Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Honnan tudnám letölteni...

Honnan tudnám letölteni INGYEN Fónagy Iván: A Mágia és titkos tudományok c. könyvét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 24. 16:23
 1/6 anonim válasza:
18%
Látom annira nem vagy hülye, hogy megvedd, de annyira azért igen, hogy érdekeljen. Egy tipp, hacsak nem egy fura bohócszerű bábut távirányítóval mozgató őrült arra kényszerít, hogy írd be a számítógépedbe a könyv minden bekezdésének első szavát, mert másképp a szemedre szerelt csapda egy órán belül elindul és elképzelhető legszörnyűségesebb módon öl meg, másképp nincs szükséged arra a bölcsességre, amit abban a könyvben találsz. És amúgy is, illegális ingyenes letöltéslinket kérni és adni, úgyhogy ha mégis a fent említett esetről van szó, ajánlom a www.google.com weboldalt, elképednél attól a hihetetlen adatmennyiségről, amihez könnyedén hozzájuthat bárki. Bár ha mindenki így járna el, sokkal kevesebb lenne ezen az oldalon...
2012. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

menj könyvtárba, vagy antikváriumba, ahol olcsóbban megtalálhatod.

ajánlom figyelmedbe a wicca.hu-n lévő kritikát.

2012. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első: -_-"

2.: Köszönöm a normális választ.

2012. márc. 28. 15:56
 4/6 Kutyus70 ***** válasza:
42%

Például bepötyögöd a google-ba, hogy: Fónagy Iván: A Mágia és titkos tudományok.


Nekem az elsőként ezt dobta ki: [link]


Igaz, ez nem ingyenes, de ott áll az is, hogy olcsó. Biztosíthatlak, hogy ez a könyv most nem több 1-2 ezer forintnál, és ha annyira érdekel a téma, akkor szerintem ennyit megér, és ennyi pénzed csak akad... Viszont nem nagy durranás, nekem megvolt pár éve a könyv, de ne számíts semmi olyanra, hogy most "hatalmas titkok" birtokába fogsz jutni. Semmi különös, hiányos leírások, hiányos magyarázatok... nagyon amatőr munka. A könyv tartalma ez:


SZOMNAMBULIZMUS, SPIRITIZMUS, MESMERIZMUS

MÁGIA ÉS A TITKOS TÁRSASÁGOK

ALKIMISTÁK

TERMÉSZETES MÁGIA

KABBALA

NEKROMANTIA

BOSZORKÁNYSÁG, VARÁZSLÁS

THEURGIA

A MÁGIKUS KULTÚRA FELÉ

MÁGIKUS KULTÚRA

A MÁGIA TUDOMÁNYOS ÉS A TUDOMÁNY MÁGIKUS ÉRTÉKELÉSE


De ha ezeket egyenként bepötyögöd a google-ba, ott is megtudhatsz annyit, mint az említett könyvből, sőt sokkal-sokkal többet is, ha a megfelelő oldalakon olvasol. (ezért írtam, hogy a könyv amatőr munka). Egyébként nem értek egyet az első "segítőkész" hozzászólóval. Ezek a dolgok nem butaságok, nem kitalációk, és nem mesék. Létező dolgokról van szó, és egy részük még roppant veszélyes is, amennyiben nem egy igazi beavatott mester vezet téged. Tehát csak óvatosan...

2012. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Fónagy Iván kiváló nyelvész és pszichoanalitikus volt, a fent említett mű elsősorban kultúrtörténeti könyv, nem pedig kézikönyve a címben(talán kissé megtévesztően hatható)megjelölt témának.

Én ajánlom már csak azért is, mert gyönyörű a nyelvezete, és a szemlélete is megfontolandó.


Ha ezek alapján még mindig érdekel, szerintem érdemes beszerezni könyvtárban vagy antikváriumban.

2012. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat! :)
2012. máj. 23. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!