Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy hagyományos spirituális...

Egy hagyományos spirituális ember a Halloween a Halottak Napját vagy a Mindenszentek rezgéseit éli meg ma és holnap?

Figyelt kérdés

Régen a családom spirituális tagjai - főleg a nagyi - a halottakkal való kommunikációt gyakorolta meg elsején. Anyukám később már a Minsenszentek szentségét élte meg, arra gondolt. Mindig mondta, hogy a kommunista elnyomás után örüljek, hogy szabadon élhetem meg az egyházi Ünnepeink.


Pár mai spirituális már a Halooweent éli meg. Nekem ez nagyon új. Boszorkányság nyugati módra. Ilyen vannak többen


Melyik a helyes életszemlélet? Nyilván egyszerre nem lehet mindhárom rezgésre ráhangolódni



2023. okt. 31. 21:27
A kérdező szavazást indított:
Halottak napját : elhunyt családom, szeretteink, rokonaink
Katolikus Mindenszentek Ünnepét
Halloween-t
Konvencionálális helyi boszorkányünnepet élek, a helyi egyedi típusomnak megfelelőt
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Halloween: Október 31.

Mindenszentek: November 1.

Halottak napja: November 2.

Teljesen szét lehet, és kell is választani mindent.

2023. okt. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Halloween: Október 31. = Sátánizmus
2023. nov. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1@ No igen. Pont ezt kérdezem, hogy melyiket éled meg a három közül ?


2@ Igen, de ugye a mágia, okkultizmus is részben sátánizmus

2023. nov. 1. 03:05
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Melyik a helyes életszemlélet?"

Az ami számodra helyes.


"Nyilván egyszerre nem lehet mindhárom rezgésre ráhangolódni."

Miért ne lehetne? Nekem speciel sikerül.


"de ugye a mágia, okkultizmus is részben sátánizmus"

De már megint miért? Meg eleve hogy jön ez ide? Lehet szolnod kéne pl. a zsidó Kabbalistáknak hogy amúgy részeben sátánisták. :D

Tényleg úgy hiszem hogy Magyarországon is jelen van a Satanic panic, nyugati módra ugye.

2023. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Meg lehet élni többet is. Nekem nagyon tetszik a Halloween hangulata, a töklámpások, szellemek, denevérek. Csináltam egy kis dekorációt, vettem édességeket. Ma pedig kimegyek a temetőbe a szeretteim sírjához, és a napokban megemlékezem róluk, imádkozom értük, elmélkedek a halál utáni életről, elcsendesedem stb. Ezek a dolgok nem zárják ki egymást.
2023. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de ugye a mágia, okkultizmus is részben sátánizmus.."


Ezt te honnan vetted? Röviden szimbolizmus és mélylélektan,de még az azon belüli démonológia is inkább tudományág, mint sátánimádás.

2023. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos spirituális ember a Halloween helyett inkább a Samheint ünnepli. De ez Magyarországon nem jellemző. Itt a keresztény kultúrkör ünnepei a hagyományosak. A mindenszentek és a halottak napja. Igen, mindkettőt ünneplik a keresztények. Tehát igazán nem értem miről beszélsz.
2023. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki tiltja meg, és milyen jogon, hogy valaki csak az egyiket, vagy csak a másikat tartja? Miért ne lehetne mindkettőt?
2023. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!