Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Akaratomon kívül babonás...

Akaratomon kívül babonás vagyok? Mi a megoldás.

Figyelt kérdés

Nem vagyok babonás, nem vagyok babonás. - Mindig ezt mondtam, ezt beszéltem be magamnak. Én nem hiszek ezekben a fekete macska, törött tükör, négylevelű lóhere stb. dolgokban.

Azonban a fekete macska mégis tönkrevágja a napomat, ha átmegy az úton (és mindegy melyik irányba, midig rosszul sült el). A péntek 13-ák is általában szerencsétlenek voltak. A törött tükröset ezek htán inkább nem akarom kipróbálni.



2021. márc. 23. 17:38
 1/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg azt jelenti, hogy könnyen szuggerálható vagy, és tudat alatt(esetleg tudatosan is) inkább a pesszimizmusra hajlassz. Aki tudatosan nem babonás, tudattalanul még tarthat, félhet a babonás dolgoktól. Teszteld le, hogy pozitív babonára is hajlamos vagy e. Keress egy négylevelű lóherét, préseld le, és tartsd magadnál. Ha az is okoz változást, akkor tudattalanul befolyásolnak a babonák. Ha az nem okoz változást, akkor inkább a pesszimizmusra vagy hajlamos, némi szorongással, amit összekötsz babonás elemekkel.
2021. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szorongsz, alacsony az önértékelésed. Pszichológus.
2021. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor jól feltételeztem...

Önbizalmam nincs és irányítható vagyok; pesszimista és szorongós annyira azért nem

2021. márc. 23. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ezek mind tanult dolgok. Ha soha nem hallottál volna róluk, akkor soha nem lettek volna hatással az életedre, mivel a szerencsétlenséget nem a fekete macska okozza, hanem az, hogy te azt hallottad valakitől, hogy ha megláttad, akkor szerencsétlen leszel, és emiatt úgy érzed, hogy tényleg az lettél tőle. A káros szokásokat vagy világnézetet, amit az ember felvesz, azokat ugyanúgy le is tudja vetkőzni tudatos munkával. Pszichológus tud segíteni benne.
2021. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, föld más részein a fekete macska szerencsét hoz, és ha ezzel eteted be magad e felé fogsz fókuszálni.


Nekem reális babonáim vannak, például ha egy madár van felettem, tud te hányszor szart már le madár? Viccen kívül, tudom másnak ez szerencse de kösz nem.

Vagy például ha egy termetes kutya kifigyel és megkerget, na az balszerencse, mert egy termetes kutya lehet nem futamodik meg ha megkergeted. Szegény fekete macsek meg ha elmegy előtted még nem lesz világvége.

2021. márc. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megfigyeltem, néha szerencsét is sikerült "teremtenem" magamnak.

- Odafigyelek, hogy jobb lábbal keljek fel minden reggel

- Lecsukom a WC tetejét, az anyám szerint szerencsét hoz, és igaz, 85%-os hatásfokkal működik

2021. ápr. 2. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj, ne menj bele ilyen hülyeségekbe! Teljesen leszoksz arról, hogy az életedért saját magad vállald a felelősséget! Külső kontroll attitűdű emberek kontra belső kontroll attitűdűek, tanultuk pszichológiából. Nyilván vannak véletlenek meg külső körülmények, de alapvetően az ember maga felelős az élete sikerességéért vagy sikertelenségéért. Ezeknek a jobb lábbal kelésféle dolgoknak semmi alapjuk nincs (csak nem gondolod, hogy bármi azért alakult úgy, ahogy, mert a jobb lábadat tetted le először a földre, és másképp alakult volna, ha a balt tetted volna?), előbb-utóbb ez úgyis kiderül, és majd csalódsz az elméletedben, tehát jobb lenne, ha önmagadban bíznál.
2021. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én ágyam úgy körbe van pakolva, hogy páros lábbal kell kiugranom minden reggel :D, egyébként ezt a bal lábas dolgot átvitt értelemben kell érteni.
2021. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azonosulni tudok a problémáddal. Annyiban különbözik, hogy nekem saját törvényeim vannak. Végülis ez ilyen kényszerbetegség féle, sokáig azt hittem, hogy mindenkinek van. Aztán hallottam, hogy az Önkényes mérvadóban Puzsérék erről beszélgetnek, és rájöttem, hogy még sem oké.:)

Stresszesebb időszakaimban intenzíven jelen volt kiskoromtól, máskor csak a minimális. Mostmár nem hagyom, hogy ezek irányítsanak, de van pár "apróság" még amit tartok.

Sajnos ez nem ilyen egyszerűen leküzdhető. Felülkellene írni ezeket a negatív gondolatokat pozitívakkal, vagy semmissé tenni. Viszont hiába az utógondolat, ha már maga a tett, vagy nevezzük babonás helyzet kialakította ezt a szorongást. Onnan ördögi kör már.

Volt, hogy annyira erős volt egy nyakláncom, szerencsehozó, hogy már mágikus hatásnak tűnt, kitudja lehetett is. De rengeteg olyan eset volt, szinte mind ami negatív, amit én hoztam össze a babonámmal.

Ajánlatos lenne ezt a kérdést átkategorizálni, mivel létező jelenség, és, ha sikerűl segítséget kapj, nyugodtabb életed lesz az biztos. Ha megtudsz valamit, spirituálisan megközelítve is jöhet, hogy mi okozza, érdeklődve várom:)

2021. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Javítanám a negatív babonás részt, hogy én hoztam összefüggésbe. Persze lehetett annyi köze, hogy a szorongásom miatt kezeltem rosszul egy szituációt.
2021. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!