Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » "Üdv van itt olyan személy?"...

"Üdv van itt olyan személy?" aki a Sátanizmus valamilyen ágazatát valja magáénak?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel e kérdést mert rengeteg ágazat van még is sokban előfordulnak közös vonások egy idelye már kutakodok ebben a témában (fontos hogy ne balhé legyen itt a cél hanem eszmecsere egymás tudása és tapasztalata megosztása kérek mindenki tartsa tiszteletben más vallását ezen a körön belul) keresztény papolást pedig nem kérek köszönöm szépen :)

nov. 17. 07:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Igen
nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És esetleg megosztanád velem melyik ágazat az mik a tapasztalataid ? kedves 1-es
nov. 17. 08:04
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem
nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Mizantróp-Anti kozmikus Sátánista, ha úgy tetszik Káosz Gnoszticista.

Bármi érdekel írhatsz nyugodtan.

Hail Chaos!

nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

insatanism.wordpress.com


alug van fent még valami, gondolom mert új. ott több típust megemlít. ahogy látom ezek a különbségek:


1. a régi gonoszság imádata és űzése. ördögimádók, keresztény és más démonok, ördögök imádata, fekete mágia.

2. a káosz imádata és előhozatala.démonok és más mítikus vagy misztikus lények hite stb. még a fauszt beli démonok is.

3. a chutulku mítoszi démonok hite.

4. a félre értett Sátán/ Lucifer, aki jóságos.

5. Isten,Jézus Krisztus, Sátán, Krisna, Budha stb. istenek azért vannak, hogy fejlesszék az emberiséget.

6. Sátán/Lucifer a jó és Isten, Jézus stb. a gonoszok és hatalmas összeesküvés elméletek vannak.

7. Lavey féle, amely csak az egyén személyiségének pontokban össze szedett behatároló dolgok, amik szerintem nagyon lezsibbasztják az embert.

nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Minden vallást magaménak tartok. És mindnek élem az esszenciálját. Ha van konkrét kérdésed, pm me. ^^
nov. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Én magam okkultistaként hivatkozok magamra, mert nem azt a (számomra) nagybetűs Sátánizmussal foglalkozom aminek két fajtáját ismerem: Ateista Sátánizmus

Spirituális Sátánizmus

Az egyik egyszerűen úgy sátánista hogy szó szerint ateista és azért hivatkozik magára sátánistaként hogy polgárpukkasszon (félreértés ne essék az ateista sátánizmusnak is van okkulttal színezett vonala, csak arról nem tudok érdemben írni)

A másik pedig Sátánt, mint felsőbb entitást tiszteli és NEM ÖSSZEKEVERENDŐ LUCIFERREL GYEREKEK mert ők két külön alak könyörgöm. Ahogy Samael sem Lucifer és nem is Sátán. Ezt is jegyezze meg mindenki aki olvassa ezt (rage vége)

A sátánizmusnak a lényege tulajdonképpen megtanulni önmagunkat tisztelni és másokat ugyanebben a fényben tiszteletben tartani. Tisztelni mások döntéseit, és merni meghozni olyan döntéseket amelyek azt szolgálják hogy önmagunkat fentarthassuk, anélkül hogy kiszolgáltatnánk magunkat másoknak. Lényegében önállóságra és gondolkodásra próbál nevelni.

(az már természetesen más tészta hogy az embereknek mennyire sikerül önálló gondolkodó lényként működni)

Az utóbbi ágon belül is lehet különféle képpen működni. Lehet csoportban vagy egyedül tevékenykedni. Lehet rituálékat végezni, divinálni, bármit csinálni ami belefér a mágiahasználat hatalmas kalapja alá. Lehet ceremoniálisan kezelni a rítusokat, és lehet káoszmágusként működni, uno kártyával visszazúdítani a sz*rvihart valakire amit kavart. (side note imádom a káoszmágiát, nagyon király és nagyon poén is egyben :D)

Szóval bár nem sátánizmussal foglalkozom hanem ceremoniális mágiával, ennek ellenére nyitott vagyok a beszélgetésre 😄

nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

"A sátánizmusnak a lényege tulajdonképpen megtanulni önmagunkat tisztelni és másokat ugyanebben a fényben tiszteletben tartani. Tisztelni mások döntéseit, és merni meghozni olyan döntéseket amelyek azt szolgálják hogy önmagunkat fentarthassuk, anélkül hogy kiszolgáltatnánk magunkat másoknak. Lényegében önállóságra és gondolkodásra próbál nevelni."


Ez mind szép és jó, de ez egy olyan gondolatmenet aminek egyettértéséhez nem kell Sátánistának lenni. Szóval ez mitől Sátánizmus? Ennek mi köze van Sátánhoz (akár mint entitáshoz, akár mint archetípushoz)?


Igazából én azt nem értem, hogy a magukat Sátánistáknak vallók miért érzik annak szükségét, hogy mások szemében elfogadhatóvá, elfogadottá tegyék "sátánizmusukat". Nem hinném hogy egy Sátánista (az ábrahámita ethosszal átitatott) társadalomnak akarna megfelelni. És most nem csak a fent idézet és ehhez hasonló szövegre gondolok, hanem még sok más dologra.

Egyébként szerintem már az is régen rossz, ha vallásnak tekintjük a Sátánizmust, mivel ez inkább egy okkult út/módszer/eszköz.

nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Ahogy mondtam, elsősorban Mizantróp-Anti kozmikus Gnosztikusnak definiálnám magam, másodsorban Sátánista. A Sátánizmus nekem annyit jelent,mint lázadó, aki fellázad az elnyomó rendszer, a zsarnokság ellen, és inkább a saját útját járja, próbálja megtudni az igazságot. Persze van aki szó szerint hisz a Teremtő ellenségében, van aki szerint Sátán a teremtő stb. Számomra Sátán egy szellemi lény, ahogy az összes többi démon és angyal is az. Nem tekintem istennek. Egy teremtő erő van, az Ősi Káosz, amiben minden lehetséges. Bármi megtörténhet, ahogy a fizikai kozmoszunk létrejötte is megtörtént. De ez nem egy jó vagy gonosz isten munkája, hanem az Akauzális Káoszé, ami se nem jó, se nem rossz, magyarán a lehetőségek tárháza. Szimplán nem preferálom a fizikai létezést, mindinkább a szellemi szabadságot.

Példabeszéd:

Az Őskáosz = Őskígyó. Minden egyes pikkely egy-egy világot jelent. Ez a fizikai kozmosz is egy pikkely. Ha elpusztul a fizikai kozmosz (remélhetőleg minél hamarabb), szellemileg újra szabadon kelhetünk a végtelen lehetőségekben. Természetesen a fizikai halál után mindenképp ez történik, a teljes kozmosz megszűnésére azért van szükség, hogy véletlenül se kerülhessünk ide vissza.

De mint mondtam, mindenkinek más a nézete, még az Antiszemitizmus személyek sem mind egyformák.

nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Antiszemitizmus= Anti-kozmikus, csak telefonról írtam elnézést
nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!