Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az a mátrix, az illumináti?...

Mi az a mátrix, az illumináti? Többi lent.

Figyelt kérdés
YouTuben láttam pár ijesztően érdekes videót, amelyben említve volt az illumináti, az elmeprogramozás, a mátrix és egyéb ilyen dolgok, a Hollywood-i sztárokkal hozták összefüggésbe. Hogy őszinte legyek, egy árva szót nem értek az egészből igazából. Örülnék, ha valaki el tudná "konyhanyelven" magyarázni ezt nekem, már ha lehetséges.:) Nemcsak a fogalmát nem értem, hanem azt sem, hogy ennek mi értelme, hol és KI végzi az ilyeneket, foglalkozik ilyenekkel, és mi az az "igazság", amit el akarnak előlünk hallgatni?

febr. 24. 16:31
1 2
 1/18 Grimfox ***** válasza:
93%

Az illuminati egy néhány száz évvel ezelőttről ismert szabadkőművesekkel összefüggő csoport volt, amit sokan erősen feltételeznek, hogy nem oszlott fel, hanem beépült a világot háttérből irányító titkos hatalomba, vagy éppen ők alakították ki azt.

Az elmeprogramozás pszichológiai trükkök sorozata, hogy a népességet a fent említett hatalom, vagy kisebb hatalmi egységek a nekik megfelelő irányba tereljék. Nem egy trükkről van szó, hanem sokféle, egymást segítő, az ember egyéni, és csoportos viselkedésének ismeretén alapuló befolyásoló technikákról. Propaganda, közös ellenségek kijelölése, hamis hírek, és így tovább.

A mátrix pont az, amiről a film szól. Vannak, akik szerint nem valódi világban élünk, hanem egy szimulációban, amit egy külső, ellenséges szándékú erő tart fenn. Ez valahogy a hindu látszatvilág(maya), és földönkívüliek/nálunk értelmesebb lények keverékéből jött létre, némi modernizálás után. A lényege ugyanúgy a rossz dolgok hárítása az egyénről, vagy emberiségről egy külső gonoszra, a felelősségvállalást elkerülendő.

febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerintem én ehhez nagyon hülye vagyok.:D Nem igazán értem, mit takar ez a külső nagy hatalom. Láthatatlanok, többen vannak, a földön kívül valahol? Ez az egész Istennel párhuzamos? Vagyis, ha ők irányítják a világot, akkor Istennel mi van? És a mennyország, pokol elmélete?
febr. 24. 17:33
 3/18 Grimfox ***** válasza:
100%

A világot irányítók alatt a szupergazdag elit értendő, róluk vélik, hogy nem csak pénzügyileg irányítják a világot. És őket gyanúsítják, hogy titokban illuminati tagok. A földön élnek, emberek, de olyan gazdagok, hogy szinte érinthetetlenek. Ez a része még igaz is. Tényleg gazdagabbak, mint azt el lehet képzelni. És emiatt nagyjából nincs olyan, amit ne engedhetnének meg maguknak.

A mátrix elmélet nem foglalkozik istennel. Vagy vallásokkal. Felváltja azokat. Istenek helyett földönkívüliek, vagy egy ismeretlen, fejlett civilizáció, akik egy szimulációt futtatnak, ami a mi világunk. Ilyesmi. hasonlóan ahhoz, amit Daniken propagál, hogy az embert a földönkívüliek teremtették, itt is az istent egy értelmes, de nem spirituális lénnyel/lényekkel helyettesítik.

Az első két elmélet egész jól vegyíthető. Az illuminati elmeprogramozza a népességet. A mátrix már kicsit más irány, de ezt kevés összeesküvés-elméletet valló veszi figyelembe. Bőven vannak ellentmondások, főleg ha a vadabb verziókat nézzük.

febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
11%

Ilyen beteges konspirációs elméletekkel nem érdemes foglalkozni, ezek paranoid gondolkodásra hajlamos elmesérültek agyszüleményei általában.

A pandémia is jól rávilágított, hogy a paranoid hajlam szinte népbetegség, aminek ugyan van evolúciós alapja, hiszen az egészséges gyanakvás sokszor életmentő is lehet.

De vannak emberek, aránylag nem is kevesen, akik konspirációs elméletekre betegesen hajlamosak, gyakran sötét butaságból is fakadóan.

