Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges, hogy a piramisokat...

Lehetséges, hogy a piramisokat az Atlantisziak építették?

Figyelt kérdés
Mert sokan modják,hogy a mai technológiával is nagyon nehéz lenne felépíteni és,hogy az akkori technológiával lehetetlen volt.Sokan mondják,hogy a földönkívüliek építették.Nem lehetséges,hogy az atlantisziak építették ezeket?Megy az atlantisziak sokkal fejlettebbek voltak,mint most mi.
2011. júl. 13. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Aligha. Az korai egyiptomi történetírásban úgy emlékeznek az atlantisziakra, mint egy népre, akik folyamatosan cseszegették őket. Aligha hiszem, hogy egy-egy rabló hadjárat közt piramisokat építgettek volna a fáraóik számára.


Azt meg nem hinném, hogy nálunk fejlettebbek lettek volna.

2011. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

"Mert sokan modják,hogy a mai technológiával is nagyon nehéz lenne felépíteni" láttál te már mai építményeket és építési technikákat? szerinted darukkal és csiszológépekkel nehéz lenne megépíteni? pár hónap alatt kész lenne (most nem a Magyar viszonylatokat kell nézni ahol egy lakóház 5-6 évig épül)

Amúgy pedig le is írták az egyiptomiak hogy hogy építették, tehát pontosan tudjuk, persze mindig lesz pár hülye aki mindenbe csak az UFO-kat látja, Atlantis meg max a csillagkapu atlantiszba létezik

2011. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Tőlük kapták az egyiptomiak a terveket, meg a technológiát ...
2011. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az atlantisziak is építettek piramisokat, de nem egyiptomban. Az atlantiszi piramisok az egyiptomiaknak kb 8-10x voltak, de az idő folyamán a legtöbbet elpusztították és ami megmaradhatott a mai napig nem találták még meg.
2011. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:57


Már a tudományos körök sem mernek ilyen egyértelműen fogalmazni. Kezd kimenni a "divatból" ez a nincs, nem voltak, nem is lesznek szöveg stb. , ezzel már lassan nem tudósnak fogsz látszani, hanem annál inkább tájékozatlannak.

2011. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Kettőnk közül szerintem te vagy a tájékozatlan nem én.

Ki mondta hogy tudós vagyok?

Majd ha adsz rá bizonyítékot, hogy léteztek Atlantisziak, de nem olyat, hogy már lerombolták a piramisaikat meg még nem találtuk meg őket.

Pontosan milyen technologiát is adtak az egyiptomiaknak? a farönkökön görgetett köveket vagy a fadarut?

Az egyiptomiaknak kiváló építészeik voltak nem kellett nekik terveket adni, megtudták ők maguk is csinálni. Attól még hogy te most se tudsz egy kis makettet sem megcsinálni nem kell a másikat is lebecsülni.

Sosem mondtam, hogy nem léteztek, léteznek földönkívüliek, de ilyen titokban piramisokat építő éjszakánként embereket el rablók nem léteznek.

2011. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
nem. a piramisokat az egyiptomi emberek emelték
2011. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kis félreértés van. A Kérdező arra utalt, hogy most az akkori körülmények szintjén (az építéshez szükséges, és akkor rendelkezésre álló)nem tudnánk megépíteni olyan piramisokat, mint ők tudtak.


Én amondó vagyok, hogy rengeteg elmélet látott már napvilágot, a piramis vízzel való megtöltéséről, sárkányokról (itt most nem az élőlényre gondolok) közemberekről, aki a köveket cipelték, és a többi, de konkrétan el se tudjuk képzelni mi a valóság. És a klasszikus emberek köveket cipelnek, görgetnek fahengereken is nagyon eltolt.

Elképzelhető persze, de nagyon melós, nehéz és az én szemszögemből emberfeletti munkamennyiség és erőkifejtés.

De az atlantisziakait nem keverném bele. Legalábbis nem úgy, ahogy mások.

Lehetett egy nagy földdarab, ami az óceánba süllyedt, ebben egyetértek. Ám valahol annak a maradványainak is meg kellene lennie nem? Teljesen nem tűnhetett el. Belegondolva, mégis hova bújhatott volna el annyi föld? Hatalmas mennyiségűnek kellett lennie szerintem.

Ha azt nézed, mi is egy nagyon nagy lemez tetején vagyunk. Úgy képzeld el mint egy baromi nagy hegyet, aminek a teteje sík. Mi vagyunk a sík részen. De a hegynek van közepe és alja is. Na az hova ment? Elnyelte a földköpeny mikor megnyílt vagy mi? Elképzelhetetlen!

De ha valaki tud mondani erre valamit, meghallgatom, mert nem tudom lehetséges-e ilyen, én amondó vagyok, hogy nem.


Tehát valahonnan vették a tudást, ez bizony jogos kérdés. Arról nem gondolkodtál még, hogy milyen elképesztő fejlődést mutatott az ősember Egyiptomig? (Tudom ott nem ősemberek voltak, az időszakot konkretizáltam így.) Mi van, ha valaki adta a tudást?

Nem vagy ufonauta hívő. De a régi barlangrajzokra ha rákeresel, ábrázoltak ezt-azt. Szobrokban is, festményekben is. Szerintem voltak itt idegen lények a régi koromban. Létezhetetlen, hogy mi legyünk egyedül.


De az is lehet, hogy minden technikai fejlődés az ember sajátja, és semmi behatás nem volt, ahogy fejlettebb civilizációk, népek se itt a Földön egy időben másokkal. (Bár ma is fenn áll ilyen helyzet, szóval simán lehet.)

2011. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én olvasmányaim szerint az Atlantisziak voltak. Volt itt a Föld nevű bolygón már előttünk egy fejlett civilizáció, de az is lehet, hogy nem egy, hanem több. Ugyan, miért ne lehetett volna? Valóban nevetséges lenne azt hinni, hogy a jelenlegi civilizáció ókori technikai tudásával és eszközeivel fel lehetett volna építeni a piramisokat,és bizonyos más építményeket, amelyeknek ma csak romjai vannak. Ezekről rengeteg könyv szól, van irodalom, és bizonyíték bőven.
2011. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:10


Nagyon sok tudományos műsor van ezzel kapcsolatban a hd history-n érdemes belenézni, mert a megszólaltatott tudósok már teljesen máshogy beszélnek, mint 20-30 éve. Mostanában inkább ötletelnek viszont nyilván az iskolai tankönyvekbe csak tényeket írhatnak bele ezért gondolják az a tudás jó az átlagnak.


Búvárkodás miatt többször voltam Egyiptomba, de a Piramisokat csak egyszer láttam. Hallottam olyan infókat, hogy bizonyos kövek súlyához kb 40 toronydaru kellene. A köveken alig lehet szerszámnyomot látni és annyira pontosan, szinte légmentesen illeszkednek, hogy ezt még ma is nehezen lenne kivitelezni. Az amerikai piramisok pedig még furcsábbak.


Atlantiszt szerintem még korai lenne összehozni Egyiptommal. A héten pl találtak elsüllyedt kontinenst. A tengermélyén folyómedrekkel és a kőzetekből növényi maradványokkal. A marsi életformák megtalálása is teljesen megváltoztatta a világképet.

A búvárkodás miatt Cousteau munkásságát átnéztem. Voltak nagyon érdekes mondatai pl: az emberiség még nincs felkészülve arra amit odalent láttam stb. Sőt találtak már a víz alatt kőből rakott utat ami a semmibe vezetett.

2011. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!