Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet valakinek varázsereje?

Lehet valakinek varázsereje?

Figyelt kérdés

Miért ne lehetne ha egyszer valahogy kifejlődött az ember miért ne fejlődhetett volna ki valamiféle varász erő is...

Egy ideje izgat ez a téma hogy ha így kitudtak alakulni a nagy világ dolgai(emberiség, tengerek.. stb) akkor miért ne lehetne valakinek varász ereje???



2012. máj. 30. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, s el is lehet sajátítani
2012. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A varázserő számomra egy a természetfelettivel , és mivel csak természet létezik ezért nincs természetfeletti , az az varázslat se . Az emberi evolúció pedig ezért rossz példa mert ezek természetes dolgok , folyamatok .
2012. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és hogy lehet elsajátítani?? Lehet hogy rossz példa és lehet hogy nincs is de érdekel ha van..
2012. máj. 30. 16:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
www.hivdgandalfot.hu
2012. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet valakinek varázsereje. Tanulni kell, és gyakorolni. Gyakorlás alatt a rítusok végzését értem. A tanulást elősegíthetik a különböző pogány vallások. (Wicca, druidizmus, stb...)
2012. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. (16:45) Ha érdekel a téma, írj PM-et.
2012. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen: spiritsoferidu.wordpress.com
2012. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem, és senkinek nincsen. A nemlétezőről persze a naivabbak szeretik azt állítani, hogy létezik. De kb. mindenben hitet gyakorolnak az ilyen emberek, hogy saját unalmas, rosszaságokkal teli életüket valahogy magyarázzák, és álomvilágban éljenek - ezáltal nem fáj nekik annyira.
2012. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Külön olyan energia ami direkt varázslásra van, olyan nincs. A meglévő természetes erők akarattal való mozgatása az amit általában annak szoktak nevezni. Amúgy ha bírod a száraz irodalmat, akkor Róheim Géza: A varázserő fogalmának eredete című könyvet tudom ajánlani. A legprimitívebb elképzelésektől(ausztrália) a mana fogalmán át(csendes óceáni szigetvilág) egészen a modernebb felfogásokig vizsgálja kultúrantropológialag a kérdést. Nem tudom maga az író hitt e a mágiában mint olyanban, de a kötete teljesen elfogulatlan, pártatlan, és nagyon pontos leírásokat tartalmaz. Egyetlen hátránya hogy iszonyú száraz a szöveg. Szakkönyvnek számít. Ha meg tudsz ilyesmit emészteni, akkor csak ajánlani tudom.
2012. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen lehet valakinek "varázs ereje", de az nem "varázs erő" hanem csak a magasabb tudat, valóságra gyakorolt hatása, amit energiák bevonásával ér el. Mivel minden energiából épül fel, és mindennek van egy rezgése, ezért ha megtanulod ezt használni, alkalmazni, akkor a válasz igen, lehet valakinek "varázs ereje".
2012. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!