Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Definiálnád nekem a 'Mágia' szót?

Definiálnád nekem a 'Mágia' szót?

Figyelt kérdés

Szkeptikusoknak lehet hogy csak egy Roxforti élmény, de az ő véleményük csak akkor érdekel, ha ki is fejtik a véleményüket...

Paulo Coelho azt mondta róla: ,,Egy híd a látható világból a láthatatlanba."

Az angyalmágusoktól csak a Mágusra hallottam meghatározást: ,,Valaki, aki képes uralkodni elsősorban a saját-majd mások érzelmein, akaratán."

Ezekről mi a véleményetek?

ps.: számtalanszor megkaptam hogy a mágiához nagy hülyeség ilyen racionális gondolkodással hozzáfogni- de amíg nem hallottam értelmes megfogalmazást ezekre a fogalmakra, nem játszadoznék vele.



2012. márc. 17. 20:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
még valami! nagyon örülnék neki, ha tudnátok olyan könyvcímeket küldeni, (link is lehet) ahol tényleg megbízható információkat kapok erről a témáról.
2012. márc. 17. 20:19
 2/11 anonim válasza:
37%
A mágia az elemekkel való munkát jelenti.Illetve a filozófia legmagasabb fokát.Ami már olyan mint a latin nyelv ősrégi már nem hat úgymint régen.
2012. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A smaragdtábla ad erről felvilágosítást :


Való, hazugság nélkül, biztos és igaz.

Ami lent van, az megfelel annak, ami fent van, és ami fent van, az megfelel annak, ami lent van, hogy az egyetlen varázslatának műveletét végrehajtsd.

Ahogy minden dolog az egyből származik, az egyetlen gondolatból, a természetben minden dolog átvitellel az egyből keletkezett.

Atyja a Nap, anyja a Hold, a Szél hordozta méhében, a Föld táplálta.

Ő a théleszma, az egész világ nemzője.

Ereje tökéletes, ha a földbe visszafordul.

Válaszd el a Tüzet a Földtől, a könnyűt a nehéztől, tudással, szenvedéllyel. Válaszd el a Fényt a Sötéttől, az Éterit az Anyagtól, tudással, elkötelezettséggel.

A földről az égbe emelkedik, aztán ismét a földre leszáll, a felső és az alsó erőket magába szívja. Az uralmat önmagad és az egész világod fölött így nyered el. E perctől fogva előled minden sötétség kitér.

Minden erőben ez az erő ereje, mert a finomat és a nehezet áthatja.

A világot így teremtették.

Ez az átvitel varázslata, és ennek ez a módja.

Ezért hívnak Hermész Triszmegisztosznak, mert a világegyetem tudásának mindhárom része az enyém.

Amit a Nap műveletéről mondtam, befejeztem.



A fenti folyamat a mágia, ennek elvégzése a világegyetem ismeretét, uralását adja meg.

2012. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

20:34

Mágia a filozófia legmagasabb foka? Úristen. Te meg a hülyeség legmagasabb foka vagy.


Mágiát valahogy így lehetne definiálni: az ismeretlen, megmagyarázhatatlan történések vagy cselekmények, és azokban szerepet játszó erő.

De ez csak a fantázia világában létezik, mivel a mi világunkban még nemigen történt olyan (valóban megtörtént) megmagyarazázhatatlan esemény, amire később nem lehetett volna logikus magyarázatot adni. És feltehetően nem is fog. A világunk törvények alapján működik, és azok a törvények a fizika tudománya alá esnek.

2012. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mágia a természet titkos törvényeinek megnyilatkozása, amely máskülönben örökre rejtve marad előttünk.
2012. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Diavolino44 ***** válasza:
100%
Hagy védjem meg a hozzászólót. A filozófia egy gondolati rendszer. A mágia szintén egy gondolati rendszer, a varázslatokat (ha léteznek) szintén a gondolatok működtetik akkor már miért ne lehetne a filozófia legmagasabb foka.
2012. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert egy majomparádé vagy.
2012. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mágia azokat fedi amejekre a mai tudomény és professzorok nembirna magyarázattal szolgálni, a valódi tudás.
2012. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22:22. Amit írtál, az szimbolikusan értetődő. Akit érdekel a smaragdtábla valódi jelentése, az írjon privátot.
2012. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mágia gyakorlati jelentése energia gyűjtés-->programozás-->irányítás.
2012. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!