Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért hisznek a fekete mágiába...

Miért hisznek a fekete mágiában az emberek?

Figyelt kérdés
Szerintem egy hatalmas ostobaság, hogy létezik ilyen, hogy fekete és fehér mágia. Szerintem egy nagy kamu, csak sokan szeretnék azt hinni, hogy mágusok/boszorkányok. Van erre magyarázat? Hol a bizonyíték, hogy létezik és hatásosan működik?
2010. dec. 12. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azért mert nagyon rosszindulatúak...rosszat akarnak másoknak és mivel önerejükből nem telik mert szerencsétlenek, ezzel a mágiás marhasággal akarják ellensúlyozni.
2010. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
mert düddők.
2010. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

a mágiának nincs színe, csak a felhasználó céljai, illetve a használt rituális eszközök döntik el, hová soroljuk.

Általában én is úgy látom, hogy divatból mindenki mágus akar lenni, mert vágyik a különlegességre, de vannak akik mélyebben kutatnak a témában, és eszükbe sem jutna a tudományokkal való összevetés nélkül vonni le következtetéseket.

2010. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 BlackSword ***** válasza:
Én nem hiszek benne... Már nem is vagyok ember?
2010. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

a Biblia tiltja a mágiát, és a jóslást

Ebből arra gondolok, hogy létezik, hiszen miért írna arról, ami nem létezik?


A középkorban elég sokan gyakorolták a mágiát, püspökök, érsekek, pápák, uralkodók is.

Onnan lehet ezeket tudni, hogy megtalálták a varázskönyvüket.

III.Honorius pápa és V.Sixtus pápa a Sátántól kapta a pápai címét, a könyvükben le van írva, hogy hogyan lehet eladni a Sátánnak a lelkedet.

III. Honorius pápa könyve meg is jelent (angol és francia nyelven). Gyakorlati útmutató van benne szellemek megidézéséhez.

2010. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jó oké ezek írások az akkori középkor babonás emberei számára. De hol van erről konkrét bizonyíték, hogy létezik és hatásos?
2010. dec. 12. 19:56
 7/19 anonim ***** válasza:
SZerintem irasos bizonyitek az nincs, de soka tapasztaltak.
2010. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

léteznek varázskönyvek

És igen, kereskedelmi forgalomba is hozhatóak.

(azért írom, mert valaki azt írta, hogy hogyan lehetne egy varázserejű könyvet létrehozni)


Kipróbáltam belőle a varázslatokat, és mind működött.


(a varázslás az nem úgy működik, hogy elmondasz néhány szót, és máris megtörténik a dolog, hanem szükséges hozzá hozzávalók pl.: gyógynövények, gyertyák)

2010. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

varázslathoz a puszta akarat is elég.

Ha kellékek kellenek hozzá, az erősítheti a hatást, de egyben jelzi azt is, hogy a varázsló gyenge, mert rituális kellékek nélkül nem tud hatást kiváltani.


van egy szabály az okkultisták körében: tilos írásos formában rögzíteni illetve arra érdemteleneknek tovább adni a tudást,s ha ezt megszegi valaki, a következmények horrorisztikusak, erőszakosak.

Ez sem véletlenül van így: egy felelőtlen és hozzá nem értő ember kezében ilyen hatalom a világ pusztulását eredményezheti.

2010. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ember hit nelkul nem tud egeszsegesen elni, tehat hinnie kell valakiben, valamiben.
2010. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!