Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mágia képzés, kérdések,...

Mágia képzés, kérdések, Necronomicon, Ctulthu?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mindenkinek lehetnek mágikus képességei? És ha igen, hogy lehetne ezt kiaknázni? Itthoni varázstanulás hogyan? esetleg tanító Dunaújváros környékén?


Valamint kicsit más:

A Necronomicon-nak tényleg volt egy eredeti változata? Vagy az egész csak H.P. Lovegood képzeletének szüleménye? Illetve pontosan mi is az a Ctulthu mítosz? Mik/kik az Öreg Lények?


Illetve:

Milyen mágikus könveket(tanulás szempontjából gondolom) tudnátok ajánlani?


2012. jan. 13. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Lovegod? Te szerencsétlen nyomi, legalább a nevét tudjad már helyesen.
2012. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
:D
2012. jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Az Lovecraft te szerencsétlen. Am neked kb a herripotter való, abban van a tuti.
2012. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
rrrendben van okos :D ezt nagyon szeretem csak azt nem tudom hogy ha nem tudsz hozzászólni érdemlegesen a témához akkor miért írsz? ha meg tudsz, akkor inkább azt kéne nem? látom Lovecraft-ból szín jeles vagy, mesélhetnél róla meg a könyveiről olyat amit a wikipédia nem tudom :D
2012. jan. 14. 00:28
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem az ilyen embereket ez lamaradt + *tud(-om)
2012. jan. 14. 00:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év practice után megtanultam akkor fingani amikor csak szeretnék! erre a mesterem képzett ki meg tom adni az elérhetöségét ha érdekel ez a fajta mágia!
2012. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 yossarian44 ***** válasza:
88%

A Cthulhu-mítusz az H.P. Lovecraft műveiben található világ, illetve az arra épült rajongói munkák, játékok, stb. illetve August Derleth író munkái. A Necronomicon is ide tartozik, pusztán Lovecraft agyszüleménye, ilyen könyv nincs a valóságban.


A Nagy Öregek (gondolom ezeket érted Öreg Lények alatt) azok olyan entitások, akik Lovecraft műveiben vagy nagyon régen jöttek a Földre, vagy nagyon régi földi - nem emberi - civilizáció tagjai, tulajdonképpeni istenek. A legtöbben alszanak vagy a tenger mélyén, vagy távoli csillagrendszerekben. Cthulhu is közéjük tartozik.


Mágikus könyveknek pedig túl sok hasznát nem veszed. Ha működnének, akkor azzal foglalkoznának az egyetemeken elméleti fizika helyett...

2012. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 yossarian44 ***** válasza:
Egyébként ha jó horrot/sci-fit akarsz olvasni, akkor nyugodtan kezdj olvasni Lovecraftet, ugyanis tényleg elég fasza könyvei vannak...
2012. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
kösz yossarian, ment a zöld pacsi :D
2012. jan. 14. 17:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy magitor igazán segíthetne abban, hogy az emberek elfogadják az áltudományok valódiságát. Kiállhatna sok tudós és kételkedő elé és bizonyíthatná, hogy nem olcsó trükkökről van szó, hanem valódi mágiáról. Akkor nem születnének ilyen (lent) vélemények.


[link]

2012. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!