Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen magyarsággal kapcsolato...

Milyen magyarsággal kapcsolatos, és mágiával foglalkozó könyvet érdemes olvasni ?

Figyelt kérdés
Alapból azt halottam világéletemben, hogy az "ős"magyar vallás elveszett. Oké, de biztosan maradt fent pár információ. Azonban nem igazán találtam, eddig, ilyen könyvet na meg nem is tudom mit lenne értelmes olvasni a témában.

2021. márc. 7. 00:12
 1/5 Grimfox ***** válasza:
100%

Leírások maradtak fent. A magyarság vallási vezetői a táltosok voltak. Ők mester-tanítvány módon adták át a tudásukat, de a legfontosabb az elhívás volt, amikor a jelöltet "elhívták a szellemek" és a tudás lényegét ezen az utazáson szerezte meg. A többit az idősebb táltos adta át neki. Ami keveset feljegyeztek a tudásukról a táltosok, azt rováspálcákra tették. Ezek összefűzött, hasított botok voltak. Ezeket már az Árpád ház idején teljesen megsemmisítették. A táltosperekről szóló feljegyzésekből tudjuk csak, hogy egyáltalán léteztek ilyenek. Állítólag most jött ki egy új könyv, ami több forrásból gyűjtötte össze a magyarság őstörténetét, és hitvilágát. Ez a Tarih i Üngürüsz. Eredetileg latin nyelvű krónika, amit zsákmányként vittek el Magyarországról, és fordítottak le törökre. Nem tudom, mennyire hiteles a történet, vagy maga a kódex. Az arvisúránál remélhetőleg jobb...

A Kassai kódexben 83 táltosper van feljegyezve. Elvileg ezen a linken megtalálod ezeket. [link]

Egy könyv is íródott a magyar inkvizícióról, 183 per jegyzőkönyvével. Ebből a 83 a táltosok perei, a többi különböző vádak miatt perbe fogottak perei.

Fehér Mátyás Jenő: A középkori magyar inkvizíció- a könyv címe.

2021. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. márc. 7. 11:37
 3/5 Tak ***** válasza:
Hoppál Mihály könyveket keress.
2021. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tak ***** válasza:
2021. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi 😁
2021. márc. 18. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!