Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A narcisztikusok ezoterikus...

A narcisztikusok ezoterikus szempontból feketemágusok?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a manipulatív, gonosz narcisztikus emberek az érzékeny embereket pusztán a kisugárzásukkal is befolyásolják. Elég, ha arra gondolnak, hogy a másik ember hülye, és az érzékeny, esetleg alacsonyabb önbecsülésű ember ilyenkor tényleg ostoba dolgokat követ el...

2023. szept. 30. 16:35
1 2 3 4 5
 1/44 Grimfox ***** válasza:
100%
Fekete mágus az, aki szándékosan olyan mágiát gyakorol, amivel az önző céljait szolgálja, vagy másoknak árt. Attól, hogy valaki narcisztikus, és manipulatív, nem lesz fekete mágus, csak egy rossz ember. A mágia tudáson alapuló szándékos cselekvés.
2023. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Tehát valaki öntudatlanul, a zavart személyiségébúl fakadóan nem működtethet mágiát, csak tudatosan? Szerintem minden, ami hatással van más emberek tudatára, így a teremtésére, az mágia...
2023. szept. 30. 18:31
 3/44 A kérdező kommentje:
Azaz, a toxikus személyek fekete mágiát gyakorolnak tulajdonképpen másokra... főleg az, aki tudatosan manipulál, teszi tönkre mások önértékelését.
2023. szept. 30. 18:34
 4/44 Grimfox ***** válasza:
100%

A pszichológia, és mágia sok helyen átfedésben van, de mágia csak akkor lesz, ha tudja az illető, hogy mit csinál, és szándékosan meg is teszi azt. Az akaratlan manipuláció nem mágia, még ha ugyanolyan káros is. A mágiának vannak szabályai, egyfajta keretrendszere, csak akkor mágia valami, ha ezen belülre esik. Még a félig tudatos varázslás is szándékosságot, és legalább minimális ismeretet igényel, még ha az illető nem is teljesen pontosan ismeri a folyamatot. Mágiát csak úgy lehet használni, ha mágiát akarsz használni.

A pszichológiai manipuláció önmagában nem mágia. Károsnak ugyanolyan káros, de nem használ egy sor olyan "eszközt", ami szükséges, hogy mágiának nevezhessük.

Manapság divatos kifejezés, hogy "minden mágia", de ez félrevezető. És nem is igaz.

Fontos különbség például, hogy egy toxikus személy pszichológiai manipulációja ellen nem igazán védenek meg a mágikus módszerek, amik kifejezetten mágikus befolyásolás ellen valók. Hiába viselsz például amulettet ártó mágikus befolyás ellen, nem fog működni, mert ilyesmi nem történik.

2023. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki nárcisztikus az személyiségzavaros, ergo nem gonosz

Végül is a betegsége miatt olyan amilyen

2023. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Grimfox ***** válasza:
100%
A jó, és a rossz mindig csak nézőpont kérdése. Ember által alkotott szubjektív fogalmak. Ami egy narcisztikusnak teljesen természetes magatartás, az másnak rossz, vagy gonosz tett is lehet. Az ilyen szempontból nem lényeges, hogy miért ilyen, mert minden embernek van oka arra, ha rosszat tesz. A szociopata nem képes kontrollálni magát, a pszichopata nem érez lelkiismeretfurdalást, a skizofrénnek tévképzetei vannak, és így tovább. Amit tesz, ettől még nem lesz másmilyen. Az ilyesmit muszály a közösség szempontjából nézni, máskülönben a romboló elemeket nem lehet elkülöníteni, ami a közösség rovására megy.
2023. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is többször felmerül hogy valaki mitől lesz jó meg rossz, nyilván ez rendkívül lesarkított megfogalmazás.

Talán inkább a jószívű vagy a segítőkész, vagy a bántalmazó lehetne már kicsit árnyaltabb.


Nyilván a gyerekkor van a legnagyobb befolyással erre szerintem, de lehet genetika is, viszont van olyan tényező is ami nem meghatározható… talán itt jön be a “mágia” ezotéria.


Mert nagy kérdés hogy valaki miért segít tényleg szívből másokon vagy állatokon, vagy miért rendes a boltban, munkahelyen stb, más meg hogy képes erőszakolni, ölni, bántalmazni

Lehet hogy nincs is “rossz” ember csak mindekinek betegsége van.

De persze én erre pont nem fognék semmit, sőt szerintem pl a börtön sokszor nem is elég büntetés, én sok embert megkínoznék, lehet akkor ebben meg én vagyok a rossz, de valójában csak bosszúvágyam van és logikus vagyok.

2023. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Mindenesetre itt csak arra akartam kilyukadni hogy hallottam már olyan hogy valaki a nárcikat nem is rossz embereknek nevezi hanem sérülteknek és áldozatoknak és ezzel magyarázta hogy olyanok amilyenek


Én sajnos többel is találkoztam már(tudom nem vagyok orvos de én tudom hogy azok voltak) és kivétel nélkül az összesnek brutális komplexusai voltak és nagyon szarul sikerült sok dolog az életükben. Ez volt a nevetséges egó mögött.

Ezt persze sokan nem látják csak ha valaki foglalkozik pszichológiával és jó elemző.

2023. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs abszolút jó és rossz...

AJ. Christian és a Ré könyvek szerint is inkább önzőségről és önzetlenségről beszélhetünk.


A személyiségekkel, személyiségzavarokkal így tudtam a mágiát összehozni:

- önzőség felé polarizálódás (bal kéz útja ösvény) --> ez a sötét triád személyiségeknek megy a legkönnyebben (pszichopata, narc, machiavellista)

- önzetlenség felé polarizálódás (jobb kéz újta ösvény) --> ez inkább az ún. empatáknak, szuperérzékenyeknek, dependens személyiségzavarosaknak, Asperger-szindrómásoknak és más módon testi-lelki nehezítettségekkel "megvert" egyéneknek megy a legkönnyebben.

2023. szept. 30. 21:11
 10/44 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy

- önzőség ösvénye --> fekete mágia

- önzetlenség ösvénye --> fehér mágia

2023. szept. 30. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!