Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Valaki felvilágosítana a...

Valaki felvilágosítana a következő fogalmakról?

Figyelt kérdés

Először leszögezném: nincsenek terveim ezekhez.

Én hiszem, és szeretem az egy élő Istenünket és nem szeretném elveszíteni a kegyelmét.


Mi az a :

-Okkultizmus

-Fehér mágia

-Fekete mágia

-Karma

-Boszorkányság

-Mágusok

-Démonok


-És olyan alapvető dolgok, amiket illik tudni a mágiához kapcsolódóan.


UI.: Wikipedia-t Én is ismerem; saját definiálásokra vagyok kíváncsi.


Köszönöm.



2012. márc. 9. 22:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%

Okkoltizmus - Az én tanaim

Fehér mágia - keresztények tanai

Fekete mágia - sátánisták tanai

karma - Keresztények társulata

boszorkányság - sátánizmus

mágusok - keresztény tanításokat elsajátító embereke

démonok - gonosz lelkek, a sátánizmus tanait elsajátítják


404 voltam

2012. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

Amit meg alapvető tudni hogy az egész mágiát az én fiam, Lebemann találta föl. Ő a legnagyobb mágia-használó az egész világon!

404 voltam

2012. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Okkult: tiltott, eldugott, titkolt dolgok. Ezáltal nem mondtuk meg, hogy azok rosszak-e vagy jók, csak azt, hogy bizonyos történelmi korban - főképp a kereszténység uralma idején - tilos volt ezekről beszélni, olvasni, gyakorolni, stb.

A mágia, az tuképpen varázslat. Szintén tiltott dolog volt, ezért rossz a szónak a vetülete. Bizonyos embereknek volt tehetségük előidézni jó vagy rossz sorsfordulatokat. A fehér mágia a jóakarat, szeretet, stb eszköze, a fekete mágia a bosszúállásé, irigységé, stb.

Karma: A keleti vallásokhoz tartozó fogalom. Azt jelenti, hogy az életünk során jó vagy rossz godnolatainkkal, cselekedeteinkkel bizonyos leckéket tanulunk meg, a meg nem tanult leckét viszont újra megkapjuk, a legközelebbi életünkben. Tehát egyik életünkkel a másikhoz gyűjtjük a jó vagy rossz karmát, majd megioint a következőhöz, és így tovább. Ha szenvedést okozunk bárkinek, akkor szenvedést fogunk kapni. Jézus is mondja: "Hát nem tudod, hogy aki karddal öl, az kard által fog elveszni?"

A boszporkányság nem volt negatív ítélet a maga idejében. Csak a középkori megítélés maradt fönn ebben a szóban. A bosztorkányok afféle sámán asszonyok voltak, ismerték a gyógynövényekkel való gyógyítást, és más efféléket.A mágusok varázslók, de a karácsonyi történetben inkább bölcsek, tudósok voltak azok, akiket néha mágusoknak mondanak. Végül is a kettő szinte ugyanaz.

A démonok szellemi lények, vagyis nem anyagi testben élő intelligenciák. Rosszat vagy jót is tehetnek, bár inkább a rosszra csábítókat nevezik zzel e kifejezéssel.

2012. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%

Saját definíció? Én tudok egyet, ami az összest leírja: baromság, legalábbis egy bizonyos életkor felett.

Ha még nem múltál el 12 éves, akkor csak mese.

2012. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
Szedd le az értelmező szótárt, és szépen keresgéld ki belőle.
2012. márc. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A válaszok 20%-a volt csak hasznos.. valóban tükrözi az oldal színvonalát.
2012. márc. 10. 09:13
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Igen! És az a szomorú, hogy abban a 20 %-ban te is benne vagy! (Nélküled lehet, hogy az arány akár a 40 %-ot is elérné.)
2012. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig inkább Te tartozol bele.

Mégpedig azért, mert fogyatékos vagy.

Legalábbis Matekból és Magyarból mindenképp.

2012. márc. 10. 11:37
 9/22 anonim ***** válasza:

Okkultizmus: Rejtett, titkos dolgok.

Fehér mágia: Jó varázslat.

Fekete mágia: Rossz varázslat.

Karma: Ahogy hatsz a világra, az úgy hat vissza rád.

Boszorkányság: Vallás, több száz ággal és tradícióval.

Mágus: Varázsló.

Démonok: Ártó, gonosz lények.


UI.: Boszorkány vagyok, egyéb kérdésekkel fordulj hozzám.

2012. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a Varázsló(Mágus) és a Boszorkány között ?
2012. márc. 10. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!