Ez nem jó irány.


[link]

febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Grimfox ***** válasza:
70%
A pandémia arra is rávilágított, hogy időnként van alapja egyes konspirációs elméleteknek. Nem az elvadult, hüllőembereseknek persze. A tömegmanipulációs elméleteknek konkrétan. A covid-19 egy erősen fertőző, és meglehetősen problémás járvány a mai napig. Az elmúlt negyedévben kétszer is elkaptam. De messze nem olyan veszélyes, mint amekkora pánikot csináltak belőle. A pánikkeltés célját nem találgatom. Azt találgassák azok, akiknek színesebb a fantáziája.
febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én tudnék olyat írni ami bizonyítja a mátrixot vagy nevezzék bárminek

Még én magam is meg vagyok lepődve hogy pont én találtam rá bizonyítékot

Még Hollywood is felfigyelne a sztorira

febr. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"De messze nem olyan veszélyes, mint amekkora pánikot csináltak belőle. A pánikkeltés célját nem találgatom."

Ilyeneket leírni már önmagában sem egészséges, mert ha valaki titkos háttérhatalmi összeesküvésekre célozgat, nem vall ép gondolkodásra.

Nagyon inkorrekt is, miközben például a közösségi oldalak álhírterjesztői számára csupán tiszta haszonként jelenik meg (hirdetési bevételek) az emberek félrevezetése, mindenféle bulváros, szenzációhajhász főcímekkel, amire kattannak, harapnak az egyszerűbb emberek.

Közöttük voltak az álhírterjesztők áldozatai is, a befolyásolhatók, megvezethetők, aki mondjuk nem oltatta magát és belehalt, akár kínok között szenvedve a légszomjtól.

Aki az álhíreket terjesztette, reklámbevételeket lefölözte, őt ez nem zavarta, talán még le is nézte a butákat, akik a bulvárt fogyasztják.

Tehát igen, valakiknek (és ez csak egy szemléltető példa volt) haszna származott ebből, csak nem úgy, ahogy a paranoidok hiszik, képzelik a fejükbe.

febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Én a coviddal kapcsolatban pont nem látom hogy bármilyen sumákolás lenne

Sőt az elején el is baszták rendesen hiszen ha Kínában komolyan veszik akkor nem lett volna az ami lett belőle

Én magam is elkaptam egyszer és borzalmas volt, 2 teljes hónapig kohogtem miatta…

Amibe 30 éves emberek meghalnak azt nem lehet nem komolyan venni

Szerintem itt csak annyit tehetünk hogy az értelmes szakemberekre hallgatunk amit ugye könnyű megállapítani ha valaki az

febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Csak mint kiderült, egyesek agyából hiányzik a realitásérzék, képtelenek különbséget tenni álhír és valóság között.

Szerintem pedig, a mai világban az evolúciós túlélés záloga, például a hírek, információáradat értelmezése, szelektálása.

Szokás mondani, hogy van a "józan paraszti ész", aki mondjuk nem ért egy tudományághoz, de legalább képes eldönteni, ki a szélhámos, ki a hiteles ember, kinek lehet hinni.

Ezt egy népbetegségtől szenvedő paranoidnak képtelenség elmagyarázni, amelyik csakis hátsó szándékot vél felfedezni mindenben.

Meg aki szemellenzővel lát, saját környezetében esetleg nem lát súlyos, halálos eseteket, akkor ő kitalálja, hogy ez csak vicc volt, Covid vicc.

Csakhogy tágabb kontextusban is kellene látni, paranoidoknak ez nem megy sajnos.

febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem is feltétlen direkt akartak pánikot hanem muszáj volt lezárni mindent mert ha meg többen elkapják akkor többen halnak meg, meg olyanok is akik nem covidban mert nem lett volna nekik hely a kórházakban

Szóval az intézkedések miatt lett a pánik

Azt senki nem tudja hogy mi lett volna ha mondjuk titokban tartják magát a vírust

Már nyilván annyian lettek volna hirtelen betegek hogy az egész világnak gyanus lett volna


Az meg hogy valaki miért nem érez belőle semmit, más meg miért halt bele 30 évesen, azt mi laikusok nem érthetjük

febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!