyűjtésükkel, keverésükkel. Utána lehet keresgélni a különböző növényekhez tartozó néphagyományokat, meséket, mondákat, babonákat. A babonákat csak érdekességként. Semmilyen babonában nem érdemes elmerülni. Ha ismered a növényekhez fűződő meséket, hagyományokat, már fel tudod őket használni amulettek, és talizmánok készítésére. Közben azt is el tudod dönteni, hogy mihez fogsz kezdeni az ismereteiddel. Ha csak a családodat segíted a tudásoddal, már az is elég, de minél több embernek adsz tanácsot, vagy nyújtasz segítséget az ismereteiddel, annál nagyobb tapasztalatra teszel szert. A boszorkányok eredetileg ritkán meditáltak, manapság már gyakran ezzel is bővítik az ismereteiket. Eredetileg a saját, és mások álmait figyelték, és abból tanultak, valamint különböző népi jóslásokat végeztek, és ebből is új ismeretekre tettek szert. Ha a boszorkányok mágikus képességei érdekelnek, az általában valamilyen ösztönös, velük született, vagy a munkájuk során kialakult dolog volt, nem olyasmi, amit könyvekből tanultak. A növények ismerete, a gyűjtésük közbeni természetjárás során érzékennyé váltak az élő dolgokra, és azok változásaira, a gyógyító tevékenység során a betegségek felismerésére, jóslás közben pedig a múlt, jelen, és jövő észlelésére.

2021. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az öreganyám anyai ágról született :)
2021. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. 😄 A covid miatt nem tudok könyvtárba járni és csak internetről tudok rendelni. Ezelőtt bármikor könyvtárba vagy antikváriumba mentem és ilyen témájú könyveket kerestem oda dobtak nekem egy kis mese könyvet vagy ehhez hasonló dolgokat. Mikor jobban elmagyaráztam mit kérek csak néztek rám hogy ez is most szökött a diliházból és mondták hogy nem tudnak róla. :) Próbálkozom de úgy érzem segítségre van szükségem ezért írtam ide.
2021. febr. 17. 09:26
 20/30 October15 ***** válasza:

Akkor én most elcsórom az angol királyi koronát és érintéssel fogok görvélykórt gyógyítani. :D [Oh wait ezt legit megpróbálták... segítek nem működött. :D Ellenben Marc Bloch írt róla 1 jó könyvet szóval legalább ennyi haszna volt.]


Tőlem aztán mindenki azt csinál amit akar csak ha 1 mód van rá ezt ne hívjuk tudománynak. :D

2021. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!