Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A reinkarnáció mennyire...

A reinkarnáció mennyire hitelesíti a többi spirituális képességeket?

Figyelt kérdés

Világáletemben természettudományos dolgok érdekelte, a természet megismerése mindíg is nagyon vonzott ! Érdeklődésem és magas értelmi képességeimnek köszönhetően végül kiváló kutató lettem.


A spirituális világgal kapcsolatban mindíg azt hittem, hogy ezek csak nyerészkedni vágyó ügyeskedők és labilis elmék világa. Mostanában ez sokat változott ! Egy ideje kezd kinyílni a szemem a spirituális világ felé, ez azonban csak érdeklődésként nyílvánúlt meg. Asztrál utazás és egyéb alkalmazott mágikus, transzcendens dolgokra nem merészkedtem.


Hosszú idő óta nyílvánvaló előttem a lélekvándorlás ténye. Saját magam előző életeire elmékszek vissza és sokszor nagyon nyomasztanak, míg máskor felszabadítanak ezek az érzések. Azon tűnődtem, hogy mivel létezik a reinkarnáció ez a tény mennyire vonja maga után a többi spirituális képességég létét, amit összefoglalóan ESP-nek nevezzük és magéba foglalja a telepátiát, telekinézist stb. Mennyire vonaja maga után a spirituális világ létezését ?


Ha mélyen magamba nézek fel tudom idézni még az univerzum teremtése előtti állapotot is, amikor még ez az anyagi manifesztum nem létezett, bár ezen időkből már igen kevés emlékkép tőr előre. Szilárdam emlékszem, hogy konkrét életfeladattal láttak el, bár később az anyagi univerzumunk létrejötte után valami megváltozott, elromlott ami után már ez egy más feladatokkal és kihívásokkal teli állapot lett számomra. Tudom hogy elég későn kapok észbe a világ lényegi dolgait érintően, mert már ebben az évnek a végén valami lezárúl, de nagyon érdekelne a véleményetek. Kifejezetten akik hasonló cipőben jártak és spirituális dolgokban jártasak,Fisz véleményére is kíváncsi lennék. Nagyon kérek viszont gúnyolódókat hogy tartózkodjanak a választól.


2012. ápr. 25. 23:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció léte szerintem is nyilvánvaló, épp elég meggyőző bizonyíték szól emelett (lásd Ian Stevenson kutatásai). Ebből pedig az következik, hogy valóban létezhetnek bennük rejtett, lehetetlennek tűnő képességek. Vannak is dokumentált esetek, például szerzetesekről akik minusz nem tudom hány fokban megszárították a rájuk tekert vízes ruhát úgy hogy felmelegítették a testüket akár 44-45 fokosra ( [link] ). És ott vannak a shaolin papok akik hassal ráfeküdnek a lándzsa hegyére, vagy a torkukkal tőrnek el nyílvesszőket, anélkül hogy bármi bajuk történne. Bár szerintem ezekben semmi természetfeletti nincs, de egy átlagember nehezen hinné el, hogy ő is képes lehet ezekre, és a szkeptikusok is örömmel támadják ezeket a dolgokat.


Egyébként a szkeptikus társaság pár hónapja rendezett előadást a tudományos parapszichológiáról. Az előadó a telepátia kísérletekről és annak eredményeiről beszél. A blogjukon fenn van a hanganyag, le lehet tölteni. Ajánlom mindenkinek, Különösen a szkeptikusoknak!

2012. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a nagy ezosok annyit nem képesek "megérezni", hogy mekkora kamu a kérdező, de magabiztosan beszélnek a reinkarnációt alátámasztó érzéseikről, sugallataikról.
2012. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

# 11/12 Köszönöm megerősítésedet valóban nagyon érdekesek azok a dolgok amiket megosztottál velünk. Azt nem tudom hogy ezek a bennünk rejtett képességek mennyire igazak. A mai orvostudomány szerint ezek a képességek a sok gyakorlás által a testen való deformációból eredne. Úgy gondolják, hogy a sok edzés miatt lett ellenálló a testünk bizonyos része. Amikor követ tőr el a karjával a jógi vagy karate mester, akkor a sok gyakorlás során a kezében levő mikrotörések után beépült kalcium teszi erőssé a kezet mely így már áthatol a kövön is, nagyjából ezt a gondolatot használják az ilyen természetfeletti fizikai dolgok bizonyítására is, ami szerintem sem teljesen igaz minden esetben.


