Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Valaki le tudnál írni a Jobb...

Valaki le tudnál írni a Jobb kéz ősvényének alapelveit?

Figyelt kérdés

Mert aki (wicca)boszorkány szeretne lenni annak a Jobb kéz ösvényét kell követni aminek megvannak az alapelvei, és én sajnos csak a legfontosabbat tudom: Azt tégy mit akarsz,ha avval nem ártasz senkinek.

Értelmes válaszokat előre is köszönöm.


2011. máj. 22. 18:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Íme egy pár másodperces vidi hogy mit tesz a kereszténység az elmével:


http://www.youtube.com/watch?v=LyJI9xDUYV8


Megjegyzem én szakadtam.:D

Az a Bal kéz ösvénye az egyetlen ösvény melynek végén Istenné képes válni az ember, a Jobbosok meg csak várják hogy majd lesz valami a halál után. Nem baj nekünk ott a Magnum Opus ti meg higgyetek mint a keresztények.

2011. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérfdező!


Amit leírtál mint törvényt a kérdésedben az igaz. Ez nem annyira kőbevésett szabály mintsem egy tapasztalati összegzés ami harmóniában áll a mindenség idevonatkozó törvényszerűségeivel.


Konkrét törvényeket nem lehet megállapítanih ogy mi is tesz valaki igazán jóva.


De vannak határok melyekkel jó tisztában lenni ha valóban jóra szeretnéd használni a tudásod.

- etika i erkölcsi határok - erre jó az is amit írtál

- tiszteleti határok - tartsd tiszteletben mások véleményét fogadd el , de ez ugye nem jelenti azt hogy követned is kell bárki mást.

- fontos hogy legyen vélemányed és gondolkodj, e nélkül nem tudodmajd kihámzoni a lényeget és tévutatkra futhatsz. Vagy nem láthatod hogyan tovább.

- egy egészséges kétkedés sem árt - ne fogadj el mindent egyből. Még azokra is próbálj meg keresni magyarázatot hogyan lehetséges amik egyébként emidensnek tűnhetnek - így mély tudásod lesz nem csak könyvekből magolt.

- Legyen tartásod és ne engedd hogy megrészegítsen a hatalom vagy bárki is beleúzzon esetleges. erőfitoktatásokba. Ha biztos vagy a tudásodban és az erődben hidd el hogy az fitogtatás nélkül is látszani fog.

- Légy nagyon nyitott és elfogadó - bármit is sodor eléd az élet kezeld bölcsen és tanúlj belőle így megismerheted azokat a folyamatokat és jeleket melyek később nagyban segíthetnek az életed során.

- legyél szorgalmas - ne halogasd a tanulmáényaid olvass gyakorloj gondolkodj kutakodj, de pihenj is mert nem vagyunk droidok.

- uralkodj magadon - mert tudnod kel hogy minden szavad teremő erejű, minden célba talál mégha az csak a pillanat hevében tört is elő.

- végül de nem utolsó sorban légy türelmes - ha valóban ennek az útnak vágsz neki olykor olykor időt kell hagynod magadnak és másoknak hogy megemészhesd az újat s hogy mások elfogadják.


Lábjegyzetben írnám hogy próbáld meg a lehető legnagyobb titokban tartani. Ez benső magánügyed hited és eszközöd, egy univerzális kulcs a magasabb tudáshoz.


Fontos szabály melyet nagyon jó ha betartassz. NE beszélj addig erről míg valaki meg nem kérdez róla. Még akkor se ha esetleg társaságban kerül rá a szó. CSak akkor ha konkrétan hozzád intézik a szavakat. Hidd el hogy nagyon nagyon sok bonyodalomtól kíméled meg magad. ( saját tapasztalat )


Valamint minden eszközöd könyved olyan tárgyad amely tanulmányaid során hozzád kerül tartsd szintén titokban gondosan elzárva. Nem lenne jó ha bemocskolódna a viccek áradatában és ha kézről kézre járna.


Szerintem kezdésnek ennyit erről, a többit úgyis te fogod meglelni és kialakítani magadban hol is van az a határ ameddig el akarsz / mers menni.


Üdv!

6548


Ezenkívűl magaddal bármit megtehetsz de mindig tartsd tiszteletben a másikat.

2011. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek nagyon köszönöm, ti vagytok az a kettő ember akik értelmeset és elgondolkodtatót irtatok.


És még meggondolom hogy a Jobb vagy a Bal kéz ösvényét járjam. Ez már csak Fisz email-ján múlik.

2011. máj. 24. 13:13
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos az egyensúly, hogy az ember ismerje az ösvényeket, és az alázat, hogy hagyja az életét úgy folyni, ahogy szükséges. Mindig irigyeltem azokat, akik valamit eldöntöttek, és minden az elképzeléseik szerint alakult. De kevés ilyet láttam. Ez olyan mint az inga, kilengsz az egyik irányba, és már zuhansz is a másik felé.
2011. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zöldségnyúllal ***** válasza:
nem
2011. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!