Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azt olvastam itt, hogy az...

Azt olvastam itt, hogy az Ankh a legerősebb védelmező jelkép. Milyen előnyei és hátrányai vannak neki akkor, ha hordom? Van egyéb más különleges képessége is? Mi? Ezoterikus szemmel.

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 23:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

"Milyen előnyei és hátrányai vannak neki akkor, ha hordom?"


előnye semmi nincs, viszont hátrány hogy egyszerűen hülyének néznek az emberek, ha hordod és látszik.


"Van egyéb más különleges képessége is?"


nincs.

2010. okt. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miért néznének hülyének ha vennék egyet és hordanám?
2010. okt. 11. 00:19
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Mert normális ember nem hisz ilyen hülyeségekben!
2010. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Hmmm... miért van az, hogy ha valamit egykor normálisnak és hétköznapinak tekintettek, akkor ahhoz ma már hülyének kell lenni? Akik szerint nem normális egy évezredekkel ezelőtti értékrend, az remélem semmi csúnyát nem mond a melegekre sem:)


Kedves Kérdező! Nincs hátránya. Az előnye az, hogy ha valóban működik, akkor védelmezni fog a "negatív behatások" elől :)

2010. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
70%

Kedves kérdező!

Nyugodtan vegyél egyet és hordjad. Az efféle kérdéseket, pedig ne itt tedd fel. Számtalan lehetőség van arra, hogy megfelelő (szak)embertől kérdezz ilyesmit. Láthatod milyen értelmes válaszok érkeztek.Nem is értem,hogy miért vannak itt ezek a kedves válaszolók, hiszen értelmes válaszokat nem adnak és csak a negativitás sugárzik belőlük.Fent el kellene olvasni:Kategória:Ezotéria.

Akit nem érdekel az nem jöjjön ide.Ennyi.Van a menüben más téma is, ahol lehet válogatni....Tisztelet a kivételnek.

2010. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem csupán az egyik legerősebb jelkép, de a germán védelem rúna és bármelyik másik jelkép lehet hasonlóan erős.


Az Ankh elviekben az élet megtestesítője, az élet rajzolata, a legtöbb egyiptomi istennő, és sok támogató isten kezében is megjelenik, lényegében egy csomó.


Igazán akkor lesz hatásos, ha valamilyen módon személyessé válik számodra :)

2010. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Germán védelem rúnát még nem láttam sehol, de Ankh-ot igen.


Viszont amit észrevettem, hogy csak a materialista szemléletűek osztják az észt mindig, egy vallásos (pl. keresztények) nem özönlenek ide démonosnak vagy pokolravalónak címezni azt, aki bármilyen mélységben is foglalkozik az Ezotéria témakörével. Ha így nézzük a tényállást mindenkit le lehet hülyézni, még azt is aki hithűen állítja a materialista tanokat. Mégsem özönli el az ebben a témában kérdezők mindegyike a Tudomány témakörét rácáfolva a "megingathatatlan" tudományos bizonyítékokat.


Másrészt nemcsak az évezredekkel ezelőtti értékrendet lehet lehülyézni, a "mai" inkább kifogásolható, de ez csak az én véleményem. Aki a manapság divatos értékrendet és világszemléletet tartja egészségesnek és normálisnak, tegyen úgy. De mást ne szóljon le.


Köszönöm szépen az érdemi válaszadók hozzászólását.

2010. okt. 11. 13:43
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Hordani, hordhatsz, de egy anyagból készült két vonaltól és egy körtől aztán ne várd, hogy majd szerencséd lesz, vagy hogy jobb leszel.
2010. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

16:13


Nem is attól a két vonaltól várja az áldást, hanem az amulettbe vetett hitből. És mint kutatások bizonyítják, a hit igenis pozitív változásokat idéz elő :)

2010. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Itt a védelem rúna :) (Algiz)

2010. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!