Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az okkultizmus történelmével,s...

Az okkultizmus történelmével,szimbolikájával,rendszerével foglalkozó könyveket keresek.kezdő vagyok a témában. Mit érdemes olvasni hogy tájékozatabb legyek?

Figyelt kérdés

#mágia #szimbolika #Okkultiznus
dec. 4. 04:08
 1/10 Grimfox ***** válasza:
79%

Nem tudom a szerzőt-Mágia, és okkultizmus európában

Várkonyi Nándor-Varázstudomány I-II.

Ezek elég jól körüljárják a témát.

dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

tarrdaniel.com


Váradi Tibor könyvei (nehéz megszerezni mára én is csak a Szellemtudományt olvastam)


Rudolf Steiner könyvei pdf fent vannak.

dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Sámánizmus könyveket is érdemes olvasni.


Woudou és a Hoodou is van. Pogány hitvallások is jó számmal.

dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
dec. 5. 23:09
 5/10 A kérdező kommentje:
mindenkit felpontoztam
dec. 5. 23:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a nyugati modern okkult történetéről szeretnél olvasni keress rá Aleister Crowleyra. Ő egy nagyon meghatározó személy volt a modern európai okkult történelmében. Nézz utána a könyveinek, életrajzának, és találni fogsz még egy csomó okkultistát akikkel dolgozott, rendeket alapított és működtetett. Ezeknek a rendeknek a működését kezeld fenntartásokkal, hiszen a modern okkultban nem túl újkeletű hazudni a misztériumvallásokról az avatási titkok megvédése érdekében. Mondjuk az egész interneten jó ha fenntartásokkal kezelsz minden információt amit az okkultról találsz. A legjobb hogyha foglalkozol néprajzzal, a skandináv mitológiával, idősebb futharkkal, az egyiptomi mitológiával és vallásokkal, görög mitológia és vallások, okkult filozófia Agrippától, bolygó megfeleltetések, kabbala, stb. A ma ismert okkult misztériumvallásokból és (mint ahogy a nevéből is ered) titkos tudásokból áll. A szimbolika pedig a fent említett régiókból le tudsz szűrni, na annak a kotyvaléka.

Ezeket a szimbólumrendszereket használják a mai okkultizmusban. Lehetnek átfedések pl színmegfeleltetéseknél, növények használatánál, de biztos belefutsz majd olyanba is hogy két embercsoport totál más tulajdonságokkal ruház fel színeket, növényeket. Ezeknek az eltérése baromi egyszerű: van aki a szervezetére gyakorolt hatása szerint sorolja be a növényt/fűszert, van aki az illata, szellemi hatása miatt (ami emberenként eltérő lehet) ez azért fontos, hogy tudd miért nem szabad minden rendszert amit találsz készpénznek venni. Írj rám privátba ha kérsz olvasólistát.

dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, a görög mitológiával és filozófiával nagyjából képben vagyok. Néprajzi gyűjtések érdekelnének,szokások és kultúrtörténeti dolgok is. Csak eléggé nehéz ezeket az interneten megtalálni, talán a skandináv dolgokról van a legtöbb(angolul biztos)

Aleister Crowleyról már hallottam, de jó tipp, utána nézek.

köszönöm az infot, az olvasólistáért írok privátba

dec. 7. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Alister az újkori sátánizmus megteremtője,divatossá tette az okkultizmust. Értem ezalatt,hogy az okkult tudását nem a közösség javára,hanem a saját hatalma növelésére,öncélú élvezetekre fordította. Rituálék,áldozatok, nem egy szent ember portfóliója. Nagy tudású faszi,tagadta a vádakat,de a tettei mást mondanak. Nézz utána,mi a hétköznapi sátánizmus,és gondold végig milyen világban élünk.
dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a konkrét sátánizmus irányzatokra gondolsz, mint okkult vallások, ennél specifikusabbnak kellene lenned. Mert ha azt mondod ezzel hogy pl a Thelema SáTáNiZMuS akkor vagy nagyon el vagy tévedve barátom, vagy csak dobálózol a sátánizmus szóval utálkozva. A világ nem az okkult "divattá" válása miatt fajult el, hanem az emberi önzés és "lesz*rom" mentalitás áldozata lett. Ami ugyanúgy keresztény domináns időkben is megjelent. Korrupció, erőszak, pedofília mind mind előfordult a "szent" terekben is. Vagy ha egy apácának zabigyereke lett, nem volt túl újkeletű egy random aknába dobni az újszülöttet. Hangsúlyozom: az elviekben "legszentebb" helyeken. Nem egy vallás/nézet elterjedése miatt történnek szörnyűségek a világban hanem az emberi hülyeség és kapzsiság okozza ezeket. De ha te az a fajta ember vagy aki leakad a számára megbocsáthatatlan hesonista életmódon... Hát el kell keserítselek az csak és kizárólag a te egyéni szociális problémád.
dec. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sok videó van fenn youtube-on, ahol emberek arról számolnak be, hogy elkezdtek ilyen praktikákat, és az elején jónak tűnt, de aztán rá kellett jönniük, hogy a "fény angyalai" valójában nem azok... Akartam csinálni egy válogatást, ahol összevágom, hogy többszázan mondják el ugyanazt: ez démoni, jónak tűnik, még valóságos is, de nem a jó oldalról.

Ha beírod Youtubera, hogy "new age to Jesus", tömérdek videó és történet mondja el ugyanazt.

jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!