Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » "Boszorkányok pedig nincsenek"...

"Boszorkányok pedig nincsenek"? Szerinted nem léteznek olyan emberek, akiknek különleges (okkult) képességeik vannak, vagy nagyon értenek a természet adta lehetőségekhez?

Figyelt kérdés
Itt gyakran látom fitymálni az ilyesmit...szerintetek ez az egész humbug? Nincsenek is különleges képességekkel megáldott emberek?
2011. febr. 22. 20:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2011. febr. 22. 20:32
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Köszönöm szépen. :)
2011. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

Nem, nem léteznek. Igen, az egész humbug.

Azokat pedig akik "nagyon értenek a természet adta lehetőségekhez" tudósoknak hívják.

2011. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!


Régebben még kb 6 évvel ezelőtt egyértleműen azt a választ adtam volna a kérdésedre hogy boszrkányok már pedig vannak s hogy van néhány olyan ember aki különleges képességekkel bír.


Azután eltelt a hat év s mivel nagyon vágytam rá hogy én is hasonló lehessek ezen emberekhez sok időt töltöttem azzal hogy elmélyedjek a mágia ezotéri parapszihológia témakörben s minden olyan területben ami hozzá kapcsolható


Nem állítom hogy atudásom tökéletes vagy teljes lenne e téren de azt biztosra leszögezhetem hogy a szó szoros értelmében nem léteznek ilyen kivételes emberek.


Azt tapasztaltam hogy bármelyik egyszerű föld halandó bizonyos szabályoknak van alávetve melyet hisszük vagy nem de a mindenség generál. Olyan lapelvek ezek amelyek a lényegét fogják meg a mindenségnek. Behatározzák a létezést és a környezettel való kapcsolat minden formáját.


Ha emellett elfogadjuk azt hogy a lélek folyamatos fejlődésben van s hogy lényege és léte értelme a tapsztalás és a fentebb említett törvények által kiszabott megismerés útja akor előre vetíthetjük hogy ezen képességek nem is annyira különlegesek mintsem egy fejlődés termékei vagy ha úgy tetszik gyümölcsei.


Gyümölcsnek tekintem mert egyes képességek nagyban segíhetik a mindennapokat és teljesen más minőségüvé teszik az emberi kapcsolatokat.


Visszaknyarodva kicsit a boszorkányság mágia tárgyköréhez annyit tennék még hozzá hogy egy cél van de több út vezet el hjozzá. A mágia és okkult tudományok összssége olyan utat kínál amely valamiféleképpen már kijárt ösvény. Ad valamilyen rendszert.


Tehát véleményem szerint a mágiát és okkultista szertartásokat "erőket" birtoklók olyan emberek akik több életen átívelve munkájuk gyümölcseként tekinthetnek bele olyan rendszerekbe amelyek segítenek az életben megérteni a mindenséget.


Ez azért jó mert rendszerint az ilyen emberek legyenek bár átlagosak vagy egész vallások vezetői a többi embernek segít " kevésbé tapsztaltnak" segít eligazodni új infókhoz jutni amik előmozdíthatják lelki fejlődésüket egy kiteljesedettebb lét felé.


Összefogalava hiszem hogy vanak emberek akik képesek az értelem számára nem magyarázhatót produkálni, de nem vetném messzire a súlykot s leszögezem hogy bármit is lássunk az mind része a természetnek és saját lényünknek is.



Ui: A tudósok kiket ma tudósoknak nevezünk. Nagyon messzire fognak még eljutni a tudomány terén, de az igazi áttörést akkor fogjék elérni mikor leveszik az elenzőt és számításba vesznek olyan tényezőket amiket ma a

"csoda" kategóriába vagy a "lehetetlen" dobozkájukba sorolnak , dobnak.



VÉgül egy ide vágó idézet )a szerző sjanos most nem jut eszembe):


" Több dolog van égen és földön mint az kegyelmetek képzelni tudná! "

2011. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést a helyesírási hibákért!
2011. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vohu Manah ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ez egy nagyon érdekes kérdés, és én merész leszek! Boszorkányságra mindenki képes! A kérdés az, hogy kit érdekel és ki hisz benne. Sokan "fitymálják" ('kritizálják') ezt a témát, mert nem hisznek benne, a szemléletük szerint ezekre a jelenségekre van épp ésszel felfogható magyarázat. Véleményem szerint ez is mint nagyon sok más témában csak annyi a követelmény, hogy tartsuk tiszteletben ahány ember,annyi nézet /vélemény.

A magyarázat az én szemléletem szerint nagyon egyszerű a vonzás törvénye, valakire kivetítve. Mindenki hallott már a fehér és a fekete mágiáról az előző segítő az utóbbi ártószándékú.- nagyon veszélyes tevékenység és az utóbbit nem ajánlom senkinek (mert komoly betegséget idézhet elő,- saját tapasztalat- laikus ügyködés).

Hétköznapi magyarázat a jókívánságokra való erős gondolás-így megvalósul, illetve az átok, és rossz kívánságok előidézése. Szívesen válaszolok az esetleges kérdésekre.

2011. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

"annyi a követelmény, hogy tartsuk tiszteletben ahány ember,annyi nézet /vélemény."


A butaságot a nem tudást a korlátoltságot nem lehet és nem szabad tiszteletben tartani!A biblia leír olyan dolgokat a földről amik már többszáz éve bebizonyosodtak hogy marhaság!Akkor tartsuk tiszteletben ezt a fals hamis elképzelést?

2011. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Több dolgok vannak földön és egen,

Horatio, mintsem bölcselmetek

Álmodni képes.


Csakhogy ezt úgy is lehet fogni hogy nem mindent ismerünk pontosan,de azért ember az ember hogy megismerni igyekezzen.Ezért van ma számítógép, a megismerés miatt.

2011. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak érzékeny emberek, és vannak, akik tudomány és filozófia irányából elindulnak az okkultizmus útján, és végül valódi tudásra, meglepő képességekre tesznek szert, és vannak az ezós megvezetettek, akik csak remélik, de el nem érik...

Egyébiránt ezek a képességek nem kiválasztottakhoz tartoznak, bárki, aki tényleg szeretné, fejlesztheti őket.

Nincs zárt, kivételezett csoport, csak döntés, hogy merre indulsz.

2011. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :-)
2011. febr. 22. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!