Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért rajzolnak keresztet...

Miért rajzolnak keresztet minden kisded születésekor a homlokára, vagyis a harmadik szemére? Igaz, hogy ezzel a szertartással "bezárják" az ember gyermekének eredendő mágikus erejét? Mitől félnek a világ urai?

Figyelt kérdés
Párommal kisbaba érkezését tervezzük. Szeretettel várjuk a világra, a családi fészekbe:) Azonban félünk, hogy az álkeresztény Energiaellenes, rabszolgatartó erők vissza akarják majd tartani mindazt, amivel egy teljes lényével bíró nagybetűs Ember leszületik világunkra. Hogyan tudnánk ezt megakadályozni? Az elégséges, hogy nem visszük el "keresztelkedni"?

2021. máj. 5. 16:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%

spirituális hajlamai és képességeik erősebbek. paranormális észlelések és képességek. mágikus képességek is vannak. DE! Borzalmasan helytelen a mágia fogalma a legtöbb embernek.Köszönhetően annak h ezen a Világon a kevés v semmilyen spirituális észlelés és képességű emverek érnek el sikereket. a sok ostoba regény, novella, sorotat, film, anime stb. félrevezető könyvek és valamilyen "Mágusnak" kiadó emvereknek köszönhetően.


Vagyis ha Mágia szót hallasz vagy látsz leírva, gondolj abba bele h amiket tudsz róla az valójában hazugság és egyáltalán nem az.

aki tud róla az sem fogja jól körül írni s megfogalmazni senkinek sem. én is még csak tapasztalgatom mennyire totál más, mint ahogyan azt beállítják.

2021. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
9- es én ismerek olyat, aki nincs megkeresztelve és a pokol az élete. Remélem érted, mire célzok...
2021. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a keresztet nem születéskor rajzolják a homlokra, hanem kereszteléskor. Én ugy tudom, hogy semi köze a harmadik szemhez, hanem csak egy jelkép, hogy már fel vette a keresztség szentségét.
2021. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
59%

Naná, hogy nem elég. Sőt ez nem csinál semmit. Nem záródik be ettől. De ha spirituális a pap, és tudja manipulálni az energát, akkor csak megáldja, ami jó.

Az számít, hogy hogyan neveled. Neveld nyitottnak, önmagára mint isten gyermekére tekintsen, létezőre, aki csak részben ember. És akkor nem lesz gond.

2021. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

9 az lehet most azt hiszed, de nem attól függöttek. A kereszséget folytásnak korlátnak érezhetted és az stresszt szül.

Én ismerek ilyet is olyat is.

Én nem sokat változtam a keresztény hit felvételével.

Mert mindig is hittem és kerestem a forrást. Az hogy hol hogy nevezik huszadrangú.

Ha az istent keresed édes mindegy hogy a többi halandó miképp nyerészkedik rajta...az az ő karmájuk.

Üdv 8

2021. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

A rituáléknak hiszem, hogy van jelentésük. A mágiát is úgy fogom fel, mint a 11 es válasz író.

Én a toboz mirigyet hiszem harmadik szemnek. Ha valaki meditációkkal, egészséges életmóddal (hallottam itt még a fluorid mentességről), él, akkor hiszem, hogy lehet ugyan olyan erős, mint harmadik szemmel. És ezt úgy támasztanam alá, hogy ha a kereszt jel lenne a rossz a homlokon, akkor nem lenne csak vízbemerítős keresztelés. Vagyis mindenhol keresztet rajzolnának a homlokra, mert az Egyháznak ez lenne a dogmája.

2021. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 7-es válaszoló. Most kérdeztem meg anyukámat, hogy hogy zajlott a keresztelés. Szentelt vízzel öntötték a homlokam, és keresztet is rajzoltak. Római katolikusnak kereszteltek.
2021. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

én vagyok a 9 es s a 11 es válaszoló is. bocs ki kellene írnom a nevemet.

régebben porral, hamuval keresztelkedtek. a víz már nem is tudom h mikortól s mitől lett. de a por s a hamu kifejezte azt h az ember porból lett s porrá lesz. tehát az emver egy senki s semmi a teremtőnk számára - legalábbis azt amit az emberek istenünknek adják be stb. az emberek békjózzák meg mas emberek spiritualitását mert irigyek. tehát az az isten akit megterveztek az emberek s ezt tálalják fel mind kamu.

