Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az utóbbi időben nagyon...

Az utóbbi időben nagyon elkezdett foglalkoztatni a spirituális világ, kristályok, ezotéria, rezgések/erők figyelése, de nem tudom hol érdemes információkat keresnem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Olyan könyvekre, filmekre, oldalakra lennék kiváncsi amiből sok mindent megtudhatnék a természetfeletti erőkről/lényekről/stb.

Konkrétan a nullán van jelenleg a tudásom, de gyakran olyan mintha ‘érezném valami jelenlétét’ és szeretnék többet megtudni erről. Köszönöm előre is! Kerlek vegyetek komolyan :)



2022. febr. 14. 20:37
 1/7 Grimfox ***** válasza:
86%
Lehet hogy előbb azt kellene átnézned, miben hittek, hogyan gondolkodtak a történelem során az emberek a témáról. Például "mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban". Vagy épp Várkonyi Nándor-Varázstudomány. A praktikus dolgokra érdemes csak előzetes tájékozódás után rátérni.
2022. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
A Harry Potter könyveket ajánlom, ha nem szeretsz olvasni annyira nézd meg filmben azok is nagyon jók. Sok része van.
2022. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Miért lettem lepontozva? Nem ezt érdemlem
2022. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
100%
Keresgélhetsz az interneten, könyvtárakban, esetleg néhány ilyen csoportot is kikuttathatsz, akik értenek hozzá.
2022. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz olyat találni aki ért hozzá, mármint a legtöbben cska manyikák akik az angyalszobor mellé rakják a pénzérmét hogy hozza a gazdagságot.

Pl a Magasabb információk11 youtubecsatorna és a tudatos teremtés szintén YT csatorna, valamint Bob Ramóna videói is sokat hoztak. Ramónánál vannak remek hangoskönyvek

Illetve van még

Prepok Zsuzsi Coach ő tudományosabban közelíti meg ezt a témát...

2022. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gombanyo12 ***** válasza:
56%
Ha tini vagy és a mesés oldalát keresed akkor jók a Harry Potter könyvek is . De ha már túl vagy ezen a koron és komolyan foglalkoznál spiritualitáshoz kapcsolódó témákkal akkor érdemes tanfolyamokat keresni a neten. Több olyat találsz amivel segíteni is tudsz lelki- vagy egyéb problémákkal küzdő embereken. Ha van kérdésed keress meg privátban.
2022. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali. Az internetes oldalakat mind kezeld fenntartásokkal, és igyekezz minnél régebbi forrásokra visszanyúlni, folklór, néprajz, életmód, éghajlat (ez utóbbi kettő nagyban befolyásolta vallásonkak az alap koncepcióját)

Léteznek csoportok, igen, de a facebookos ilyen-olyan "boszorkányiskola" néven emlegetett közösségeket messziről elkerülném a helyedben. Hozzá nem értő, fikarcnyi alaptudású emberek vitáznak meg izmoznak olyan dolgokon amikről jóformán egyszer hallottak, azt is egy witchtokkertől... vonzó lehet első látásra de korántsem az a közeg ahonnan tanulni tudnál.

Azt is tisztáznod kell magadban hogy merre akarsz először elinduli: Skandináv mitológia és rúnamágia? Egyiptomi istenek? Görög panteon? Modern okkultizmus Aleister Crowley nyomában? Salamon kulcsai? Vagy inkább a cuki new age-es spiritualitás vonz? Rengeteg téma lapul az ezotéria címszó alatt amikből kismillió szakdogát lehetne írni és mindről egyszerre tanulni enyhén szólva is nagy falat. Azt tudnám javasolni, hogy találd meg azt ami igazán vonz a témán belül és annak nézz rendesen utána. Négy év keresgélés után rá fogsz jönni mennyire kezdő vagy. Én is így jártam :v

Ami meg a jelenlét érzékelést illeti: Nem vagy egyedül, tök normális hogy random előjött ez a képesség, és sajna lesz amikor tök random el is tompul, és ez is normális. Ha kezdőnek érzed magad de komolyan szeretnél foglalkozni a témával szerintem mindenképp érdemes beszerezni egy tarot paklit és megtanulni vetni, valamint egy ingát amivel megtanulod elválasztani a saját tudatalattid, a félelmeid és a valódi megérzéseid.

Ott van pl az annwn.hu oldal, ez egy szerintem elég korrekt oldal ami boszorkánysággal foglalkozik és rengeteg mindenbe belenyúl, miközben hiteles cikkeket ír.

De truth be told rendes forrásokat nagy részt angolul találsz. Magyar wikipédiáról semmiképpen ne kultúrálódj mert borzalmas, az Aldiban vagy spárban láttam egy magazint A pogányság történetét (Ebbe bele is olvastam, elég korrekt)

[link]

Valamint a kristályos boltba mész ott tuti hogy találkozol legalább egy spiri-ezós-cukorfalat emberkével aki tud irányt mutatni ha afelé húz inkább a szíved. :)

2022. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!