Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ünnepli valaki a pogány új...

Ünnepli valaki a pogány új évet, Samhain ünnepét? Kultikus összejövetelek? Szeánszok? Az elkövetkező napokhoz kötődő okkult/ezo tevékenységek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én wicca vagyok, ünneplem.


De azért nem viszem túlzásba :) Vettem almát, és este tervezek egy kisebb gyertyagyújtást imádkozással, és persze hálát adok az Istennőnek és Istennek az életemért, az ezévi áldásokért, és azért, mert segítettek elviselni a nehézségeket is.

Persze ilyenkor szokás megemlékezni a halottakról is, de nekem még senkim nem halt meg, ezt a részt tehát kihagyom.

Egyébként jó néhány jóslás kötődik Samhainhoz, ezeket kipróbálom, bár inkább szórakozásból és érdeklődésből, nem igazán hiszek a jövendőmondásban :)


De mindig úgy terveztem, hogy ha egyszer összeismerkedek más wiccákkal, csinálunk majd valami csoportos ünnepet. Nem kell nagy dologra gondolni, éneklünk majd és ilyenek, ki tudja... :)


Áldott Samhaint Mindenkinek :)

2010. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mint a kelta kultúra iránt érdeklődő embert, engem is megérintett a régi kelta vallás misztikuma - talán jobban is, mint kéne. Habár ha kelta vallásról beszélünk, akkor nem árt tisztában lenni azzal, hogy ez inkább egy hitrendszert takar, amely legalább annyira volt egységes, mint maguk a kelták. Amennyire észrevettem. a mai kultúrában és a különféle újpogány irányzatokban inkább az ír irány dominál; köszönhető ez talán az ír irodalmi és történelmi emlékek bőségének. A mai, november elsejei ünnep is az ír nevén, Samain (modern változata: Samhain [ejtsd: kb. száviny])

honosodott meg a köztudatban. Szerintem ahány ember, annyiféleképpen ünnepli ezt a napot. Én nem teszek hozzá többet, mint amit a régiek. Ez elsősorban az óévet és az újévet elválasztó, de igazából egyikhez sem tartozó nap.

Éppen ezért kötődik hozzá az a hiedelem, hogy ilyenkor a holtak és az élők világát elválasztó határ elmosódik, és minden egy kicsit más, mint máskor. Én ünneplés gyanánt csak megfürödtem -de még naplemente előtt, majd elmentem egy forráshoz, ittam belőle, pénzt tettem mellé és csak űgy magamban megköszöntem az isteneknek, amit erre fontosnak véltem és eljöttem. Sajnos ez a vallás már annyira régen elveszett, hogy nem igazán ismerjük szokásait, és ezért nem is nagyon tehetünk mást, minthogy hiszünk a régi istenekben, a nagy Földanyában és mindenekelőtt megüljük azon ünnepeket, melyek nem valamiféle pápai határozatra keletkeztek, hanem évezredek alatt alakultak ki a természeti és csillagászati jelenségek hatására, és amelyeket csak szó szerint tűzzel és vassal lehetett kiírtani az emberek lelkéből.

2010. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!