Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Wiccák! Hogyan töltitek az...

Wiccák! Hogyan töltitek az ünnepeket és a telet? Milyen rítusokat csináltok, hogyan és mire készülődtök?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, nem kifigurázni akarlak benneteket, komolyan érdekel.
2010. dec. 21. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Először kikötném: én nem azzal a mai divat-wiccával foglalkozom, amiért a tinilányok őrjöngenek, tehát a hangsúly elsősorban nem a rítusokon van. Főleg, mert tisztában vagyok vele, hogy a wicca a mágián nem a Harry Potter-féle varázslást érti, hanem a hit erejét.


Természetesen szerepet kapnak a vallásban a szertartások , mint a keresztényeknél a mise vagy a karácsony, hisz minden rítus célja, hogy az ember közelebb érezze magát az istenéhez.

Nem tudom, hogy tudatosan raktad-e fel a kérdést, de épp ma van Yule, egyike a 8 nagy ünnepnek. A Yule a Fény, a Szeretet és Béke születésének ünnepe, ugyanis a téli napforduló után egyre hosszabbodnak a nappalok, ennek megfelelően a tűz és a fa szimbóluma nagy jelentőséget kap - a fa a Tölgykirály és Magyalkirály jelképes története miatt.

20-án van az "Anya Éjszakája", és innentől 12 napig tart az ünnep, noha a mai nap a legfontosabb.


Én ma Yule-tuskót égettem, aminek a hamujából elraktam egy keveset a következő évre. Egyébként nem azért, mert azt hiszem, hogy tényleg ettől érkezik majd bőség és szeretet a házhoz, hanem mert a hit alapja a szokás. Amit nem gondozunk, az elhervad.

Ma éjszaka kis szertartást tervezek, gyertyagyújtás, néhány dal eléneklése... de legfőképp hálát fogok adni az Istennőnek és az Istennek azért, amiért én is élhetek és szerethetek, a sok jóért, amit idén is kaptam, és mert segítettek kibírni a nehézségeket.


Innentől szilveszterig minden nap rászánok fél órát az Istenekkel való szorosabb kapcsolat ápolására. Ha év közben nincs is erre mindig időm- hát erre van az ünnep :)


A következő ünnep Imbolc lesz február elsején, az még tél :)

De addig is tartok rítusokat. Nem szoktam látványos parádét csapni - mert tényleg sokkal fontosabb a tiszta szív, mint a giccses eszköztár -, énekelgetek, imádkozom, hálát adok... mint minden más vallás hívője :)


Egyébként köszönöm az értelmes hangnemet. Sajnos ritkán találkozom ilyennel :(

2010. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Azt tudom, hogy tegnap telihold volt, egész nap valami fura érzés is volt rajtam... Tetszik nagyon nekem a vallásotok, de én még nagyon keresem az utamat, nemigen fér bele nekem az istenség pluralizáltsága (meg úgy egyáltalán keresem istent).

2010. dec. 22. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A válaszolónak:

a mai tinilányok klinézik maguknak a boszorkányságot, ilyen wicca csillagos nyakláncot vesznek fel, feketébe járnak, rémísztően akarnak kinézni, azt hiszik ezzel olyan nagy boszorkányok, pedig szerintem halloweeni ruhába öltöztek csak. : ) Szerintem nem azin mőúlik, hogy jaj van-e wicca csillagos nyakláncod, a hit. Az a lényeg. Szerintem a kinézet se fontos, ezzel csak a 16 éves depis korosztály akar felvágni. -.- Szánalom komolyan. Oké, én még fiatalabb is avgyok 16-nál, de szerintem sokkal okosabb és műveltebb vagyok, nem vagyok egoista, de ez tény.

Kérdező:

Én is ismerkedni szeretnék a hittel, vagyis a wiccával, majdnem vettem egy wiccás könyvet kezdőknek de sajnos egy ezoterikus könyv elvette a figyelmem. :( Engem is érdekel a wicca, szerintem érdekes. :)

2011. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább nézz utána wicca könyvekben, s wiccával foglalkozó fórumokon.
2011. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!