Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aki mágiával foglalkozik, az...

Aki mágiával foglalkozik, az miért csinálja?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szkeptikus, hiszek a mágiában, de soha nem foglalkoznék vele, mert félek a következményektől. Meg szerintem nem is az én egyéniségemnek való, ez felelősség, amit én nem tudnék felvállalni, elmajomkodni meg nem akarom, ez komolyabb dolog ennél.


Itt viszont olvasom, hogy sokan foglalkoznak mágiával.

Tőlük kérdeznék egy pár kérdést.


Miért csináljátok?

Hogyan kezdtetek el érdeklődni a mágia ránt?

Milyen haszna van az életetekben?

És nem érzitek-e úgy, hogy ez a tudás inkább teher, mint áldás?


Fölösleges írnom, de normális válaszokat szeretnék, nem gúnyolódást.


A normális válaszolóknak előre is köszönöm!


2011. jún. 7. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

am mert érdekes és szeretnék minél többet tudni :)

am ugykezdet érdekelni hogy elindult 1 érdeklődési körön és majd rá mentem az ezotéria érdeklődésre :)

ha beljebb mész a témába többet tudsz :)

milyen haszna van? kinéziseknek van haszna szerintem :D

mindenek van haszna :)

a tudás kincs,rossz kezekben ártó cucc.

hát is-is

én nekem inkább áldás hogy többet tudok,de tehernek inkább ne :D


miért ha például okos vagy teher vagy áldás?:D

2011. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 16 évesen 11 évvel ezelőtt kezdetm érdeklődni a mágia iránt.

Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak azzal kapcsolatban, akik ezzel foglalkoznak. Mondjuk az is igaz, hogy az évek során nagyon sok ezzel kapcsolatos dologban elveszettem a hitem, inkább csak a gondolat teremtő erejében (és a szavak teremtő erejében) hiszek már, ami ehhez kapcsolódik. Sajnos sokan azok közül, akik elkezdenek mágiával foglalkozni kiegyensúlyozatlan emberek, akik a problémáikra nem találtak máshol megoldást, vagy enélkül nem volt elég izgalmas az életük és ez maradt számukra (tisztelet a kivételnek).

Hogy mi haszna van? Nagyon sokminden, persze ez tőled függ. Igazából a lehetőségeid teljes mértékben végtelenek, úgyhogy bármi haszna lehet...

Ha jobban elmélyülsz a dologban, akkor rájössz, hogy nem valami nagyon misztikus, hanem egy végtelenül egyszerű és természetes dologról van szó, éppen ezért nem lehet teher. Nem is áldás, hanem inkább úgy fogd fel, hogy kitágul kicsit a világ, többmindent átlátsz, jobban érzed a határaidat.

De persze amit a többség mágiának nevez, a hókuszpókuszt, meg különböző "eszközöket" meg mittudoménmit, annak semmi köze a mágiához valójában. De erre majd vagy rájönnek ők is, vagy csalódnak és kinövik, vagy benne ragadnak abban, hogy éjszaka meztelenül táncikáljanak az erdőben...

2011. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy tökéletesre fejlesszem a lelkem ahogy Sátán Atyám tervezte annak idején, és ezáltal nyerjek hatalmat amivel Érte harcolhatok az ellenségei ellen.
2011. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mágia egy út, amelynek bejárásával egyre szabadabbá válik a lélek. Ha valaki ragaszkodik a járókájához és ketreceihez, válasszon inkább vallást.
2011. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
Vonzott az ezotéria, mentem lassanként ebben a témában a megismerés útján és a véletlen úgy hozta hogy volt kb. 2 évem amit a mágia csoportos tanulásával töltöttem. Sok mindent félre értelmeznek sokan mert egy fogalmat esetleg csak külső szemlélőként értelmezik.Példa rá hogy a középkori alkímiát csak szélhámosok és fanatikusok művelték mert értéktelen fémet arannyá akarták változtatni.Ennyi maradt fent róluk a köztudatban,pedig az alkímia lényege az akkori gondolkodók számára magát a tudást a megismerést jelentette miáltal egy tudatlan elme átalakult egy értékesebb nemesebb elmévé. Azt hiszem ma így van a mágiával is hogy hallunk ezt azt a közbeszédben és az egyén valamit képzel mögé. Lehetséges hogy némileg egzakt egyének többet és mélyebben foglalkoznak vele,hiszen az "átlag" csak átsiklik felette és nem igen látja a lényegét.Akkor érdekli ha önös céljait véli általa elérni s megszerezni valamit vagy mutogatni színpadon hogy ő milyen nagy "mágus".Nem. Ő egy néhány trükköt megtanult félbemaradt egyén aki egy két pillantást vethetett a fátyol mögé és most ezt váltja fel aprópénzre.
2011. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló. Mélyen egyetértek veled, és szívesen megismernélek.
2011. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó pénzért.
2011. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert nem akarnak dolgozni.
2011. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt szeretném megkérdezni,hogy miképpen tudnám erősíteni sakktudásomat,rövidebb időn belül,mert hallottam róla,hogy bizonyos sakkozók igénybe vesznek "külső"segítséget.válaszotokat előre is köszönöm!
2011. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!