a víz megkereszteltetését is hasonlítom a hamuval, azaz sztem ugyanolyan korlátoltságot idéz elő.

de mindenki maga dönti el.

csak azt mondom h minek csináljak olyan dolgokat amelyeket értelmetlenűl honak létre emverek. s ne jöjjön senki a Bibliával, mert azt is csak emberek írták s mindenfélét hazudoznak ezzel kapcsolatosan. tehát hazugsággal létre jött dolgot minek kövessek?


ha valaki spirituális megnyílást s a valódi teremtőnk v forrás stb. ki minek fogalmazza - ha keresni akarja akkor szerintem pont h szükségtelen bármijen rituálé, vallási követelmények.


én úgy gondolom h a megkeresztelkedés egyenlő azzal h: én inkább eltakarom magam a teremtőm elől és mindentől.maradni akarok ezen az egy szinten, nem akarok fejlődni. féltem magamat s nem segítek másoknak. hadd maradjak csak meg.hadd haljak csak meg.


szükség van olyan emberekre akik képesek s akarnak fejlődni és másokon segíteni - ilyenekből iszonyú kevés van, mert mindenki minden szokást, elvárást st stb. ész nélkűl megteszi és sodródik az árral.

2021. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

11 látszik hogy nem gyakoroltak a vallást, és egy sztereotíp kép van a fejedben. Egészen pontosan Jézus keresztség óta.

János mártott a vízbe a fejét a Jordán folyónál. Ekkor megnyílt az ég és az újabb galamb a 120 ésvesben sólyom szállt alá a mennyekből. (Mk 1,9; Mt 3,13-17; Lk 3,21), Jn 1,32 és az ApCsel 10,38 is utal rá. (Google ha nincs otthon egy)

És a vízzel való keresztség ennek okán történik szentelt vízzel.

A hamut akkor használhatták mikor a víz a halottak vérétől szennyezett volt. Vagyis jóformán az egész középkorban.


Nem baj ha nem hiszel benne, de ha ellene érvelsz legalább előtte nézz utána hogy mennyire igaz amit állítasz. Vagyis készülj föl. Lehetsz ateista, buddhista, muzulmán, "pogány", vagy valami egészen más, hogy bármilyen szinten hiteles legyen a 9-es állitásod, hiteles információk kellenének. Mert így egy hamis kép és egy hamis érzet miatt nem szimpatikus a kereszténység. Vannak bajok vele ezt nem vitatom, de pont nem ezek. A keresztény Isten jóformán azonos Krisnával vagy Brahmával. Csak más kultúra más értelmezés és világkép. A cél azonos a világot átható isteni szeretet és béke.

Ha a szíved tiszta és felébredettnek tartod magad akkor nem érezhetnél ellenszenvet egy igaz hitben sem. Mert tudod, hogy egy a hegy S ezer a csúcsra vezető út.


Üdv megint 8

2021. máj. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

11.

régebben jobban utánna jártam. de van egy volt Jehova tanús barátom aki kívűlről tudja a Bibliát.

Van neki Bibliája s ezer Biblia magyarázat könyce, yok Hehovás dolog stb.

Sokszor kérdezgettem tőle h miért fordult el ettől stb.

Nem mondta meg a konkrét okát csak szidalmazta az egész dolgot.

Az ikertestvérem már nagyon kicsi korunk óta ellenszenvet érzett a vallás iránt. kötelező volt már bölcsiben, oviban s alsóban hittanra járnunk, de a testvérem mindig ellógott s magával hurcolt. mindig azt mondta h úgy érzi ez rossz dolog.

én ész nélkul mentem vele s bele se gondoltam h ez miatt kicsaphatnak minket. szerencsére nem. szerintem az igazgatónő látta a testvéremen h nagyon inteligens érett s tudatos.

én csak leszartam a vallást, mígnem tapasztaltam para dolgokat.


hihet bárki bármiben.

de mint irtam felesleges a Bibliával elő állni. felesleges rákészűlnöm az ellenérvekkel ha mindig akad egy "Biblia imádó" s nem képes felfogni h azokat is csak emberek írták stb. amit már korábban írtam.


de ha nektek ez a hazugság jó, akkor én nem vitatkozok.

2021. máj. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!