Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Koncentrációs problémáim...

Kubera kérdése:

Koncentrációs problémáim vannak, de az alap gyakorlatok sem mennek pl:képzelj el egy tárgyat 5-10 percig. Másfél percnél egyszerűen nem tudok tovább jutni, mi lehet az oka? Régen pedig simán ment. Most ha koncentrálok folyamatosan képek villannak be.

Figyelt kérdés

Régen elég jól ment sok gyakorlat(gondolatüresség,szagra,ízre koncentrálni..stb).

De a munkám miatt el kellett hanyagolnom,mert fáradtan nem volt erőm, és mindíg bealudtam. Most mit csináljak kezdhetek mindent az alapoktól vagy mi?



2011. dec. 19. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyasmi lehet, mint a meditáció, de nem könnyű, az ember agya csapong. Valószínűleg azóta felgyorsult az életed, talán stresszesebb is vagy. Igen, sajnos újra gyakorolnod kell. :(
2011. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudod kiüríteni az elméd. sok a gondod vagy a friss élményed, és egyszerűen lelkileg nem vagy olyan állapotban, hogy sikerüljön.

Nyugi, menni fog újra, ha rendbe jössz.

2011. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi gyakorlatoknál egy nap szünet is visszaesést jelenthet, ezt tapasztalatból mondom.
2011. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, én meg hónapokat hagytam ki,akkor nem is csoda hogy nem megy.Azt hittem amit egyszer elérsz az megmarad,de ezek szerint folyamatosan gyakorolni kell.

Köszi a segítséget mindenkinek.

2011. dec. 23. 11:08
 5/6 User 4574 ***** válasza:
Ezzel nem mondasz újat, az ember EGOja, a tudatos ÉN szinte 2-3 másodpercenként ugrál gondolatról gondolatra. Én azt javaslom, azt gyakorold, hogy önmagadra és gondolataidra nézz kívülről. Nem baj, ha beugrik valami, de hagyd is továbbfolyni, mint egy darab fát egy folyóban. Észreveszed, megszemléled, de tovaúszik, és ettől Te még ugyanúgy észleled a folyót, és az nem szűnik meg létezni. Sok sikert, kitartást!
2011. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a stressz miatt van...ismerős...undorító ez a stressz dolog...én meditálok...és lassan javul a dolog...
2011. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!