# 12/12 Te már bizonyítottad hogy egy hójag vagy és szkeptikusnak nem is nevezhető az ilyen kommentelő. Egyébként fizikus vagyok, nem pedig netbúvár mint az az olvasó aki ezt írta.

2012. ápr. 26. 22:14
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem is állítottam, hogy szkeptikus lennénk csak azt, hogy te csak hülyéskedsz a komoly válaszolok pedig tök hülyék.
2012. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azért mert te összeírod a hülyeségeiddel a fórumot, még más nem teszi ezt. Ne magadból indúlj ki. Nagyon komoly kérdés.
2012. ápr. 27. 18:05
 16/21 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon érdekes kérdés, szerintem létezik reinkarnáció és ezt még az őskeresztények is tudták, de később, a 6. Században a konstantinápolyi zsinaton ezt eltörölték, ill. a reinkarnációról szóló iratokat apokrifnak nyilvánították. Nekem az a sugallat jött az agyamba, miközben a te kérdésed olvastam, hogy te egy spirituálisan már fejlett lélek vagy (előző életekből) és azért emlékszel vissza az anyagi világ előtti időkre, mert téged az Úr az angyali seregek közt teremtett meg, de miután Lucifer ill. Azazel, Ananel, Astaroth... (Énok könyvében le vannak irva a bukott angyalok nevei) lehúzták egy pár bolygó rezgésszámát, megromlottak a dolgok valóban. Azt viszont nem tudom, mért kaptál más életfeladatot.
2012. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nah akkor most válaszolok mindenre,


Léteznek szellemek? :NEM, élénk fantázia és képzelőerő, az létezik...

Létezik reinkarnáció? :NEM, élénk fantázia és képzelőerő, az létezik...

Van-e lélekvándorlás? :NEM, élénk fantázia és képzelőerő, az létezik...

Képesek lehetnek egyes emberek a telepátiára? :Erre nincs biztos válaszom, lehetséges.

Mi az élet értelme? : SEMMI, millió véletlen átalakulás és/vagy reakció által létrejött lények vagyunk.


Az emberi elme az egyik dolog amelyről az ember még nagyon keveset tud, tehát lehetséges hogy van aki képes olyan dolgokra amelyre más nem. Én olyanról hallottam aki meg tudja szüntetni a fájdalom érzetét, vagy olyanról aki gyorsabban számol fejben mint 1 számológép és mindenféle művelet megy neki, vagy el tudja viselni az embertelen hideget vagy meleget. Igen ez lehetséges.

2012. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Aninomo: te nagyon fejletlen lehetsz szellemileg és spirituálisan. Nagyon meg fogsz lepődni, ha majd halálközeli élményben v. halálban lesz részed. Érdekes, hogy nem hiszel a SZELLEMI LÉTSÍKON, pedig arra sincs bizonyíték, hogy minden TÖK MAGÁTÓL KELETKEZETT VOLNA. Úgyhogy én sem hiszem el, amit te állítasz. Az EVOLUCIONISTÁK is annyira nagyra vannak magukkal, pedig genetikusok nem rég derítették ki, hogy MINDEN EMBER 1 NŐTŐL ÉS MAX. 3 FÉRFITÓL SZÁRMAZIK. EGY LABDÁT HA MEG LERAKSZ A SZÉKRE, NEM FOG MAGÁTÓL LEESNI ONNAN, CSAK VALAMI OKNÁL FOGVA. MINDENNEK VAN OK-OKOZATI ÖSSZEFÜGGÉSE. AZ, HOGY VAGYUNK, EGY ŐSOKRA VEZETHETŐ VISSZA, EZ AZ ISTEN.
2012. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: A forráskritikáról hallottál már?
2012. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

forráskritika... áhh. a kommentjáből látom hogy azt se tudja eszik vagy isszák. Amúgy az életet valószínűleg egy meteor hozhatta a földre még bacilusok vagy egyéb egysejtűek formájában.


Csak az a baj az emberek nagy részével hogy ha valamire nem találnak magyarázatot akkor az rögtön biztos hogy "természetfeletti", meg Isten meg ilyenek... Nah meg persze nagyon naívak, és ha valami tudományosnak hangzó magyarázatot kapnak azt rögtön el is hiszik.


Halál közeli élmény? Mi van vele? Miért lepődnék meg? Nem értem. Az emberi elme és képzelőerő szinte határtalan, és ha látsz valamit azt se kell rögtön feltétlenül elhinni. Mert az emberi elme képes elhitetni velünk mindent, pl.: Istent meg szellemet láttál... stb. De ha ez gyakran előfordul akkor menny orvoshoz ;)

2012. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!